Jump to content



Gaming - Movies - etc (23-24" 200e MAX!)


Predator_Crack

Recommended Posts

Καλησπέρα. Βοηθήστε με plz. Απο δευτέρα ξεκινάω παρραγελίες για parts νέου pc που θα είναι για τα πάντα (office internet ultra gaming video editing....). Κυρίως με ενδιαφέρει να πάρω τα μέγιστα που μπορώ στο GAMING. Δηλαδή για τους γνώστες (δέν ανήκω στους γνώστες) δέν θέλουμε μάλλον ορατό ghosting και τα λοιπά. Θα παίζω βαριά games και κυρίως FPS. Crysis, cod, metro, cs και τα σχετικά και λίγα λέω.

Πληρώνω μέχρι 200 ευρώ και ούτε 1 ευρώ έξτρα, και θα βοηθούσε πάρα πολύ να έχει και τα κατάλληλα χρώματα και εικόνα για τις ταινίες μου σε full hd και για τις υπόλοιπες εργασίες. Θα κλείνω και 10ωρα ολόκληρα στο pc....

Έχω ανοίξει ήδη θέμα σε γειτονικό φόρουμ αλλά και εδώ για το build. Όλοι προτείνουν 2312ΗΜ σε IPS και άλλες αλλά θέλω να ακούσω κιάλους. Δευτέρα έχει γίνει όπως και να έχει η παραγγελία.

Πέραν της 2312ΗΜ (τέλεια όλα με ειδική ρύθμιση για game mode ? lower latency ?) έχω δέι και για

1)DELL S2340L 23" FULL HD - (την σκέφτομαι πολύ για τα 3 χρόνια εγγυήση και την τιμή της)

2) Dell S2440L | Skroutz.gr

~~~ Oτιδήποτε ΚΑΛΟ σε IPS ή άλλο πάνελ που δέν γνωρίζω (μένω και σε πόλη που δέν έχω δυνατότητα να δώ οθόνες από κοντά..π.χ ΠΛΑΙΣΙΑ ΑΘΗΝΑ) προτείνετέ το. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Monitor AOC 24" με ρυθμό ανανέωσης 144Hz στο Newsletter του e-shop.gr στα 179,90€.

Τιμές Skroutz

Η έκπτωση δεν έχει ακόμη ενεργοποιηθεί (αναμονή για την επίσημη δημοσίευση του Newsletter).

(ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΑΠΟ PCTECHNOLOGY.GR)

EDIT !!!

Όταν είδα το Item όντως δέν έιχε μπεί η έκτωση. Τρελάθηκα με την τιμή λέμε και με έβαλες σε σκέψεις. Όμως:

1) Γιατί τόσο τρελή τιμή/έκπτωση από το e-shop. Ελλάδα είμαστε. Από την άλλη δέν υπάρχει στα 190 άλλο 144 hz μόνιτορ...νομίζω. Ακόμα και το άμαζον 250 φεύγα.

2) Τί παίζει με ΑΟC και Ελλάδα από θέμα εγγυήσεων. Έχουμε κάποια συγκεκριμένη αντιπροσωπεία εδώ ? Τo e-shop δέν αναφέρει εγγύηση αλλά μάλλον είναι 3 χρόνια.

3) Αναφέρονται διάφορα προβληματάκια στο συγκεκριμένο μόνιτορ και κυρίως όταν τρέχει σε υψηλά herz. Πολλοί αντιπροτείνουν

God plz let us know if that is a REVIEW or Joke ....ακούς εκεί RAYMAN!!!

-----

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/content/dell_p2414h.htm#gaming

http://www.skroutz.gr/s/3908645/Dell-P2414H.html KALH?

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Το διάβασα το review. Αναλυτικότατο μπορώ να πώ. Το θέμα είναι ότι δέν έχω καταλήξει ακόμα. Είναι ότι ποιό φθηνό υπάρχει αυτή τη στιγμή σε 120-144 αλλά δέν γνωρίζω άν πρέπει να πάω σε IPS καλύτερη και άν ναι σε ποιά...ή θα ήταν καλύτερα να πάω σε κάποια led ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ καλή π.χ τύπου LG.

@GruntGR

Στην θέση μου εσύ φίλε θα τσιμπούσες την AOC ή θα πήγαινες σε κάτι άλλο. Τί άποψη έχεις για τις παρακάτω.

BenQ-RL2455HM

DELL IPS (εδώ ποιά θεωρείται η καλύτερη περίπτωση ΚΑΙ για GAMES ? Τονίζω το TOP γιατί για γενική χρήση ακούγονται ότι είναι κορυφαίες. Αλλά μας τρώει και το GAMING και θα μπεί και μια 780 πάνω.)

Dell-P2414H.html

Dell S2440L | Skroutz.gr

Dell S2340L | Skroutz.gr

Dell UltraSharp U2414H | Skroutz.gr (σε περίπτωση υπέρβασης)

LG (καλή LED?)

LG-23EA63V

Link to comment
Share on other sites

Each frame is displayed for under half as long as on a 60Hz monitor and the level of apparent blur during fast motion is greatly reduced. At lower frame rates this ‘blur reduction’ doesn’t apply, but the visual information is always updated over twice as frequently as at 60Hz. This gives a more ‘connected feel’ to the game world or even just the desktop as you move your mouse, increasing the fluidity of interactions in a way that you don’t get on a 60Hz monitor – even if this 60Hz monitor has ‘zero’ input lag.

Εχω ηδη 120αρι και παρολα αυτα το σκεφτομαι σοβαρα να την τσιμπησω, η τιμη ειναι παρα πολυ καλη σε συγκριση με αυτα που μας εχουν συνηθισει ( 300-350 ευρω, 600 αμα θες VA panel ), τωρα η μεταβαση απο τα 120hz + 15ms input lag + 1050p της samsung στα 144hz + 13ms + 1080p της AOC δεν μου φαινεται και τιποτα το φοβερο, αλλα αν σκεφτεις οτι η 2233rz προκειται να κλεισει πενταετια τον δεκεμβριο, μονο και μονο στην σκεψη οτι μπορει να μου μεινει στα χερια ...... μπρρρρρ :p

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη 120αρι και παρολα αυτα το σκεφτομαι σοβαρα να την τσιμπησω, η τιμη ειναι παρα πολυ καλη σε συγκριση με αυτα που μας εχουν συνηθισει ( 300-350 ευρω, 600 αμα θες VA panel ), τωρα η μεταβαση απο τα 120hz + 15ms input lag + 1050p της samsung στα 144hz + 13ms + 1080p της AOC δεν μου φαινεται και τιποτα το φοβερο, αλλα αν σκεφτεις οτι η 2233rz προκειται να κλεισει πενταετια τον δεκεμβριο, μονο και μονο στην σκεψη οτι μπορει να μου μεινει στα χερια ...... μπρρρρρ :p

Πάνω που έπαιρνα τηλέφωνο ισόπ για να ρωτήσω εγγύηση της AOC, τσεκάρω και λέει εξαντλημένο. Εσύ την τσίμπησες ρε άτιμε ?

Link to comment
Share on other sites

Τρελό respect για το θράσος σου να ποστάρεις εδώ :clap:

~ Πάεει η ευκαιρίτσα :fie:

Πες και ενα καλοριζικη βρε:hehe:

Περα απο τον χαβαλε, τετοιες προσφορες δεν ειναι να τις πολυσκεφτεσαι...τι και πως...

Λογικο ητανε μεσα σε 2-3 μερες να εξαντηθουν τα (οποια) αποθεματα ειχανε στην συγκεκριμενη με τετοια τιμη...

Link to comment
Share on other sites

Monitor AOC 24" με ρυθμό ανανέωσης 144Hz στο Newsletter του e-shop.gr στα 179,90€.

Τιμές Skroutz

Η έκπτωση δεν έχει ακόμη ενεργοποιηθεί (αναμονή για την επίσημη δημοσίευση του Newsletter).

(ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΑΠΟ PCTECHNOLOGY.GR)

144Hz 1ms! AOC g2460pqu ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ - Insomnia.gr

:rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Είχε σκοπό να το κάνει ο τύπος δέν εξηγείται διαφορετικά. Μπράβο του πάντως γιατί 100% σίγουρα κάποιο παιδάκι στο μυαλό θα τσιμπήσει.

~ εν τω μεταξύ, έχει γίνει ΟΡΝΤΕΡ όλων των PARTS και οθόνη δέν έχω αποφασίσει ακόμα.... είμαι πιό άθλιος από τον κύριο του Insomnia φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα!το θεμα ειναι οτι του εστειλα μηνυμα χτες οταν το ειδα και του ειπα οτι ειναι μεγαλο το κερδος του σε σημειο απαραδεκτο.βεβαια οντως την δινει φθηνοτερα απο καινουρια και στην προσφορα τα κομματια ηταν πολυ λιγα.οποτε ολοι κερδισμενοι ειναι.αυτος πολυ περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες μιάς και ξεφύγαμε λίγο από το θέμα για χάρη της AOC θα ήθελα να μου πείτε άν κάνω καλά που έχω καταλήξει στην DELL P2414H. Διαθέτω όπως είπα 200 ευρά και την θέλω αρχικά για games και όλα τα άλλα έπονται. Aπό αυτά που διαβάζω για IPS έχει σχετικά την καλύτερη συμπεριφορά σε games (ghosting etc).

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο από μαγαζιά κυρίως e-shop/public και you.gr (λόγω μεταφορικών).Κάτι σε BENQ, Lg p.x kai LCD ή να ασχοληθώ αποκλειστικά με IPS. Iσχύει η φήμη παραεισαγωγής DELL + E-SHOP ?

~ Thx in advance

Link to comment
Share on other sites

Μαν έχω βρει μια BenQ που γλυκοκοιταω πήγαινε στο skroutz βάλε στα φίλτρα 24" και την μάρκα θα την δεις κάπου στα 175 αν θυμάμαι καλά θα την καταλάβεις από την βάση που είναι στενομακρη κάτω

Το βρηκα

https://www.skroutz.gr/s/4370296/BenQ-RL2455HM.html

From mobile phone ....

Link to comment
Share on other sites

Iσχύει η φήμη παραεισαγωγής DELL + E-SHOP ?

Δεν είναι φήμη,εγώ την πάτησα...

Ψάχνω και εγώ οθόνη και τελικά λέω να πάω σε VA καθώς ξενέρωσα με το μαύρο

που δίνει το IPS.Ψήνομαι για αυτή αλλά κάτι βρομάει πάλι με το E-SHOP καθώς η

BENQ δίνει 3 χρόνια εγγύηση και το E-SHOP λέει 2 χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.