Jump to content



Windows Error


lazarosleon

Recommended Posts

Κάθε φορά που ξεκινάω το μηχάνημα, έπειτα από 10'' παίρνω το εξής μνμ

Cuda.exe Has Stopped Working.

Problem Signature

Problem Event Name: APPCRASH

Application Name: cuda.exe

Application Version: 0.0.0.0

Application Timestamp: 528e7f14

Fault Module Name: cuda.exe

Fault Module Version: 0.0.0.0

Fault Module Timestamp: 528e7f14

Exception Code: c0000005

Exception Offset: 0000d303

OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.48

Locale ID: 1032

Additional Information 1: 0a9e

Additional Information 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Additional Information 3: 0a9e

Additional Information 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Read our privacy statement online:

Windows 7 Privacy Statement - Microsoft Windows

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:

C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

Το οποίο αρχείο, δεν υπάρχει στον υπολογιστή μου, ούτε είναι από κάποιο πρόγραμμα που απεγκατάστησα, γιατί πολύ απλά, ΔΕΝ απεγκατάστησα τίποτα.:fight:

Στην συνέχεια μου λέει, αφού αναβοσβύσει το μόνιτορ, ότι η κάρτα γραφικών, έστειλε ένα λάθος σήμα και γύρισα σε μικρότερη ανάλυση, αλλά η ανάλυση παραμένει ίδια, 1920χ1080. :help::help:

Επίσης, αναφέρω ότι , έβγαλα, έβαλα όλους τους Drivers κάρτας γραφικών, και τίποτα δεν έστρωσε, ούτε με όποια αναβάθμιση τους. :fie:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αναφέρω ότι , έβγαλα, έβαλα όλους τους Drivers κάρτας γραφικών, και τίποτα δεν έστρωσε, ούτε με όποια αναβάθμιση τους. :fie:

Με ποιό πρόγραμμα έκανες την αφαίρεση;Ελπίζω όχι μόνο απ' τον πίνακα ελέγχου.

Link to comment
Share on other sites

γιατι πηρες ασους δε μπορω να καταλαβω εγω που γραφω τωρα απο ενα νετμπουκ ασους που μου πηρε ο πατερας μου δε μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα με την αποδοση του η ταμπλετα αφης σχολασε με πεταξε 2 μπλε οθονες κ η θυρα usb μου κανει νερα :angry::angry::angry::angry:

Link to comment
Share on other sites

Τρέξε και ένα Malwarebytes καλού κακού, γιατί αυτό το cuda.exe μου μυρίζει...

Το εχω τρεξει, δεν βρισκει κατι

C2 ειναι η μητρικη, εβαλα και το νεο Bios, αλλα εξακολουθει το θεμα

Η πλακα ειναι, επειδη η καρτα γραφικων, ειναι συνδεμενη στον Pioneer vsx 921k(AV amplifier 5.1) και μεσω εκει παει στο μονιτορ, δεν ξερω τι γινεται, και μια εχω ηχο, μια οχι(Ο ηχος παει μεσω οπτικης, επισης στον ενισχυτη).

Οποτε, κανω επανεκινηση και μια στις 2, εχω ηχο :suicide::suicide:

Link to comment
Share on other sites

Αααα, πιθανόν εκεί να υπάρχει το πρόβλημα και όχι στην κάρτα. To HDMI έχει πολλές φορές πρόβλημα σε αυτόν τον δέκτη. Δες λίγο κι εδώ Pioneer VSX-921-K problem.

Αν συνδέσεις την οθόνη απ' ευθείας με την κάρτα με κάποια άλλη σύνδεση (DVI και ξεχωριστά ήχο) και χωρίς να μεσολαβεί το Pioneer γίνεται το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Αααα, πιθανόν εκεί να υπάρχει το πρόβλημα και όχι στην κάρτα. To HDMI έχει πολλές φορές πρόβλημα σε αυτόν τον δέκτη. Δες λίγο κι εδώ Pioneer VSX-921-K problem.

Αν συνδέσεις την οθόνη απ' ευθείας με την κάρτα με κάποια άλλη σύνδεση (DVI και ξεχωριστά ήχο) και χωρίς να μεσολαβεί το Pioneer γίνεται το ίδιο;

Direct Connect, και το προβλημα παραμενει

:crazy::crazy::crazy:

Mining?? Τι ειναι αυτο???

Οχι, δεν το βλεπω στις διεργασιες

Tune Up Utilities, ετρεξα, προβλημα ουδεν

Malware Bytes, τιποτα

Spybot Search & Destroy, παλι τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω; Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.:...:

Ποια sound device είναι τσεκαρισμένη; Μήπως έχεις ταυτόχρονα τσεκαρισμένες δύο και γίνεται conflict; (Σπάνια περίπτωση, αλλά το έχω δεί)

Αν δεν βρείς κάτι, τότε δοκιμάζεις την κάρτα σε pc κάποιου γνωστού ή με άλλο μόνιτορ για να αποκλείσεις το θέμα κάρτα. Αν η κάρτα είναι οκ, τότε το πρόβλημα πιθανόν να κρύβεται στην μητρική. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Ελπίζω να βρείς άκρη!:hi:

To cuda.exe τρέχει όταν χρησιμοποιείς cuda σε κάποιο πρόγραμμα (κάνοντας encoding π.χ.), αλλά δεν ξέρω γιατί ενεργοποιείται μόνο του και γιατί κρασάρει μόνο του. Εκεί μου "μύρισε" κάτι όπως σου είπα. Πολλές φορές κάποιοι ιοί χρησιμοποιούν την κάρτα για bitcoin Mining. Για να δείς τι γίνεται κατέβασε κάποιο πρόγραμμα για να έχεις συνεχές monitoring της gpu, όπως GPU-Z ή MSI Afterburner. Μπορείς να τσεκάρεις τι ακριβώς γίνεται από θέμα μνήμης-gpu usage την ώρα ακριβώς που κρασάρεις; Η κάρτα είναι στο idle ή έχει ας πούμε 98-99% usage;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.