Jump to content



GTS450 & Dual Monitor


darisg

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Έχω μια GTS450 της Gigabyte με 1GB RAM, και ένα μονιτορ 24" HP ZR24W και θέλω να προσθέσω ακόμα ένα....

Δεν παίζω παιχνίδια.... η χρήση είναι εφαρμογές γραφείου, Επεξεργασία φωτογραφίας, και λίγο video editing..

Πιστεύεται ότι υπάρχει λόγος να πάω σε πιο δυνατή κάρτα? Θα έχει θέμα η GTS450 με τα 2 μόνιτορ ?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η κάρτα για αυτά που θέλεις να κάνεις.

Σε σύστημα με g3420 (g840 πριν 1,5 χρόνο) και 4gb ram με την ενσωματωμένη κάρτα γραφικών

το έχω συνδεδεμένο με τηλεόραση και 2ο monitor για internet, ταινίες κτλ. δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Επεξεργασία φωτογραφίας και video είναι βαριές εφαρμογές βέβαια. Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρεις από πλευράς μνήμης και χωρίς να είμαι σίγουρος. Κατά τα άλλα, γίνεται άνετα όπως λέει και ο idonthave, ειδικά για πιο ελαφριά για την κάρτα πράγματα και για καθημερινή χρήση. Δοκίμασέ το και αν δεις ότι δεν..., τότε αναγκαστικά κάρτα, αλλά όχι τίποτα φοβερό. Ό,τι βρείς με 2gb μνήμη καλό θα είναι και υπάρχουν και μεταχειρισμένες κάρτες καλές.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.