Jump to content



Sp2 σε καθαρο XP


morph

Recommended Posts

επειδή μόλις πήρα ένα καινούριο φορητό PCaki (το JVC Mini Note) λέω να του βάλω το sp2. έχει το σπ1 εγκατεστημένο. Τι λέτε, να το βάλω ή να περιμιμένω?

Δεν έχω εγκαταστήσει κανένα πρόγραμμα ακόμη. Εχει μόνο του το το Norton Antivirus το οποίο και μάλλον θα ξιλώσω για να βάλω το McAfee. Λετε το SP2 να μου διμιουργήσει πρόβλημμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Το βάζεις , το βλέπεις , σε ικανοποιεί ; το αφήνεις . Βλέπεις οτι δεν πάει καλά ; του τραβάς ενα φορμάτ ( τώρα που είναι και αδειο από πραγράμματα και αρχεία ) και το ξαναφέρνεις στα ίσια του .

Link to comment
Share on other sites

Το norton σχεδόν σίγουρα έχει πρόβλημα με το sp2(εκτός και αν βγήκε update που το διορθώνει). Γνώμη μου, βγάλε το norton, βάλε το sp2 και μετά εγκατέστησε όποιο αντιβίρι θέλεις(ακόμα και το norton) .

Link to comment
Share on other sites

Λέει στη σελίδα οτι έχει βγεί update, αλλά νομίζω οτι δεν αξίζει το orton. Ενας φίλος το είχε και είχε γεμίσει ιούς, τους οποίους δεν έβρησκε με τίποτα. Στο mcafee, ta DAT updates είναι cumulative ή κάθε νέο περιέχει και ολους τους προηγούμενους ιούς?

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω το sp2 εδώ και 3 εβδομάδες (WinXP αγγλικά). Το σύστημα είναι rocksteady (aka βραχοσταυλος - ά ρε zyx :p ). Βέβαια δεν έχει 100% τη σταθερότητα των 2003, αλλά πάει καλά.

Πρέπει να τονίσω ότι στην εγκατάσταση των XP δεν έκανα το λάθος να αρχίσω να το φορτώνω tweakers και βλακείες, γιατι αυτά μειώνουν τη ζωή καλής λειτουργίας του συστήματος δραματικά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

Πρέπει να τονίσω ότι στην εγκατάσταση των XP δεν έκανα το λάθος να αρχίσω να το φορτώνω tweakers και βλακείες, γιατι αυτά μειώνουν τη ζωή καλής λειτουργίας του συστήματος δραματικά.

:T: :T: :T: :T: :T: :T: :T: :T:

Συμφωνώ απόλυτα!!! Κι εγώ αποφεύγω τα πολλά μπιχλιμπίδια, ούτε tweaks ούτε skins ούτε 10προγράμματα για αλλαγή desktop. Βέβαια είναι λίγο βαρετό, αλλά προτιμώ να κάνω τη δουλειά μου παρά να κάνω φορματ κάθε λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Το norton σχεδόν σίγουρα έχει πρόβλημα με το sp2(εκτός και αν βγήκε update που το διορθώνει). Γνώμη μου, βγάλε το norton, βάλε το sp2 και μετά εγκατέστησε όποιο αντιβίρι θέλεις(ακόμα και το norton) .

Καλά δουλεύει το Norton με το SP2. Τουλάχιστον σε μένα μια χαρά τα πάει. Έβαλα και το 2005 Antivirus και καλά πάει ως τώρα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ

Βάζοντας το sp2 σε Ελληνικά XP δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με τον Νόρτον.

Μπορεί να οφείλετε στην τριετή αδιάκοπη συνεργασία των παραθύρων με το πρόγραμμα.

’ν είχες κάνει κάποια ζωντανή ενημέρωση (live update) πρίν βάλεις το sp2, τότε είναι φυσικό να μην αντιμετώπισες πρόβλημα συμβατότητας. Ο νόρτωνας ήταν ο πρώτος που έκανε ενέργειες για να είναι το αντιβιοτικό του πρόγραμμα συμβατό με το sp2

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Σε pc της εταιρίας με το Norton 2004 μόλις μπήκε το sp2, σταμάτησε να δουλέυει ο norton... Με απεγκατάσταση του sp2 και του norton, εγκατάσταση sp2 και μετά norton, έπαιξε μια χαρά.

Αν έκανες update το Norton θα έπαιζε... τουλάχιστον σε μένα έπαιξε από όσο θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ποτέ norton ξανά!Είτε το βάζεις είτε όχι το ίδιο είναι!Όλοι οι ιοί πλέον,έχουν μάθει και το παρακάμπτουν!Εγώ έχω έναν φορητό ACER TravelMate 270 και έβαλα το SP2 και όλα είναι ok!Βέβαια πάντα με την προϋπόθεση ότι όλοι έχουν κάνει καθαρή εγκατάσταση!Αν το βάλεις αποπάνω,τότε δεν ξέρω τις επιπτώσεις!Όταν το είχα κάνει έτσι,τότε πριν μπει στο στην οθόνη με το γνωστό "welcome" πέταγε μπλε οθόνη και αναγκάστηκα να κάνω format!:( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.