Jump to content



Recommended Posts

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=rOSZ6xJ5jM4&feature=player_embedded]Make it yours! Proteus Core perfectly tuned by you - YouTube[/ame]

Καλως ήρθε. Αντικαταστάτης του G500. Νέος sensor. Καινούργια "γραμμή"

http://gaming.logitech.com/en-us/product/g502-proteus-core-tunable-gaming-mouse

Έγινε επεξεργασία από Mastoras
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα παιδιά...

 

Μήπως κάποιος πήρε το εν λόγο ποντικάκι να μας πει εντυπώσεις... ???

 

Στην αρχή κοίταγα για το Roccat Tyon αλλά ενώ υποτίθεται ότι το προτείνουν ειδικά για το BF4 (όχι ότι μ' ενδιαφέρει ιδιαιτέρα), σε αυτό ακριβώς το παιχνίδι έχει και τις περισσότερες ασυμβατότητες με το maping των κουμπιών και κάπου εκεί το φρέναρα, οπότε ψάχνοντας έπεσα στο Logitech και θα ήθελα λίγο feedback από όποιον ξέρει και μπορεί να μου δώσει...  

 

Αν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση είναι και αυτή ευπρόσδεκτη... :D :D :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αντικατέστησε το πανάρχαιο  μου OCZ equalizer... 

 

Δεν είναι τόσο μεγάλο όσο φαίνεται, Claw/Fingertip grip 

Προσωπικά δεν μου αρέσουν τα ελαφριά mouse (έχω όλα τα βάρη μέσα), σε σκληρό mouse pad μια χαρά πάει.

και σε ξύλινο θρανίο μια χαρά. (Δεν σηκώνω το mouse, o καρπός δεν κινείται στα 2500 που συνήθως είμαι) 

 

η ροδέλα είναι κάπως ψηλά, βολεύει στο scroll δεξιά/αριστερά που το ήθελα 

Αλλά είναι και το βασικό μείον του, γιατί δεν έχει τόσο καλό grip/αίσθηση πάνω/κάτω. Θα προτιμούσα κάτι πιο rubber εκεί.

Εκτός αν μαλακώσει λίγο με το καιρό.  Στην ταχεία κίνηση είναι μια χαρά.

 

Για τα λεφτά του θα περίμενα ανταλλακτικά feet pads...δεν βρήκα μέσα.

 

Σε gaming δεν ξέρω πως πάει, έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ και δεν είμαι κατάλληλος.

Όλα τα άλλα τα βρίσκω θετικά.

 

Κοιτούσα και το Deathhander Chroma διάβασα κάτι σχόλια για ποιότητα...και απομακρύνθηκα  

 

Φαίνεται ποιοτικό ελπίζω και να είναι γιατί είναι ακριβό για mouse και κανονικά δεν θα έπρεπε να το πάρω, αλλά μου την βάρεσε...  

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Περισσότερα DPI, βαρίδια, φωτάκια, crapware led managers για να φτιάξεις το τέλειο ουράνιο τόξο, DPI indicator LEDs...

 

Μα καλά ρε παιδιά...ποιός παπάρας κάνει design αυτά τα mouse?

 

Σοβαρά τώρα...είναι κανείς που χρειάζετε όλα αυτα τα..."features"?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Περισσότερα DPI, βαρίδια, φωτάκια, crapware led managers για να φτιάξεις το τέλειο ουράνιο τόξο, DPI indicator LEDs...

 

Μα καλά ρε παιδιά...ποιός παπάρας κάνει design αυτά τα mouse?

 

Σοβαρά τώρα...είναι κανείς που χρειάζετε όλα αυτα τα..."features"?

 

Εχω την ακριβως ιδια απορια ρε φιλε ,πραγματικα.. 

 

Με 30ευρου ποντικι κανω τη δουλεια μου παραπανω απο αψογα απο τα μεσα του 2012. Συμπεριλαμβανομενων παιχνιδιων fps μεσα. (trust gxt 31)

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 40 ευρω για mouse imo,Παραπανω δε αξιζει.Τοσα εδωσα για το g402 λογω λαθους τιμολογησης στο μαγαζι που το αγορασα.Εκτοξευτηκε στα 54 μετα.Τωρα αν μ αρεσει πιστευω οτι σα πιασιμο πρεπει να ναι καλυτερο το g502 απ αυτα που διαβαζω κιολας.

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

Το "πιάσιμο" και η "αίσθηση" του G502 για palm grip not.... τα βρίσκω κορυφή και από τις φωτογραφίες δεν του το χα. 

Αλλά πρέπει να σου κάτσει κι όλας..δεν είναι π.χ. zowie που σε στιγμές "ξυλου" στο gaming θα συγχωρεί και θα πιάνεις από όπου θέλεις. Επίσης από τις φωτογραφίες νόμιζα ότι είναι άσχημο, αλλά από κοντά είναι το αντίθετο. (υποκειμενικό) 

 

Η ροδέλα στην κανονική θέση στρώνει με το καιρό και δεν είναι τόσο σκληρή όσο τις πρώτες μέρες.

 

Τα κουμπιά έχουν σωστές θέσεις, ίσως το sniper όσοι θέλουν palm (και δεν το θέλουν) να θέλει συνήθεια στην αρχή.

Είναι το μόνο που δεν χρησιμοποιώ. Δεν παίζω games, αλλά έπαιζα, και είμαι σίγουρος ότι και εκεί θα τα πηγαίνει περίφημα, φαίνεται.

 

Αλλά όσοι θέλουν palm/μικρό βάρος ας το αποφύγουν. 

Έπρεπε να έχει ανταλλακτικά pads τλχ για ψυχολογικούς λόγους : P 

 

 

Τα dpi change, τα άλλα 2 που τα έχω σαν zoom in/out, τα side scrolling στη ροδέλα και το on/off στη ταχεία κύλιση, μια χαρά τα δουλεύω και βολεύουν.

 

Η τιμή για mouse είναι υψηλή, αλλά εδώ τα περισσότερα μέλη έχουν "μικρόβιο". 

Σίγουρα υπάρχουν εξίσου καλά, με λιγότερα χρήματα. 

Μένει να δω και πόσο θα αντέξει. 

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Όπως είπα και σε άλλο thread 3 από αυτά είχαν πρόβλημα με το αριστερό κλικ. 2 από Media Markt και 1 από πλαίσιο. Στη Logitech μου είπαν ότι ίσως είναι πρόβλημα του αισθητήρα. Είχε κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.