Jump to content



βίδες για τρύπες σε acetal res


psyber

Recommended Posts

παιδιά είμαι κάτοχος του περίφημου xspc dual bay black reservoir για αντλία d5. επειδή μαρέσει να μοντάρω συχνά, με το βάλε βγάλε φοβάμαι ότι θα δημιουργήσω πρόβλημα στις τρύπες για τις βίδες. υπάρχει κάποιος να μπει κάτι σαν μεταλλική βάση για τις βίδες έτσι ωστε οι βίδες να βρίσκουν σε μέταλλο και να μην τρώγεται το acetal ; κάτι σαν αυτό ίσως; http://martinsliquidlab.files.wordpress.com/2013/01/xspc-x2o-750-01.jpg?w=614&h=438

το ξέρω ότι ίσως είμαι υπερβολικός και να μην έχει πολύ ουσία αυτο που ζητάω, αλλά καλό είναι να μοιραστούμε αν ξερει κανείς κάτι και ίσως χρειαστεί και για κάποια άλλη εφαρμογή στο μέλλον.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ποια σπειρώματα/υποδοχές βίδας θες να προστατέψεις ακριβώς;

Αναφέρομαι στις τρύπες για τις βίδες με τις οποίες το στερεωνεις στο case. Το δικο μου είναι το version 2.0 που είναι φτιαγμένο απο vinyl.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στις τρύπες για τις βίδες με τις οποίες το στερεωνεις στο case. Το δικο μου είναι το version 2.0 που είναι φτιαγμένο απο vinyl.

Ωραία κατάλαβα. Θες δηλαδή να το κάνεις όπως το version 1 που είχε τα μεταλλικά τα φυτευτά για να μη φοβάσαι στο βάλε βγάλε.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να παραγγείλεις V- Coil με εσωτερικό σπείρωμα Μ3 όπως είναι αυτό που έχουν τώρα.

Θα ανοίξεις τρύπα με το τρυπάνι που έχουν στη συσκευασία (ελπίζω να έχει ψαχνό εκεί) και θα περάσεις το V- Coil.

Κάτι ανάλογο έχει κάνει ο Στέλιος εδώ

http://www.thelab.gr/water-cooling/anakataskeyi-katestramenwn-speirwmatwn-se-water-block-117637.html

Αλλά σε θεωρώ υπερβολικό. Εχω βάλει και έχω βγάλει τέτοια res με τόσα reviews πολλές φορές για να δω συμβατότητες με τις οπές του cage κλπ και ποτέ δεν είχα θέματα. Αν τώρα βιδώνεις με δράπανο και όχι χειρός τότε ναι κινδυνεύεις

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στις τρύπες για τις βίδες με τις οποίες το στερεωνεις στο case. Το δικο μου είναι το version 2.0 που είναι φτιαγμένο απο vinyl.

γιαυτα ελεγα και εγω, ειναι σκετο πλαστικο εκει και ξεβουρτσιζει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.