Jump to content



Αγορά 24΄οθόνης για games και ταινίες.


Recommended Posts

Εγω γι΄αυτη μαζευω χρηματα https://www.skroutz.gr/s/360622/Dell-UltraSharp-U2412M.html. Και εχω σκοπο να παρω και την Ντελλ Ελλαδας να δω απο που μπορω να την προμηθευτω ετσι ωστε να με καλυπτουν απο εδω με εγγυηση και να βρω και το πιο καινουρι Rev της. Ελπιζω να γίνονται αυτα που λεω και να μη με βρισουν :smoke:.Παρα πολυ καλες κριτικες η οθονη και value for money αυτη τη στιγμη για μενα. Ας μιλησει και καποιος που ξερει καλυτερα βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα πρόσφατα αυτήν: http://www.thelab.gr/barebones-nas-media-players-gadgets-etc-reviews/dell-u2414h-ultrasharp-132311.html και είμαι πολύ ικανοποιημένος απ όλες τις απόψεις. 261 ευρώ μου βγήκε. Βέβαια αν φτάνεις και ξεπερνάς τα 300, ίσως να αξίζει να δεις και τις eizo foris.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα πρόσφατα αυτήν: http://www.thelab.gr/barebones-nas-media-players-gadgets-etc-reviews/dell-u2414h-ultrasharp-132311.html και είμαι πολύ ικανοποιημένος απ όλες τις απόψεις. 261 ευρώ μου βγήκε. Βέβαια αν φτάνεις και ξεπερνάς τα 300, ίσως να αξίζει να δεις και τις eizo foris.

σημερα την πηρα αξιζει τα € της

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μιας και εγώ είμαι στην αναζήτηση για monitor αυτό το διάστημα, θα ήθελα την γνώμη σας.

Καταρχάς η 2412Μ είναι μέσα στις επιλογές μου, αλλά κοιτάω και τις Samsung S24D590PL και BenQ RL2455HM. Βασικά θα ήθελα ένα 120Hz+ monitor αλλά ξεφεύγουν χρηματικά αρκετά.

Τι θα προτείνατε σε αυτά, για γενική και gaming χρήση.

PS

Τώρα έχω την Samsung 2270

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εγώ είμαι στην αναζήτηση για monitor αυτό το διάστημα, θα ήθελα την γνώμη σας.

Καταρχάς η 2412Μ είναι μέσα στις επιλογές μου, αλλά κοιτάω και τις Samsung S24D590PL και BenQ RL2455HM. Βασικά θα ήθελα ένα 120Hz+ monitor αλλά ξεφεύγουν χρηματικά αρκετά.

Τι θα προτείνατε σε αυτά, για γενική και gaming χρήση.

PS

Τώρα έχω την Samsung 2270

To μηχάνημά σου ποιό είναι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πως θα αξιοποιήσεις τα 120Hz με την 770. Εκτός αν σκοπεύεις να βάλεις και δεύτερη.

ενα cs go 1080p με fps_max 142, σε medium settings, FXAA vsync και λοιπες αχρηστες μπορυδες απενεργοποιημενες δεν το εχει δλδ ε ?

Δεν είναι μονο για τα παιχνίδια, γενικά τα 120+ monitor είναι πιο ξεκούραστα στο μάτι... αλλά όπως είπα και πριν η τιμή πάει πολύ ακόμα...

Είμαι μεταξύ της Samsung και της Dell

Οι lcd δεν τρεμοπαιζουν οπως οι CRT ( εκτος αμα βαλεις το γνωστο lightboost hack ) τα 120hz εχουν πολλα πλεονεκτηματα που γινονται αντιληπτα ακομα και αν παιζεις doom3 στα 62.5fps, δεν κανουν την οθονη ομως πιο ξεκουραστη ....

btw εχε στα υποψιν σου και αυτη εδω, το MSRP ειναι γυρω στα 270 αλλα δεν την εχω δει ελλαδισταν ακομα ....

https://geizhals.de/eu/acer-gn246hlbbid-schwarz-a1084717.html

Link to comment
Share on other sites

ενα cs go 1080p με fps_max 142, σε medium settings, FXAA vsync και λοιπες αχρηστες μπορυδες απενεργοποιημενες δεν το εχει δλδ ε ?

Bεβαίως το έχει. Απλά στο δικό μου το κεφάλι (ίσως κακώς) όταν παίρνεις >= 770 δεν αρκείσαι σε medium settings.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κατεληξα κ εγω σε αυτην Οθόνη 24'' Full HD Dell UltraSharp – U2414H | Dell Greece

δεν την εχω κλεισει ακομα γιατι ηθελα να ρωτησω αν εχετε να προτεινετε κατι διαφορετικο στα ιδια χρηματα γυρο στα 250 euro δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Κατεληξα κ εγω σε αυτην Οθόνη 24'' Full HD Dell UltraSharp – U2414H | Dell Greece

δεν την εχω κλεισει ακομα γιατι ηθελα να ρωτησω αν εχετε να προτεινετε κατι διαφορετικο στα ιδια χρηματα γυρο στα 250 euro δηλαδη.

Εγω ειμαι ευχαριστημενος και απο την 2412 αλλα περι ορεξεως

Η 2414 ειναι πολυ καλη παντως

Link to comment
Share on other sites

Η 2411Z παιζει στα 287 αυτη τη στιγμη σε EBW και digideli !

[MENTION=13751]peopas[/MENTION] [MENTION=20059]chrkon[/MENTION] [MENTION=21436]sfirculitu[/MENTION] [MENTION=22691]Tsoureki[/MENTION]

Linux can upgrade BENQ Z-Series to V2 (no hardware needed!) | Blur Busters

Εν αναμονή του live cd γιατί έτσι όπως τα λέει δεν...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.