Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Tα εχεις κανει αχταρμα.

 

Oneplus One λεγεται η συσκευη αλλα εχει codename το bacon

Eιναι συνηθες να γραφουν τις συσκευες με το codename oι rom makers, για να ξεχωριζουν οι διαφορες εκδοσεις.

 

----

 

cm12   = γενικες cm nightlies για ολες τις συσκευες (εχει και για το bacon)

cm12= ειδικη cm για το bacon και μονο. Ειναι η επισημη ρομ. (ακομα εχουμε μεινει βεβαια στην cm11s, αλλα το πολυ αρχες Φλεβαρη θα εχουμε update)

 

Για τον αχταρμα ισχυει. Νομιζω τωρα ψηλοκαταλαβα τι γινεται.

 

Οταν κάνω backup την ROM μέσω Custom Recovery, είναι θεωρητικα το καλυτερο backup? υπάρχει κάτι που δεν σώνει;

 

Εβαλα την CM12 nightly αλλα λείπουν μερικά βασικά, οπως το να ΜΗΝ έχει δόνηση, οταν βαζεις pin πρεπει να πατησεις και ENTER...

Γενικά δεν έχει κάποιο αλλο θέμα ως τώρα.

 

Edit: root χρειαζεται καθε φορά που περνάω μια καινουργια ROM ?

 

Edit2: για την δόνηση μάλλον λύθηκε. Διαβάστε εδώ. Μονο τα κουμπια κατω εχουν δονηση θες δε θες.

 

Edit3: πήγα να κάνω restore την kitkat να δοκιμασω πως δουλευει το backup και ενω τη φορτωσε μια χαρα και ολα ηταν οπως πρεπει, οταν μπαινει sleepmode δε ξυπναει. καμια συμβουλη;

 

Edit4: Ξυπναει μονο αν το συνδεσω στο pc.

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ κάπου να βρώ τα release notes απο Cyanogen nightly ?

 

Την έβαλε κανας αλλος στον one να μου πει γνωμη;

 

Δοκιμασες τελικα;

 

Εγω παιζω με euphoria που ειναι stock based, και παει πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες τελικα;

Εγω παιζω με euphoria που ειναι stock based, και παει πολυ καλα.

Ναι βάλω της nightly, έχουν κάτι μικρά bugs αλλά βλέπω διορθώσεις καθημερινά. Πιστεύω σε μια δυο βδομάδες θα είναι σε πολύ καλη κατασταση. Ενα θέμα με τα video έχω προς το παρόν

 

edit: @nikchris τι θετικά θα έλεγες οτι έχει η euphoria?

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω, δεν έχω δοκιμάσει άλλες.

Την έχω βάλει λόγω ονόματος, και την έχω κρατήσει γιατί δεν έχω συναντήσει πρόβλημα στη χρήση που κάνω.

Ένα καλό είναι ότι πλέον υποστηρίζει delta Updates.

Έγινε επεξεργασία από nikchris
Link to comment
Share on other sites

Μια που το συζητατε να πω για την Vanir 5.0.1 οτι ηταν γενικα πολυ σταθερη, αν εξαιρεσεις το OTA της vanir που εξ αρχης δεν δουλευε, αλλα εμφανισε στην πορεια καποια μικροπροβληματακια μετα απο 3 βδομαδες (δεν ξερω γιατι)

Το clock app σταματησε να δουλευει (με το που το ανοιγα για να βαλω ξυπνητηρι κολλαγε και σε πετουσε εξω), Ενα 3rd party alarm clock δεν "διαβαζε" το εμ-πι-τριο απο την μνημη για να παιξει το τραγουδι.

Εκανα update στην 5.0.2 αλλα δεν διορθωθηκε το stock clock app οποτε και πηρε ποδι.

Προς το παρον γυρισα σε 4.4.4 Slim να την δοκιμασω κι αυτη...

 

Ειναι μακραν το κινητο που εχω ευχαριστηθει περισσοτερο σε ψαξιμο και κ@%@%δαχτυλιασμα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι σταματησε η Cyanogen τα update της nightly (μονο για bacon). Εγω ειχα προλαβει να βαλω το 13, και αυτη τη στιγμη υπαρχει μεχρι το 12.

 

*Το μόνο σημαντικό που έχω ειναι οτι δε δουλευει το video(ουτε εγγραφη ουτε αναπαραγωγη). 

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

νομίζω πουλάνε ΜΟΝΟ 64άρια σαν εταιρεία πλέον.. 16άρια μόνο από μαγαζάκια άλλα..

 

Τέλος,

 

OnePlus sold over 500,000 smartphones with an advertising budget of just $300 (6 November '14)

 

 

 

Η κινέζικη εταιρεία OnePlus, πριν από λίγους μήνες, αποκάλυψε ότι έχει πουλήσει 500 χιλιάδες smartphones OnePlus One και πως έχει βάλει στόχο να διπλασιάσει τον αριθμό αυτό μέχρι το τέλος του 2014. Όπως φαίνεται, η εταιρεία πρέπει να πέτυχε το στόχο αυτό. Ο μόλις 25 ετών συν-ιδρυτής της OnePlus, Carl Pei, αποκάλυψε ότι η κινέζικη εταιρεία κατασκευής smartphones, κατάφερε να πουλήσει κοντά στο ένα εκατομμύριο OnePlus One το προηγούμενο έτος. 

 

China's OnePlus targets flagship phones from big players (Jan 6, 2015)

 

:o  :o  :o 

:T: διπλασίασαν τις πωλήσεις σε περίπου ένα μήνα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.