Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

εχω τα silver bullets και JBL Ε1 (τα 2 ακουστικα της oneplus) τα οποια κανουν πολυ θορυβο απο το μικροφωνο (ομως δουλευουν αψωγα σε ολα τα αλλα κινητα).

 

 

*Σημερα μου εσπασε η οθονη και δεν δουλευει ουτε το touch. το ειχα χωρις θηκη.

 

Ε,νομίζω πως δεν σε πάει καθόλου.

Καλύτερα να το αφήσεις και να πάρεις κάτι άλλο να ηρεμίσεις και εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ.

Δεν σε πηγαινε με τιποτα.

 

Τι σκεφτεσαι να κανεις τωρα;

 

Εχω ασφαλιση απο την τραπεζα (χρεωνουν γυρω στις £50/ claim).  Ρωτησα και την Oneplus και την ασφαλιστικη (γιατι ειναι περιεργο το one). Αν ειναι τα ιδια λεφτα ισως αξιζει αν το σπασω τελειως.

 

edit:

 

μου απαντησαν απο oneplus:

 

post-37465-0-61035000-1426779177_thumb.p

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει να περισσεύει σε κανεναν κανενα Invite??

If you don’t have an invite, no worries! We have a special day just for you.

Each week, OnePlus holds an open sale when anyone can buy the One for 24 hours. These open sales start every Tuesday at 08:00 GMT, but keep in mind, Tuesday open sales may not last forever.

https://oneplus.net/gr/how-to-buy

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

αναλόγως τι σε ενδιαφέρει φίλε μου.. τα specs του είναι ακόμα υπέροχα.. 

στα ίδια λεφτά δεν παίρνεις άλλο 64άρι κινητό, με 3gb ram και τέτοια μπαταρία

άλλος όμως θα σου πει ότι δεν είναι ωραίο, ότι δε βγάζει καλές φώτος ή ότι είναι παντόφλα.. μετά είναι θέμα γούστου.. εγώ αν το έδινα σήμερα μεταχειρισμένο, δεν ξέρω αν θα έπαιρνα κάτι ανάλογο στα ίδια λεφτά.. 

άρα, 6 μήνες από όταν το πήρα, θεωρώ ακόμα ότι είναι vfm για τα specs του ΚΑΙ στη συγκεκριμένη τιμή

τώρα τα με ένα 50άρικο παραπάνω ή ένα πιο φθηνό με κάρτα sd.. είναι για να γίνεται κουβέντα και να κάνεις και το γούστο σου

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κινητό υπολόγιζα 300-350 όποτε ρωτάω άτομα που έχουν τη συσκευή αν αξίζει και τι προβλήματα μπορεί να συναντήσω , το 4G (με cosmote είμαι) δουλεύει Ελλάδα ? ψιλό μπερδεύτηκα λίγο με αυτά που διαβάζω

Τώρα έχω Nexus 4 ,εβαλα ως στοχο μερχι 5.5" οθόνη , τουλάχιστον 2GB ραμ , τουλάχιστον32 gb (αν δεν έχει sd)

Link to comment
Share on other sites

προβλήματα:

κάποιοι έχουν θέμα με μια κιτρινίλα που έχω ακούσει πως φεύγει και

κάποιοι έχουν θέμα με την ένταση του ήχου και της φωνής στα ακουστικά τους

κάτι άλλο δεν έχει τύχει εγώ να ακούσω..

 

Επίσης είμαι με wind και 4g και δουλεύει! Λέει πάνω από την κεραιούλα LTE.

Για cosmote δε μπορώ να σου πω γιατί δεν έχω κάποιον εδώ γύρω να δοκιμάσω με την κάρτα του!  ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

προβλήματα:

κάποιοι έχουν θέμα με μια κιτρινίλα που έχω ακούσει πως φεύγει και

κάποιοι έχουν θέμα με την ένταση του ήχου και της φωνής στα ακουστικά τους

κάτι άλλο δεν έχει τύχει εγώ να ακούσω..

 

Επίσης είμαι με wind και 4g και δουλεύει! Λέει πάνω από την κεραιούλα LTE.

Για cosmote δε μπορώ να σου πω γιατί δεν έχω κάποιον εδώ γύρω να δοκιμάσω με την κάρτα του!  ;)

 

Cosmote LTE δουλευει, οπως και με Voda δοκιμασμενα αμφοτερα απο εμενα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

evolution  Όπως σου εγραψε και ο Delijohn είναι τελείως προσωπική άποψη και καθε ένας έχει και τελείως διαφορετική εμπειρία. Η δική μου και όσων προσωπικά γνωρίζω, δεν είναι θετική. Πολύ συνοπτικά:

 

Έχει πολυ καλα τεχνικά χαρακτιρστικά, η πίσω μεριά (με το sandstone) ειναι εκπληκτική και σαν αισθηση και σαν design, ωραία οθόνη με ξεχωριστά κουμπιά εκτος οθόνης και όλα αυτά σε μία πολύ καλή τιμή.

 

Στα αρνητικά το κυριότερο ειναι οτι αντιμετοπιζει τρόμερα προβλήματα ήχου. Υποστιρίζει μόνο συγκεκριμένα ακουστικά (μικρόφωνο) και αυτά με το ζόρι. Πολλοί αντιμετώπισαν και προβλήματα με τα ενσωματομένα μικρόφωνα (θελει root για να φτίαξει). Προβλήματα με το touch οπου μερικές φορές φτιαχνουν με format.Επίσης η εγγυηση εφόσον χρειαστείς κατι θα σε ταλαιπωρήσει να βγάλεις άκρη. Επίσης η καμερα ειναι απαραδεκτη, εκτος αν το εχεις το κινητο σε τριποδο.

 

Γενικώς με ταλαιπώρησε πάρα πολυ, σε σημείο που εχω βολευτει με ενα lumia 630. Μού επεσε και εσπασε η οθόνη, η ασφαλιστική μου εστειλε τα λεφτα του κινητου πίσω γιατι δεν το εχουν σε αποθεμα (λογικό) και νομίζω πώς δε θα το ξαναπάρω. Να προσθέσω οτι ποτέ δε με βολεψαν οι 5.5 ιντσες και οποτε κρατούσα μικροτερο κινητο ανακουφιζόμουν.

 

Το κακό ειναι οτι στα ιδια λεφτα τα αλλα τηλέφωνα είναι μέτρια, τουλάχιστον κατα την δική μου αποψη.

 

*Προσπάθησα να το συμπαθήσω και είχα ολη την ορεξη αλλα μου εβγαλε την πιστη. 

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Άντε, 3 μέρες μείνανε μέχρι να μας δώσουν τα 5 δωρεάν τηλέφωνα...

 

κοιτα να δεις που θα το κερδισω εγω, ετσι για να με ξαναμπλέξουν.

 

edit:

 

As promised, if either of the Lollipop deadlines were broken, we are going to give away five free 64GB Sandstone Black OnePlus Ones at random to the forum members who responded in the thread. These five winners are:

  1. @LMH98
  2. @jaypeesmith
  3. @Rushaabh
  4. @topgun1984
  5. @greenboyotb
Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

μας κοροϊδεύουν οι Κινέζοι.. 

έχουν πάρει όλες οι ναυαρχίδες αναβάθμιση και εμείς οι "pure android" τα @@@.

 

βασικά, τρίχες κατσαρές εχουν πάρει και οι άλλοί.Τι να την κανεις την 5.0.1 η την 5.0 οταν εχουν memory drain θεματα.

Καλυτερα λιγη αναμονή ακομα απο το να παρουμε μια ρομ απλα για να λεμε οτι την πηραμε.

Link to comment
Share on other sites

βασικά, τρίχες κατσαρές εχουν πάρει και οι άλλοί.Τι να την κανεις την 5.0.1 η την 5.0 οταν εχουν memory drain θεματα.

Καλυτερα λιγη αναμονή ακομα απο το να παρουμε μια ρομ απλα για να λεμε οτι την πηραμε.

Ποιο flagship δεν έχει lolipop? Εδώ ξεκίνησε να παίρνει το gs4 και το g2. Είσαι ικανοποιημένος από την υποστήριξη του λογισμικού δηλαδή; Τόσο περίεργος έχω γίνει; Που ξεκίνησαν από τον Φλεβάρη και μπαίνει Απρίλης και έχουμε ακόμα..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Από την υποστήριξη όχι ιδιαίτερα, αλλά δεν προβληματιζομαι κιόλας. Το λογισμικό είναι κορυφαίο.

Ξέρω πως εκτεθηκαν με τις ημερομηνίες αλλά από την άλλη νέα εταιρεία είναι και θα μάθει.

Η kitkat που φοράει (και ειδικά η 44s) είναι εξαιρετική και υπερπληρης.

Δεν έχουν πάρει όλες οι άλλες ναυαρχιδες 5.1 η εστω 5.0.2 που λύνουν πολλά θέματα με την διαχείριση μνήμης. Εδώ όσοι έχουν το πρώτο htc One με την πρώτη 5.0 παρακαλάνε για επόμενη αναβάθμιση για να λύσουν τα θέματα τους.

Δεν τρέχει και τίποτα να πάρουμε μια σταθερή ρομ έστω και λίγο αργότερα.

Όποιος βιαζεται μπορεί να βάλει έτσι και αλλιώς cm nightlies.

Έγινε επεξεργασία από Vadergr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.