Jump to content



Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα,

Έφτιαξα νωρίτερα ένα PC με μια Gigabyte Ζ97-D3H + Core i5 4590, όλα εντάξει κανένα πρόβλημα.

Ενώ έβαλα κανονικά όλους τους τελευταίους Drivers (Chipset, IRST, USB 3.0, κτλ).

Όταν πηγαίνω στο Device Manager στα USB έχω τα εξής:

post-12695-1416078538,3257_thumb.jpg

Είναι λογικό να τα δείχνει σαν Generic USB Hub;

Σε άλλο PC που έχω με μια Asus 775 P5 μου δείχνει πχ το παρακάτω:

post-12695-1416078538,4841_thumb.jpg

Τι γίνεται; Ξαναλέω έχω βάλει όλους του τελευταίους Drivers.

Με τα USB δεν έχω κάποιο πρόβλημα, απλά αναρωτιέμαι μήπως κάτι δεν είναι σωστό.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα,

Έφτιαξα νωρίτερα ένα PC με μια Gigabyte Ζ97-D3H + Core i5 4590, όλα εντάξει κανένα πρόβλημα.

Ενώ έβαλα κανονικά όλους τους τελευταίους Drivers (Chipset, IRST, USB 3.0, κτλ).

Όταν πηγαίνω στο Device Manager στα USB έχω τα εξής:

[ATTACH]62745[/ATTACH]

Είναι λογικό να τα δείχνει σαν Generic USB Hub;

Σε άλλο PC που έχω με μια Asus 775 P5 μου δείχνει πχ το παρακάτω:

[ATTACH]62746[/ATTACH]

Τι γίνεται; Ξαναλέω έχω βάλει όλους του τελευταίους Drivers.

Με τα USB δεν έχω κάποιο πρόβλημα, απλά αναρωτιέμαι μήπως κάτι δεν είναι σωστό.

Εαν οι USB λειτουργουν κανονικα, τοτε δεν εχεις προβλημα. Αλλα τα devices του S775 και αλλα του S1150, δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.

Link to comment
Share on other sites

Εαν οι USB λειτουργουν κανονικα, τοτε δεν εχεις προβλημα. Αλλα τα devices του S775 και αλλα του S1150, δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.

Καλημέρα, λειτουργούν κανονικότατα και τα USB 3.0 καθώς έχω 2 δίσκους και δουλεύουν όπως πρέπει..

Απλά μου κάνει εντύπωση το Geneneric...δε θα πρεπε πχ να λέει 9 Series Family ή κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, λειτουργούν κανονικότατα και τα USB 3.0 καθώς έχω 2 δίσκους και δουλεύουν όπως πρέπει..

Απλά μου κάνει εντύπωση το Geneneric...δε θα πρεπε πχ να λέει 9 Series Family ή κάτι τέτοιο;

To 9-Series εμφανιζεται σαν Chipset, SMBus και Memory controller, σε αυτες τις μητρικες. Απ οσο εχω δει και απ την δικια μου τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

To 9-Series εμφανιζεται σαν Chipset, SMBus και Memory controller, σε αυτες τις μητρικες. Απ οσο εχω δει και απ την δικια μου τουλαχιστον.

Μάλιστα..δηλαδή στα USB στα δείχνει όπως στο ScreenShot παραπάνω;

Τέσπα, πέρασα ένα Image χωρίς drivers και εγκατέστησα αυτούς που είχε μέσα το DVD της μητρικής, καμιά διαφορά...άρα να έχω κάνει πατάτα δύσκολο..

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα..δηλαδή στα USB στα δείχνει όπως στο ScreenShot παραπάνω;

Τέσπα, πέρασα ένα Image χωρίς drivers και εγκατέστησα αυτούς που είχε μέσα το DVD της μητρικής, καμιά διαφορά...άρα να έχω κάνει πατάτα δύσκολο..

Μια χαρα εισαι, μην σε απασχολει. Μεγειες και σου ευχομαι να το χαρεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.