Jump to content



Ξαφνική αλλαγή ώρας & ημ/νιας


Recommended Posts

Επανέρχομαι στο θέμα για να σας πω εντυπώσεις σχετικά με την συνομιλία μου με την GIGABYTE.

Καταρχήν μπορώ και πλέον επίσημα να πω πως το πρόβλημα δημιουργήθηκε από τα προγράμματα της Giga και πως από την ημέρα που τα έσβησα δεν έχει εμφανιστεί ξανά.

Ας έρθουμε τώρα στην Gigabyte. (Υπόψιν πως τα mail υπάρχουν και όποιος θέλει να τα δει απλά το ζητάει.)

E-mail no.1

Πολύ γενικό και αόριστο, άνευ σημασίας θα το χαρακτήριζα (σαν το πρώτο μου ποστ)

Απάντηση νο1

Τι ίδιο με την ερώτηση μου,γενική και αόριστη .Μου μίλησαν για ιούς, να δοκιμάσω να ανοίξω τον υπολογιστή χωρίς δίσκο πάνω για να δω αν αλλάξει η ημερομηνία/ώρα στο bios και να μην αποσυνδέσω το καλώδιο ρεύματος.

E-mail no.2

Ανέφερα πως οι λύσεις που προτείνουν είναι γενικά άχρηστες, τους είπα πως δεν έχω προβλήματα με ιούς και πως το πρόβλημα εμφανίστηκε όταν έκανα αναβάθμιση στα προγράμματα της gigabyte.

Απάντηση νο.2

Η απάντηση τους στο παραπάνω ερώτημα μου είναι το να κάνω αναβάθμιση στο bios της μητρικής γιατί έχει βγει πιο καινούρια έκδοση από αυτήν που έχω αλλιώς να την πάω για RMA!

E-mail no.3

Τους ευχαριστώ για τις συμβουλές και τους επισημαίνω πως το πρόβλημα δεν είναι στο bios αλλά στα προγράμματα τους (Κάπου εδώ έγινε και ο πανικός στο forum με όλα τα παιδιά που ζήταγαν συμβουλές για το ίδιο θέμα). Κλείνοντας το μήνυμα τους συμβουλεύω να ξανά τεστάρουν τα προγράμματα που μόλις έβαλαν στην σελίδα τους.

Και εδώ αρχίζει το καλό!

Απάντηση νο.3

Your valuable feedback is the motivation for us to improve and serve you better. With your previous mail, you mentioned the problem still remains after uninstall but in this mail the problem stop after remove GIGABYTE utility. Did the issue fix after you remove GIGABYTE utility? If so, please let us know which GIGABYTE utility you have installed and which utility you remove and the problem dismiss.

[Κάπου στην μέση του μηνύματος υπάρχει μια παρεξήγηση που την διόρθωσα στην επόμενη απάντηση μου (Στην αρχή τους είχα πει πως έσβησα τα προγράμματα της gigabyte αλλά εννοούσα της τελευταίες ενημερώσεις των προγραμμάτων και όχι όλα τα προγράμματα)]

Τελικά αυτό το feedback ξελασπώνει πάρα πολλούς, να τρέχουν οι χρήστες να βρουν τα προβλήματα που αποτυγχάνουν να λύσουν οι τεχνικοί τους που πληρώνονται γι' αυτό. Εννοείται πως δεν τούς είπα που είναι το πρόβλημα(στο κάτω κάτω ούτε και εγώ ξέρω ποιο πρόγραμμα υπολειτουργεί μιας και δεν έχω ούτε τον χρόνο ούτε την όρεξη να το ψάξω)

Έγινε επεξεργασία από Dj_Seps
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.