Jump to content



Recommended Posts

Καλημέρα. Έχω 6 σελίδες και τις έχω όλες σε απλό hosting. Που σημαίνει βάσεις και αρχεία όλα μαζί. Σκέφτομαι να πάω σε reseller. Λογικά hostgator. Θέλω γνώμες από άτομα που έχουν εμπειρία. Όχι μόνο με τη συγκεκριμένη εταιρεία. Γιατί είμαι σε μια τώρα που αργεί να φορτώσει τις σελίδες. Οι τιμές reseller είναι κάπως. Ξέρουμε κάτι αξιόπιστο και κάπως φθηνό; επίσης συμφέρει να κάνω εξάμηνο ή χρόνο; ρωτάω γιατί αν κάνω εξάμηνο και θέλω να ανανεώσω μήπως είναι παραπάνω τα χρήματα. Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το GT-I9305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Reseller θελεις για να πουλάς χώρο και σε άλλους;;;; Αλλιώς παιρνεις πακετό με unlimited domains

δες κι εδώ, απιστευτα αξιόπιστη εταιρία: Πακέτο Linux Platinum Web Hosting - Linux Hosting - Linux Servers | www.tophost.gr

Link to comment
Share on other sites

Δες και στο εξωτερικό τις Hetzner Online AG και Web Hosting, Cloud, and Dedicated Servers - OVH με δικά τους datacenter σε Γαλλία και Γερμανία. Στη hetzner πολλές hosting εταιρίες φιλοξενούν τους πελάτες τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Φίλος που είχαν την εταιρεία τους στην tophost, είχαν μεγάλο πρόβλημα με τα mail account. Είχαν πολύ μικρό χώρο για τα mails και έπρεπε συνεχώς να τα σβήνουν. Τελικά άλλαξαν και βρήκαν την ησυχία τους.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος που είχαν την εταιρεία τους στην tophost, είχαν μεγάλο πρόβλημα με τα mail account. Είχαν πολύ μικρό χώρο για τα mails και έπρεπε συνεχώς να τα σβήνουν. Τελικά άλλαξαν και βρήκαν την ησυχία τους.

Δεν νομίζω ότι υπάρχουν εταιρείες που δίνουν απεριόριστα email σε αυτήν την τιμή. Και από Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι σε αριθμό accounts, αλλά για τον αποθηκευτικό χώρο που έδιναν για το κάθε account. Πιστεύω ότι θα έπρεπε να τους δίνουν τη δυνατότητα να αυξήσουν τον αποθηκευτικό χώρο για το κάθε account και να μην τους ζητάνε να πάνε σε έναν υπερβολικά πιο ακριβό server. Τελικά άλλαξαν εταιρεία hosting και βρήκαν ακριβώς αυτό που ήθελαν.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι ο κύριος λόγος για να αναβαθμίσεις το πακέτο σου, είναι αν ο server δεν αντέχει τον κόσμο. Αν απλά χρειάζεσαι περισσότερο αποθηκευτικό χώρο, θα μπορούσαν να είχαν κάποιο ticket system για αναβάθμιση δίσκου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι σε αριθμό accounts, αλλά για τον αποθηκευτικό χώρο που έδιναν για το κάθε account. Πιστεύω ότι θα έπρεπε να τους δίνουν τη δυνατότητα να αυξήσουν τον αποθηκευτικό χώρο για το κάθε account και να μην τους ζητάνε να πάνε σε έναν υπερβολικά πιο ακριβό server. Τελικά άλλαξαν εταιρεία hosting και βρήκαν ακριβώς αυτό που ήθελαν.

Προσωπικά πιστεύω ότι ο κύριος λόγος για να αναβαθμίσεις το πακέτο σου, είναι αν ο server δεν αντέχει τον κόσμο. Αν απλά χρειάζεσαι περισσότερο αποθηκευτικό χώρο, θα μπορούσαν να είχαν κάποιο ticket system για αναβάθμιση δίσκου.

Επειδή έχω και εγώ πια tophost σου λέει πχ στα email 200 mb ανά account. Σε πακέτο με unlimited traffic & space.

Γενικά όσες ξέρω εγώ δίνουν περίπου τόσο σε email

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάπου τόσο μου είχε πει και ο φίλος μου (200-250mb) αλλά δεν ήμουν σίγουρος και είπα να μην το γράψω. Σε μία συνηθισμένη εταιρία πιστεύω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα. Ωστόσο, στη συγκεκριμένη περίπτωση πρόκειται για μία αρκετά γνωστή σχολή μόδας, οπότε φαντάζομαι ότι θα έστελναν καθημερινά αρκετές φωτογραφίες/σχέδια και ο χώρος θα γέμιζε σχετικά γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ναι κάπου τόσο μου είχε πει και ο φίλος μου (200-250mb) αλλά δεν ήμουν σίγουρος και είπα να μην το γράψω. Σε μία συνηθισμένη εταιρία πιστεύω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα. Ωστόσο, στη συγκεκριμένη περίπτωση πρόκειται για μία αρκετά γνωστή σχολή μόδας, οπότε φαντάζομαι ότι θα έστελναν καθημερινά αρκετές φωτογραφίες/σχέδια και ο χώρος θα γέμιζε σχετικά γρήγορα.

Όταν έχεις αυξημένες ανάγκες δεν μπορείς να "παίζεις" με μικρά πακετάκια hosting. Ειδικά για το mail, όλα τα hosting κάπου έχουν ένα τέρμα. 

 

Αν θέλεις πολλά Gb δύο είναι οι λύσεις:

1) Δικός σου mail server

2) Google Apps / Exchange Online

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.