Jump to content



tower 1000 ευρά για gaming


Recommended Posts

πάνω κάτω ότι λέει ο τίτλος να πάρεις μια εικόνα

Msystems.gr - Προϊόντα - Msystems PC Gamer

αντί για 250 θα βάλεις 120gb ssd - χωρίς λειτουργικό - ( αν βγαλεις αυτά είσαι μείον ~160e)

αν το στήσεις μόνος σου με κάποιες μικρο αλλαγές θα σου βγει το ποσό που θέλεις.

αν βάλεις gtx 760 πέφτεις 70e ακόμα

Αλλά ανέφερε για να σε βοηθήσουμε

-θα κάνεις oc? - τι οθόνη έχεις? για κουτί μέχρι πόσα θες να δώσεις?

-αν έχεις κάποια πράγματα ή θες να το φτιάξεις από το μηδέν?

-αν θες να το πάρεις άμεσα ή όχι (θα κυκλοφορήσουν οι ξεκλείδωτοι επεξεργαστές αυτόν τον μήνα)?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σκοπό να κάνω o/c ποτέ

Δεν θα χρησιμοποιήσω παλίο hw

Για κουτί δεν εχω περιορισμό μεγέθους αλλα δεν έχω και ιδιέτερες απαιτήσεις

Χρειάζεται να το πάρω άμεσα,στις επόμενες μέρες μαλλον.

Η οθόνη είναι στα 1080

Link to comment
Share on other sites

Τοτε δεν υπαρχει λογος να πας σε Κ επεξεργαστη. O i5 4690 ειναι μια χαρα και γλιτωνεις 10 ευρω. Επισης θα μπορουσες να κοψεις κατι απο το κουτι και να βαλεις καλυτερη καρτα ηχου, αν σε ενδοιεφερει κατι τετοιο.

Παντα εχοντας ως βαση τη συνθεση που προτεινε ο pnick

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σκοπό να κάνω o/c ποτέ

Δεν θα χρησιμοποιήσω παλίο hw

Για κουτί δεν εχω περιορισμό μεγέθους αλλα δεν έχω και ιδιέτερες απαιτήσεις

Χρειάζεται να το πάρω άμεσα,στις επόμενες μέρες μαλλον.

Η οθόνη είναι στα 1080

Ωραία, αφού δεν ασχολείσαι με oc γίνονται αρκετά απλά τα πράγματα. Στην παραπάνω σύνθεση που έφτιαξα αντικαθιστας τα εξής:

1. Επεξεργαστής: INTEL CORE I5-4670 3.40GHZ LGA1150 - BOX - 193€ (γλυτώνεις 19€)

2. Μητρική: ASUS H87-PRO C2 RETAIL - 102€ (-26€)

3. Μνήμες: CRUCIAL BLT2CP4G3D1608DT1TX0CEU 8GB (2X4GB) DDR3 1600MHZ BALLISTIX TACTICAL DUAL CHANNEL KIT - 77€ (-6€)

Μέχρι στιγμής εξοικονομούνται 51€. Με μια πιό οικονομική λύση σε κουτί, κάτι στα 60-70€, μπορείς να κοιτάξεις από κάρτα γραφικών την ASUS GTX770-DC2OC-2GD5 2GB GDDR5 PCI-E RETAIL - ή με λίγα παραπάνω την GIGABYTE GEFORCE GTX770 GV-N770OC-2GD 2GB GDDR5 PCI-E RETAIL - .

Εγώ δεν θα πρότεινα ακόμα μητρικές Η97 για αυτό πρότεινα Η87 με 4670. Με τους refresh δεν νομίζω ότι θα υπάρξει κάποιο θέμα. Δες το. Πάνω κάτω, οι ίδιες τιμές είναι.

Αυτά από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.