Jump to content



Mortal Kombat X


Recommended Posts

Τον 360 τον βρίσκω και wireless με δικό του receiver ενώ τον One, όχι. Υπάρχει wireless o One για pc?

Επίσης ο DS4 της Sony δεν είναι καλύτερος σαν controller, γενικά;

Του one ψάχνω και εγώ αλλά δεν έχω βρει τίποτα..
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ Νο2

Fun to Play .Diffficult to Master

(Για καψακια BeatemUP αδες No1 Ειναι παρα πολυ δυσκολο με την καλη εννοια και πολυ προσεγμενο για Ladders Tournaments κλπ)

Έγινε επεξεργασία από Helly
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

NSFW

 

από το gamespot έδωσαν τη δέουσα προσοχή στα fatality :sarcastic:

 

xd21Qip.gif

 

Πολύ καλό! Είναι όντως μέσα; Δε παίζει!...

 

Για το Logitech F710 συμφωνώ απόλυτα. Αυτό ή xbox 

 

Εμένα με έχει ξενερώσει ότι ζητάει 4 πύρινο και πάνω (τραγικό για fighting game) και δε μπορώ να το φορτώσω στο media center (σκαλώνει στα loading screens με 100% cpu) που έχει έναν g2030. Ελπίζω σε patch ή modα

Έγινε επεξεργασία από mordred
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό! Είναι όντως μέσα; Δε παίζει!...

 

Για το Logitech F710 συμφωνώ απόλυτα. Αυτό ή xbox 

 

Εμένα με έχει ξενερώσει ότι ζητάει 4 πύρινο και πάνω (τραγικό για fighting game) και δε μπορώ να το φορτώσω στο media center (σκαλώνει στα loading screens με 100% cpu) που έχει έναν g2030. Ελπίζω σε patch ή modα

 

Εγω που το παιζω στο δικο μου,δεν κραταει τα 60fps ευκολα και πολλες φορες πεφτει και κατω απο 30.

Οποτε και mod να βγει δεν πιστευω οτι θα μπορεις να το παιξεις

Link to comment
Share on other sites

Thanx chosen21 για το αρχειακι θα το βαλω σιγουρα.

 

Γενικα πηγα και το περασα χτες στο HTPC στο σαλονι... Μα ειναι δυνατον? Να  πρεπει να ριξεις σχεδον τα παντα η στο 0 η στο medium και να πρεπει να ριξεις αναλυση κατω απο 1080 με την 760? Πανε καλα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καιλας μεγιστος... Ερωτηση: Σας φαινεται και εσας πιο δυσκολο απο το 9αρι? Στα combos στο 9 εκανα 30+% για πλακα. Τωρα δυσκολα περνας αυτο το ποσοστο. Μονο αν εισαι ο flash μαλλον...

Link to comment
Share on other sites

Καιλας μεγιστος... Ερωτηση: Σας φαινεται και εσας πιο δυσκολο απο το 9αρι? Στα combos στο 9 εκανα 30+% για πλακα. Τωρα δυσκολα περνας αυτο το ποσοστο. Μονο αν εισαι ο flash μαλλον...

 

Το Release Check και Input Shortcut τα έχεις OFF ? Είναι ψιλοδύσκολα τα combos γιατί θέλει να δώσεις dial όλο τον συνδυασμό με την μια, πρέπει να είσαι flash όπως λες :p και Online που υπάρχει και lag δεν μπορείς να βγάλεις εύκολα ενα ολοκληρωμένο combo string.

Link to comment
Share on other sites

πάνε στα options wireless controller που λέει και βάλτα όλα OFF release check, input shortcut και alternate control. Το release check αν ειναι ΟΝ οταν πατας και αφήνεις κάποιο button το κάνει register 2 φορές. πχ αν κάνω το teleport του scorpion down,back,"X" οταν αφήσω το "X" θα νομίζει οτι το πάτησα 2 φορές και θα πάρει την εντολή σαν down,back,"X","X", έτσι σου καταστρέφει τον επόμενο συνδυασμό του combo.

 

Το alternate control σε εμφανίζει και τις διαγώνιες κατευθύνσεις του μοχλού στις κινήσεις του κάθε fighter, το βάλανε γιατί βολεύει αυτούς που έχουν συνηθίσει το street fighter, στο MK απλά σε δυσκολεύει στα combos, δεν το χρειάζεσαι.

Tο input shortcut ειναι και καλά να σε διευκολήνει στην εκτέλεση του combo κάνοντας το ποιο απλό αλλά στην πραγματικότητα μπερδευει τις κινήσεις και καταλήγεις να κάνεις κινήσεις που δεν θέλεις εν τέλη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ed Boon said on the Twitch live stream "Tomorrow's PC patch will bring the PC version on parity with the console versions."

 

Meanwhile in Steam Community....

WBGames: We are temporarily removing the patch until we can pinpoint the cause of save data loss. We are actively working on this and will keep everyone posted as we work towards a fix. We sincerely apologize for this disruption.

 

TS TS TS TS TS TS TS ....

 

gjDka6a.gif

 

Jason Wins! PATCHALITY!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.