Jump to content



and the question is...:2χ256 ΟR 2x512??


Recommended Posts

Καλήτερα για μένα είναι να πας σε 2*512 απλά και μόνο για τα παιχνίδια...

Αν δεν σε ενδιαφέρουν και τόσο πάρε 2*256 που έχω την εντύπωση ότι βρήσκεις και ευκολότερα με "κορυφέα" τσιπάκια (ΒΗ-Χ)...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mischeif

κοιτα αυτες ειναι οι μονες που λενε οτι παιζουν σιγουρα στα 300 ;)

http://www.pc-memory-upgrade.co.uk/memory/ddr-ram-pc4800.asp

και ειναι και σε παρα πολυ καλες τιμες!!!!!

σε dual δεν ειναι σιγουρο αν θα παιξουν εκει. ομως πιστευο παιζει ρολο και η μητρικη

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα παίζει ρόλο η μητρική... Όπως και το cpu, μπορεί οι μνήμες να αντέχουν να πάνε 270-280 fsb, δε σημαίνει οτι θα μπορεί να πάει και το cpu το ίδιο εύκολα.

Παντως αν έχεις λεφτά να διαθέσεις, βρές 2x256 BH5 που να πηγαίνουν. Νομίζω οτι θα σε ικανοποιήσει ;) Εγω πήρα χτές χάλκινα ψυκτράκια για να βάλω πάνω στις BH-6 που έχω στο δεύτερο μηχάνημα, μηπως και πάνε ψηλά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dohc16 [Χθες, στις 16:59]

Κι όλοι(όσοι) εμείς έχουμε 754 και 64bit ελεγκτή τι να κάνουμε; Στα benches τουλάχιστον δεν φαίνονται να πηγαίνουν τόσο άσχημα, το αντίθετο μάλιστα...

Βουρ γιά Bench.........Με μία μνήμη ανεβαίνεις πιό καλά απ'ότι με δύο...... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 10:02]

Εγω πήρα χτές χάλκινα ψυκτράκια για να βάλω πάνω στις BH-6 που έχω στο δεύτερο μηχάνημα, μηπως και πάνε ψηλά...

Εσύ να μη λές γιατί είπες ότι θα μου τις έδινες να τις δοκιμάσω....... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Χθες, στις 08:37]

Όπως είπε και ο Trooper..........Αν σ'ενδιαφέρουν τα Benchies - οποιαδήποτε - τότε 2 x 256MB.........Γιά "βαριά" παιχνίδια βέβαια χρειάζεσαι 2 x 512MB τη σήμερον ημέρα......... :D

2 x 256MB γιά Bench........KAI σε Dual chanel....... ;)

Το καλύτερο βέβαια είναι να έχεις και απο τα δύο για να αλλάζεις ανάλογα με την περίπτωση....;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mischeif

κοιτα αυτες ειναι οι μονες που λενε οτι παιζουν σιγουρα στα 300 ;)

http://www.pc-memory-upgrade.co.uk/memory/ddr-ram-pc4800.asp

και ειναι και σε παρα πολυ καλες τιμες!!!!!

ειδη τις παραγγειλα εχθες...χε!χε!καιρο τις ζαχαρωνα.....δεν μπορουσα να περιμενω αλλο....εχω δει κ κατι 340fsb με 3,1v

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης

ειδη τις παραγγειλα εχθες...χε!χε!καιρο τις ζαχαρωνα.....δεν μπορουσα να περιμενω αλλο....εχω δει κ κατι 340fsb με 3,1v

sigle ομως. και παλι αυτο ηταν 1νας στο 1εκατομυριο. δεν ξερω ειναι κατι πραγματα που ειναι πολυ περιεργα.

Link to comment
Share on other sites

αμα βρω θα παρω ΒΗ-5 να δοκιμασω...παντα με maximizer εννοω.............

κ αλλο ενα 512αρι θα πρεπει να βαλω στα σχεδια μου..... για να παιζω.......!......χε!χε!

2χ256+1χ512 δεν θα παιζει παιχνιδια χαλαρα???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Lol, σε ποια μητρική θα παίξει σωστά αυτός ο συνδυασμός?

λολ...εεεεε....msi k8n neo basil eddition....ειδικα κατασκευασμενη για μενα κ συνδιασμο dual channel+single chanell που δινει 2πλασια ταχυτητα.....λολ....ξεφυγα εντελωσ...!

Γιατι το λες?Ο συνδιασμος αυτος δεν θα παιζει καλα???2χ256+1χ512...παντα για ιδια τσιπακια κ μνημες μιλαμε....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

May the Panholy be with U... χλωμό το βλέπω, αφού έχεις τα φράγκα ρε , τσίμπα 2x256 και 2x512, και λύσε μας την απορία... αν παίξει, πουλάς το 512αρι σε κάποιον με 754, lol.

Μαλλον κατι παρομοιο θα κανω....νομιζα οτι στο review που ειχε κανει ο soki ειχε καπου 2χ256+1χ512.....αλλα τελικα δεν ειχα προσεξει κλα...ηταν ολα επι2.....! :( ......τσπ....θα δοκιμασω τα παντα...προς το παρων ομως....2χ256...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης

Μαλλον κατι παρομοιο θα κανω....νομιζα οτι στο review που ειχε κανει ο soki ειχε καπου 2χ256+1χ512.....αλλα τελικα δεν ειχα προσεξει κλα...ηταν ολα επι2.....! :( ......τσπ....θα δοκιμασω τα παντα...προς το παρων ομως....2χ256...

ηταν 2χ256 και 2χ512 (παντως υπαρχει λυση και για duall channel με τρεις μνημες με ενα sis chipset για Intel)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.