Jump to content



Έφυγε από τη ζωή ο marios1957


astrolabos

Recommended Posts

Από το insomnia έμαθα ο marios1957, ο οποίος συμμετείχε και στο thelab, έφυγε σήμερα από τη ζωή. Δεν τον γνώρισα προσωπικά, αλλά η απώλεια ενός ανθρώπου είναι πάντα ένα θλιβερό γεγονός. Τα συλλυπητήριά μου στην οικογένειά του και στα αγαπημένα του πρόσωπα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε φίλε....

Δεν τον ήξερα σε επίπεδο φίλου, αλλά πριν ένα μήνα ήρθε σπίτι μου για να πάρει ένα παλιό λαπτοπ που έδινα...

Τα συλλυπητήρια και από εμένα στους γνωστούς του.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την χαρά να τον γνωρίζω εδώ και περίπου 10 χρόνια... πολύ καλός άνθρωπος, πάντα σκιζόταν να σε βοηθήσει και πάντα έδινε με το δικό του ιδιαίτερο ύφος και τόνο μία διαφορετική νότα σε κάθε συζητηση.

Τελευταία φορά που τον είδα ήταν πέρσι το καλοκαίρι, όταν είχε κατέβει στην έκθεση βιβλίου στο Ναύπλιο, αυτός και τα κόμιξ του. Λίγο μετά έγραψε σε ένα φόρουμ :

Ξεκουράστηκα κάργα,είδα και τον Γρίγα μετά της συμβίας και της κοράκλας,ρε πως μεγάλωσε αυτός,σοβάρεψε,απέκτησε ευθύνες,γάμησέ τα που λένε...

Θα μας λείψεις...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγια.......

Ούτε για το φευγιό του Μάριου, ούτε για τον ίδιο και το τί ήταν, ούτε και για συγκινητικά, τα τόσο εύστοχα (...σπάνιο για την ελληνική πραγματικότητα - αλλά τί τα θες, όταν τα γεγονότα είναι ισχυρά, ΔΥΣΤΥΧΩΣ απ' ό,τι φαίνεται δίνουν επίσης ισχυρό έναυσμα......) σκίτσα του Malk....

Δεν τον γνώρισα προσωπικά, αλλά η απώλεια ενός ανθρώπου είναι πάντα ένα θλιβερό γεγονός

...όταν δε ένας άνθρωπος έχει υπάρξει ΤΟΣΟ ξ ε χ ω ρ ι σ τ ό ς (...από πού ν' αρχίσει κανείς, και τί να λέει για τον Μάριο.........), τότε εκτός που το γεγονός είναι αβάσταχτο, γίνεται και μεγάλο κρίμα, για όποιον δεν τον γνώρισε......

Όλο εκπλήξεις ήσουν Μπάρμπαμ'......Ευχάριστες όμως......Πώς να σου σχωρέσει κανείς αυτή την τελευταία........

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.