Jump to content



Ταχυτητες mobile internet 3g - 4g


unseen

Recommended Posts

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

επισης να ξερατε ποσα εκατομμυρια βγαζουν τα σουπερμαρκετ απο τα ψωνια σας, ποσα οι αυτοκινητοβιομηχανιες απο τις αγορες σας, οι κατασκευαστικες απο τα σπιτια που νοικιαζετε-αγοραζετε, οι τραπεζες απο τις καταθεσεις σας...

ολοι στη ζουγκλα παιδια να πεθανουν οι εκμεταλλευτες!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Xiaomi mi2s

Wind 3g

Χαλκιδική, παλιούρι, beach bar koursaros

[ATTACH]63491[/ATTACH]

Βάψε τη μπλέ και πέτα τη :D

Είμαι στα πρόθυρα να φύγω από Vodafone... για πλάκα ( ήξερα τι έρχεται, δεν την μάθαμε τώρα την Wind ) πήρα μια κάρτα Wind να δω πως πάει από ταχύτητες 3G & 4G...

Προτιμώ το Diamond SupraMax 2 56k PSTN με μακρύ καλώδιο παρά Wind :D

Link to comment
Share on other sites

Βάψε τη μπλέ και πέτα τη :D

Είμαι στα πρόθυρα να φύγω από Vodafone... για πλάκα ( ήξερα τι έρχεται, δεν την μάθαμε τώρα την Wind ) πήρα μια κάρτα Wind να δω πως πάει από ταχύτητες 3G & 4G...

Προτιμώ το Diamond SupraMax 2 56k PSTN με μακρύ καλώδιο παρά Wind :D

Είχα voda για πολλά χρόνια πριν την wind, σε καμία περίπτωση δεν θα γύριζα...

*δεν είναι ότι θεωρώ την wind εταιριάρα αλλά από το μπουρδέλο που λέγετε voda σίγουρα την προτιμώ.

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Είχα voda για πολλά χρόνια πριν την wind, σε καμία περίπτωση δεν θα γύριζα...

*δεν είναι ότι θεωρώ την wind εταιριάρα αλλά από το μπουρδέλο που λέγετε voda σίγουρα την προτιμώ.

Εγω ξέρω ότι στις εκδρομές αν δεν είχα την vodafone μαζί με την Wind θα είχαμε μείνει δίχως internet & δίχως τηλέφωνο στο 80% των σημείων.

Το σύγχρονο δίκτυο... του marketing εννοούνε αυτοί όχι το δίκτυο τηλεπικοινωνιών τους.

Το δίκτυο ( σήμα και internet speeds ) της Wind είναι για κλάμματα σε σύγκριση με των Cosmote & Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξέρω ότι στις εκδρομές αν δεν είχα την vodafone μαζί με την Wind θα είχαμε μείνει δίχως internet & δίχως τηλέφωνο στο 80% των σημείων.

Το σύγχρονο δίκτυο... του marketing εννοούνε αυτοί όχι το δίκτυο τηλεπικοινωνιών τους.

Το δίκτυο ( σήμα και internet speeds ) της Wind είναι για κλάμματα σε σύγκριση με των Cosmote & Vodafone.

για ομιλία δεν έχω παράπονο, μοιρασμένα θα έλεγα, αν τύχει κάπου να μην έχω τυχαίνει κάπου να μην έχει και η voda και η cosmote, τώρα δεν ξέρω που πήγες και απογοητεύτηκες τόσο.

Για net τα γνωστά χάλια εκτός πόλης... τουλάχιστον στις παραλίες που πήγα φέτος είχα 2mbps (3g) να "κάνω την δουλειά μου".

Link to comment
Share on other sites

Milies@Pelion

Σε σχετικα δυσκολη περιοχη στην ακρη του χωριου (οχι κεντρικο σημειο).

Η καρτα ειναι σε ενα LG P500 το οποιο μοιραζει την καλοκαιρινη προσφορα της Cosmote αυτες τις μερες σε 2 κινητα.

Μου εβγαλε την παναγια για να βρω σημα...

Γενικα εχω πολλα παραπονα απο Cosmote για παραλιες στο πηλιο etc.

Για chat καλα ειναι..

9610fd730f5a9a6f7de1e0e3eeb73ba8.jpg

Link to comment
Share on other sites

για ομιλία δεν έχω παράπονο, μοιρασμένα θα έλεγα, αν τύχει κάπου να μην έχω τυχαίνει κάπου να μην έχει και η voda και η cosmote, τώρα δεν ξέρω που πήγες και απογοητεύτηκες τόσο.

Για net τα γνωστά χάλια εκτός πόλης... τουλάχιστον στις παραλίες που πήγα φέτος είχα 2mbps (3g) να "κάνω την δουλειά μου".

Δρυμώνα ( Εύβοια )

Δημοσάρη ( Εύβοια, κοντά στο Μαρμάρι )

Δίρφυ ( Εύβοια )

Πύργο, τριγύρω παραλίες και περίχωρα κατσάβραχα ( Ανδρίτσαινα, Κουρούτα, Μύρτια, Φιγάλεια, Νέδα )

Πύλειο και περίχωρα ( από παραλίες μέχρι κατσάβραχα )

Δίπλα δίπλα, ίδια κινητά, Vodafone σήμα στο 90% των περιοχών και με καλή κάλυψη και internet στην χειρότερη 3Mbps down, Wind σήμα στο... 50% των περιοχών αν δεχτείς τις 1-2 μπάρες σαν σήμα και την ταχύτητα internet Max 1.5Mbps με μέσο όρο κάτω από το 1Mbps.

Milies@Pelion

Σε σχετικα δυσκολη περιοχη στην ακρη του χωριου (οχι κεντρικο σημειο).

Η καρτα ειναι σε ενα LG P500 το οποιο μοιραζει την καλοκαιρινη προσφορα της Cosmote αυτες τις μερες σε 2 κινητα.

Μου εβγαλε την παναγια για να βρω σημα...

Γενικα εχω πολλα παραπονα απο Cosmote για παραλιες στο πηλιο etc.

Για chat καλα ειναι..

9610fd730f5a9a6f7de1e0e3eeb73ba8.jpg

Εγω πάλευα στην Κουρούτα να πιάσω τα 0.5Mbps στην παραλία και εσύ μου παραπονιέσαι με 4.5Mbps ? :D

Link to comment
Share on other sites

Δρυμώνα ( Εύβοια )

Δημοσάρη ( Εύβοια, κοντά στο Μαρμάρι )

Δίρφυ ( Εύβοια )

Πύργο, τριγύρω παραλίες και περίχωρα κατσάβραχα ( Ανδρίτσαινα, Κουρούτα, Μύρτια, Φιγάλεια, Νέδα )

Πύλειο και περίχωρα ( από παραλίες μέχρι κατσάβραχα )

Δίπλα δίπλα, ίδια κινητά, Vodafone σήμα στο 90% των περιοχών και με καλή κάλυψη και internet στην χειρότερη 3Mbps down, Wind σήμα στο... 50% των περιοχών αν δεχτείς τις 1-2 μπάρες σαν σήμα και την ταχύτητα internet Max 1.5Mbps με μέσο όρο κάτω από το 1Mbps.

Εγω πάλευα στην Κουρούτα να πιάσω τα 0.5Mbps στην παραλία και εσύ μου παραπονιέσαι με 4.5Mbps ? :D

Στο ισογειο δεν πιανω ουτε σημα για ομιλια καλα καλα. Εχω το κινητο στον 2ρο κοντεβω να το βαλλω πανω στην σκεπη.Παλι καλα που μου εκοψε να βαλλω το p500 να κανει tethering(να ειναι καλα ο dev στο xda για την κιτκατ) για να εχουμε και εγω και η sister.

Επιπλεον οκ καλη η προσφορα..αν θες να ερθεις ενα ΣΚ πρεπει να σκασεις 5ευρο για τα 500mb ...θελουν πολλες κλοτσιες...

Το οτι δεν δινουν ογκο στον λαο δεν σημαινει αυτοματα και lack of service???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.