Jump to content



Super PI 1M Database :: TOP 30 List


DJD

Recommended Posts

  • Replies 2,4k
  • Created
  • Last Reply

και ποιος ο λογος να το κανει?Αφου το ειδαμε το εργο στον R-χανα....

Αν και δεν θυμαμαι τιμμινγκς ουτε στα 300- ουτε στα 327++++( δεν θυμαμαι που ειχαμε φτασει!)

@R-χανας.....

Φερε καναδυο εικονιτσες απο το σπιτι...(οχι της παναγιας),,,

screenia απο Α64Tweaker...του ρεκορ..και του max μεμ που ψαχναμε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι τρέλα πουλάει το σύστημα αλλά σήμερα @2800 με τις ADATA στα 256ΜΗΖ 2,5/5/5/5 δεν μου βγάζει spi 32M ένω το ρεκόρ το εβγαλα με αυτές στο άνετο.Υπάρχει περίπτωση να τα φτησαν οι μνήμες;Βασικά σταματάει πάντα στο 2ο προς 3ο λουπ.Καμιά ιδέα;

Darksaga εννοείς θα είναι καλύτερα να βάλω 3/4/4/8;

Link to comment
Share on other sites

όχι εννοώ μήπως σε πάνε ψηλότερα τα τεσσάρια καλύτερα δεν ξέρω αν θα είναι εξαρτάται απο το πόσο φτάσεις παραπάνω για μένα το ένα 3 σε 4 είναι πιο ζόρικο απο το 2,5cas ->3

νομίζω δεν είμαι και σίγουρος 5-3-4-2.5 π.χ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Pieros

Με παγωμένο νερό . Οι μνήμες πάνε αλλά το μεγάλλο ΗΤΤ με προβληματίζει. Μπορώ να βγάλω Πι στα 270 ανετα

ωραια πραγματα, οντως στα 'μικρα' CPU ειναι προβλημα το μικρο multi-μεγαλο HTT.

Vldt-Vchipset εχεις δωσει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

με chiller έφτασες 3150? τον έχεις δοκιμάσει σε μονοβάθμιο η πιο πολύ κρύο?

DarkSaga @ Όχι ακόμα αλλά λόγω του υψηλού ΗΤΤ που θα φτάσει θα έχω προβλήματα οπότε προσπαθ'ω να βρω τις σωστές ρυθμίσεις κ μετά θα δείξω κάποια καλα bench

esdee @ Έχω δώσει αλλά πάλι υπάρχουν κάποια προβληματάκια.

ΑΝ κάποιος μπορει κ δουλεύει DFI με ψηλό ΗΤΤ ας μου πει ρυθμίσεις. Από την άλλη είναι κ υπόθεση aggressive timings / memory controller

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.