Jump to content



Zen touch or MuVo II 4GB


Nos-Dio

ποιο απο τα δυο??  

16 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Λοιπον εχουν 20 ευρω διαφορα με ακριβοτερο το zen

οι διαφορες τους ειναι οτι το Μουβο ΙΙ ειναι πιο μικρο και ελαφρυ αλλα υπολειπεται 16 gb του Ζεν!Εσεις τι λετε??Εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που είσαι χρήστης pc δεν νομίζω ότι σε πειράζει ότι έχει λιγότερο χώρο από την στιγμή που στα 2,5gb χωράνε περίπου 1000+ τραγούδια

’σε που βασικό είναι και το μέγεθος σε τέτοιες συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια και σε αυτο (αν και παει πολυ ψηλα σε τιμη)

http://www.eshop.gr/sql/show_per.phtml?id=PER.662633

Παντως και εγω ειμαι της αποψης οτι οτιδηποτε πανω απο 1GB ειναι αρκετο για MP3 player και απο εκει και περα το μεγεθος παιζει μεγαλυτερο ρολο.

Link to comment
Share on other sites

ειδη εχει 6 γιγα και ανεβαινουμε

το μειονεκτημα σε σχεση με το μουβο δεν ειναι το μεγεθος αλλα το οτι χρειαζεται software για να δουλεψει αλλα στην δικια μου περιπτωση μου δεν πειραζει επειδη στην σχολη μου μπορουμε να κανουμε install προγραμματα στο pc lab@200kb/sec bittorent :D

Link to comment
Share on other sites

Αρα την εκανες λαχειο! Ειναι πολλα τα γιγα, τι θα πρωτο ακους?

Το καλο ειναι οτι δεν θα χρειαζεται να σβηνεις και να περνας καινουρια κομματια μεσα!

Ολοι οι καλοι χωρουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Chroma thx απλα δεν ειμαι σιγουρος αν εχει σκληρο δισκο απο φορητο γιατι

1) το nomad jukebox Zen που εχει ενα φιλος μου ειναι ελαχιστα μεγαλυτερο και πιο παχυ(20 gb και σληρος απο φορητο hitachi)!

2)τον Zen Extra που ειναι 60 Gb ειναι και αυτο πιο παχυ και ελαχιστα μεγαλυτερο απο οτι ειδα

Τωρα αυτος ο φιλος μου εχει το ΖΕΝ 2 χρονια τωρα και δουλευει μια χαρα..Μαλιστα μια φορα του ειχα ριξει και κατω απο το υψος του κρεββατιου και δεν μασησε μια,ιδου και τι του εκανα..:tomato:

post-243-1416071376,9314_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

ειδη εχει 6 γιγα και ανεβαινουμε

το μειονεκτημα σε σχεση με το μουβο δεν ειναι το μεγεθος αλλα το οτι χρειαζεται software για να δουλεψει αλλα στην δικια μου περιπτωση μου δεν πειραζει επειδη στην σχολη μου μπορουμε να κανουμε install προγραμματα στο pc lab@200kb/sec bittorent :D

Μια χαρα εισαι! Εμας στο Παπει τα εχουν αρκετα περιορισμενα και δεν μπορεις να κανεις τιποτα ινσταλλ. :( Παλι καλα που η antileech δεχεται και java script πια και μπορουμε και κατεβαζουμε και απο αυτην, :devil: αλλιως......

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και το Zen micro είναι της σειράς Zen αλλά είναι πολύ μικρότερο από το MuVo,με αρκετά μεγαλύτερη οθόνη και βγαίνει σε πολλά χρώματα. Χωρητικότητα: 5Gb.Δεν ξέρω αν αυτό χρειάζεται driver γιατί και εγώ είμαι στο Πα.Πει αυτό το θέμα με καίει.:...:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

Chroma thx απλα δεν ειμαι σιγουρος αν εχει σκληρο δισκο απο φορητο γιατι

Δεν μπορεί να έχει τίποτε άλλο , μόνο δίσκο από φορητό. Και το Muvo 2 έχει σκληρό μέσα , για την ακρίβεια ένα microdrive 4GB (σε παλιότερη έκδοση μπορούσες να το αφαιρέσεις και να το χρησιμοποιήσεις σε ψηφιακή φωτογραφική μηχανή) , το οποίο είναι επίσης ευπαθές όπως κάθε σκληρός δίσκος.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.