Jump to content



Μητρική & Μνήμες Για i7 4790K


Recommended Posts

[MENTION=31462]pnick[/MENTION] Ευχαριστώ,

Όσο αφορά την 5 έτη εγγύηση έχει ένα χαρτάκι ( αυτό που λέει VIP ) μέσα στην μητρική που σου λέει τι να κάνεις για το registration, είναι κάτι απλό δεν παίρνεις επιβεβαίωση ότι και καλά πείρες 2 χρόνια παραπάνω.

Καταγραφεται το SN και η ημερομινια με με καποια στοιχεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ΠΟΥ φαίνεται ότι έχεις ΠΡΑΓΜΑΤΙ 5 χρόνια εγγύηση; Και μένα μου κάνει εντύπωση που δεν το έχουν με τεράστια γράμματα στην συσκευασία ή στο site τους.

Υπάρχει κάπου γραμμένος κάποιος όρος που να το λέει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω γιατί δεν το αναφέρουν στο site τους, σίγουρα θα έπρεπε. Εγώ βασίζομαι στο ότι τα λέει κάποιος τις εταιρείας και όχι κάποιος τυχαίος.

Edit: But that’s not all! With the launch of the Black Edition website, Black Edition motherboard owners can register online to join the GIGABYTE Black Edition Members Club and receive exclusive membership benefits including an extended 5 years warranty.

GIGABYTE Unveiles New G1™ Gaming and Black Edition Websites

Κάτω από την τρίτη φωτογραφία που λέει Black Edition.

Θα κάνω το δικό μου post παράθεση για να δεις και το λινκ, περαιτέρω δεν γνωρίζω. Τώρα τι να σας πω, λένε ψέματα ?

Φαντάζομαι δεν το διατυμπανίζουν γιατί είναι μόνο στης Black και μόνο με registration ? Σε όλα τα review Το αναφέρουν πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω το δικό μου post παράθεση για να δεις και το λινκ, περαιτέρω δεν γνωρίζω. Τώρα τι να σας πω, λένε ψέματα ?

Φαντάζομαι δεν το διατυμπανίζουν γιατί είναι μόνο στης Black και μόνο με registration ? Σε όλα τα review Το αναφέρουν πάντως.

Για να ισχύει 5ετής εγγύηση, πρέπει να αναγράφεται στη συσκευασία, ή σε κάποιο συνοδευτικό έντυπο ή να σου έρθει εγγράφως με κάποιο email μετά το registration που έκανες. Μου φαίνεται πολύ περίεργο που δεν αναγράφεται πουθενά, παρά μόνο αναφέρεται σε κάποιο video. Και πού ξέρω εγώ ότι ισχύει η εγγύηση αυτή; Τέλος, ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το διατυμπανίζει η gigabyte, καθώς θα ήταν το ισχυρότερο selling point των black edition μητρικών της, καθώς κανένας ανταγωνιστής δεν προσφέρει αντίστοιχη εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Για να ισχύει 5ετής εγγύηση, πρέπει να αναγράφεται στη συσκευασία, ή σε κάποιο συνοδευτικό έντυπο ή να σου έρθει εγγράφως με κάποιο email μετά το registration που έκανες. Μου φαίνεται πολύ περίεργο που δεν αναγράφεται πουθενά, παρά μόνο αναφέρεται σε κάποιο video. Και πού ξέρω εγώ ότι ισχύει η εγγύηση αυτή; Τέλος, ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το διατυμπανίζει η gigabyte, καθώς θα ήταν το ισχυρότερο selling point των black edition μητρικών της, καθώς κανένας ανταγωνιστής δεν προσφέρει αντίστοιχη εγγύηση.

Παρ'ολο που έχω βάλει 2 φορές το λινκ που το λένε στο site τους επιμένεις.

BTW Δεν διαφωνώ σε τίποτα από αυτά που λες περί εγγύησης, έτσι όπως τα λες έπρεπε να είναι.

Έκανα ένα post στο forum τις Gigabyte, να δούμε θα πάρουμε απάντηση στα ερωτήματα σου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πείρα μια κάποια είδους απάντηση από το esupport τις Gigabyte. Τους έστειλα αυτά που θέλανε και περιμένω.

Θέλουνε τουλάχιστον 2 μέρες να απαντήσουν.

Thank you for your kindly mail and inquiry.

Please check your e-mail trash can to see if the verification is in it. If the mail is not there, please provide us the following information so that we can check the registration for you:

1. the serial number of your motherboard.

2. the purchase receipt (invoice).

3. the registration information you filled in the member registration system.

Thank you for your cooperation.

Regards,

GIGABYTE

Link to comment
Share on other sites

Πήρες αυτή την μητρική και πήρες μνήμες στα 1600MHz ; :hmm:

δεν νομίζω να κέρδιζε πολλά αν έπαιρνε με παραπάνω χρονισμό μνήμες. Το περίεργο θα ήταν να έπαιρνε ακριβή z97 μητρική αλλά όχι "K" επεξεργαστή. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.