Jump to content



OnePlus One vs HTC m8


Ποιο απο τα δυο  

44 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Στο ελληνικο τσατ μου ειπαν οτι η HTC Ελλαδας δεν καλυπτει τις branded συσκευες!

Ειναι λεει θεμα arvato αν θα την δεχτει.

Στην HTC UK μου ειπαν οτι τις φτιαχνουν ολες!

Link to comment
Share on other sites

Την καραμέλα με τις ρομ στο OPO μην την πιπιλατε. Είναι ότι πιο γρήγορο υπάρχει, και δεν έχει τα επιπλέον της κάθε εταιρίας. Όποιος έχει όρεξη να παίξει το κάνει, όποιο κινητό και αν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Στο ελληνικο τσατ μου ειπαν οτι η HTC Ελλαδας δεν καλυπτει τις branded συσκευες!

Ειναι λεει θεμα arvato αν θα την δεχτει.

Στην HTC UK μου ειπαν οτι τις φτιαχνουν ολες!

αν είσαι εξωτερικό δεν το συζητάμε εγώ μιλάω αποκλειστικά για μπανανια. Η arvato έχει υγρασία λέμε. Υγρασία παντού. Κάνε μια βόλτα σε myphone Insomnia και λοιπά διαδικτυακά κατατόπια να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Την καραμέλα με τις ρομ στο OPO μην την πιπιλατε. Είναι ότι πιο γρήγορο υπάρχει, και δεν έχει τα επιπλέον της κάθε εταιρίας. Όποιος έχει όρεξη να παίξει το κάνει, όποιο κινητό και αν έχει.

Αν διαβασεις το συμπερασμα που εχω γραψει πιο πανω θα δεις οτι συμφωνουμε.

Εγω θελω το sense με τα εξτρα της htc:mobile1:

αν είσαι εξωτερικό δεν το συζητάμε εγώ μιλάω αποκλειστικά για μπανανια. Η arvato έχει υγρασία λέμε. Υγρασία παντού. Κάνε μια βόλτα σε myphone Insomnia και λοιπά διαδικτυακά κατατόπια να δεις.

Μαλλον ειναι αναλογα τα κεφια τους

Την προηγούμενη εβδομάδα μου άλλαξε συσκευή και μου έδωσε νέα η αρβατο μόνο για το μοβ της κάμερας. Σημειωτέων ότι δεν μου ζήτησαν απόδειξη . Ούτε κάτι άλλο

Επισης το οτι το HTC m8 ειναι πολυ γρηγορο ειναι αντιληπτο απο οποιον το πιασει στα χερια του.

Η κοπελα μου εχει moto g σχεδον αδειο, αφου εχει ταμπλετ για τα βαρυα, το οποιο ειναι σφαιρα.

Επαιξε και λιγο με το oneplus.

Kαι το πρωτο πραγμα που μου ειπε μολις επιασε το m8, ειναι οτι ειναι πολυ γρηγορο αυτο εδω.

Θα μου πειτε οτι η αποψη μιας κοπελας δεν ειναι οτι πιο αξιοπιστο, αλλα αυτη ειναι πρωτη εικονα καποιου που πιασει το m8 στα χερια του.

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Oποιος θελει να ειναι 100% λειτουργικός και ταχύτατος αγοραζει HTC όλοι οι άλλοι αλλάζουν roms!

...είπαμε στο βιλαμπαχαλο (LG G3, S5, One Plus One) ακόμα τρίβουν! :hehe:

@φαν

Αυτή τη φράση σχολιασα.

Το οποίο είναι εκτός πραγματικότητας.

3 βδομάδες δεν έχει κάνει κιχ το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει πλάκα με το M8! Απίστευτη ταχύτητα στα πάντα. Ανοίγουν όλα ακαριαία. Είναι γρηγορότερο και από το Nexus 5 μου.

Με τα υπόλοιπα δεν ασχολούμαι καν. Είναι τουλάχιστον δύο επίπεδα κάτω σε θέμα smoothness.

Link to comment
Share on other sites

[*]Δουλευει σωστα η notification bar, στο αλλο το κατεβαζα να δω ειδοποιησεις και πηγαινε στα toggle switches

Μήπως έκανες swipe στο δεξί μέρος της οθόνης και κατέβαιναν τα toggles;

Oποιος θελει να ειναι 100% λειτουργικός και ταχύτατος αγοραζει HTC όλοι οι άλλοι αλλάζουν roms!

...είπαμε στο βιλαμπαχαλο (LG G3, S5, One Plus One) ακόμα τρίβουν!

ασχολίαστο...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανες swipe στο δεξί μέρος της οθόνης και κατέβαιναν τα toggles;

ασχολίαστο...

Κατεβαζα κανονικα με το ενα δαχτυλο τη μπαρα και τη μια ανοιγε το toggle switch και την αλλη τα notifications.

Link to comment
Share on other sites

^ Καλό (και όμορφο) το sense, λιγότερο.. καλό το touchwiz, δουλεύουν σωστά γιατί φτιάχτηκαν για συγκεκριμένες συσκευές, αλλά την παραμετροποίηση της cyanognemod (κλπ roms) δύσκολα θα τη φτάσουν.

Προσωπικά, το συγκεκριμένο feature το θεωρώ από τα πιο εύχρηστα, χειρισμός με το ένα χέρι/δάκτυλο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπαιξα όσο περίμενα στην Orange με S5, M8, Z2, G3, G Flex, Nexus 5. Εντάξει η ταχύτητα του M8 δεν υπάρχει.. Τουλάχιστον στο κατάστημα μέσα, δεν ξέρω τι παίζει σε real life. Αν και είναι παντόφλα για την οθόνη του είναι το μόνο που θα με εψηνε για αντικατασταση του Note II. Έβγαλα και ένα βίντεο, φαίνεται ότι στο multitasking το S5 σκαλώνει.

http://youtu.be/n9T4NOKS6vU

Να βαζες και μια κάμερα της προκοπής ρε HTC.. Μόνη σου αυτοκτονεις.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπαιξα όσο περίμενα στην Orange με S5, M8, Z2, G3, G Flex, Nexus 5. Εντάξει η ταχύτητα του M8 δεν υπάρχει.. Τουλάχιστον στο κατάστημα μέσα, δεν ξέρω τι παίζει σε real life. Αν και είναι παντόφλα για την οθόνη του είναι το μόνο που θα με εψηνε για αντικατασταση του Note II. Έβγαλα και ένα βίντεο, φαίνεται ότι στο multitasking το S5 σκαλώνει.

Galaxy S5 vs One M8 speed test - YouTube

Να βαζες και μια κάμερα της προκοπής ρε HTC.. Μόνη σου αυτοκτονεις.

Eτσι παει και real life!

Link to comment
Share on other sites

Είχα πει ότι η μπαταρία είναι στα ίδια επίπεδα με note 2. Μάλλον καλύτερη είναι.

Μακάρι το επόμενο να έχει με την ίδια διαχείριση μεγαλύτερη μπαταρία και καλύτερη κάμερα.

ubadaqyq.jpg

Link to comment
Share on other sites

To ανέφεραν κι άλλοι... μα σας εύχομαι να μην μπλέξετε ποτέ με την arvato hellas..

htc one x εντός πανευρωπαϊκής εγγύησης, μα branded από vodafone uk, τους πήρε 3+ μήνες να μου το φτιάξουν.. τη δεύτερη φορά.. γιατί την πρώτη μου το έστειλαν πίσω χωρίς να έχουν φτιάξει τίποτα.. το κατάλαβα μέσα σε μια ώρα..

Ποτέ ξανά htc, μια και η ίδια (HTC Ευρώπης) σήκωνε τα χέρια ψηλά και μου έλεγε εμείς δεν ξέρουμε τίποτα, δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα, δεν ξέρουμε καν πού είναι η πλακέτα κ πού το κινητό :TD:

Μαύρο λοιπόν.. κι αν δεν με πιστεύετε, ψάχτε τα πόστ μου στο myphone.

Για να μην είμαι κι εντελώς εκτός θέματος, ο καθένας έχει άλλα γούστα.. ούτε το htc θα έπαιρνα όμως, ούτε κι ένα ματζαφλάρι που δεν μπορώ να το βάλω στην τσέπη μου.. :hm: όσο σουπεργουάουα κι αν είναι σε specs..

Link to comment
Share on other sites

To ανέφεραν κι άλλοι... μα σας εύχομαι να μην μπλέξετε ποτέ με την arvato hellas..

htc one x εντός πανευρωπαϊκής εγγύησης, μα branded από vodafone uk, τους πήρε 3+ μήνες να μου το φτιάξουν.. τη δεύτερη φορά.. γιατί την πρώτη μου το έστειλαν πίσω χωρίς να έχουν φτιάξει τίποτα.. το κατάλαβα μέσα σε μια ώρα..

Ποτέ ξανά htc, μια και η ίδια (HTC Ευρώπης) σήκωνε τα χέρια ψηλά και μου έλεγε εμείς δεν ξέρουμε τίποτα, δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα, δεν ξέρουμε καν πού είναι η πλακέτα κ πού το κινητό :TD:

Μαύρο λοιπόν.. κι αν δεν με πιστεύετε, ψάχτε τα πόστ μου στο myphone.

Για να μην είμαι κι εντελώς εκτός θέματος, ο καθένας έχει άλλα γούστα.. ούτε το htc θα έπαιρνα όμως, ούτε κι ένα ματζαφλάρι που δεν μπορώ να το βάλω στην τσέπη μου.. :hm: όσο σουπεργουάουα κι αν είναι σε specs..

Έχεις μικρές τσέπες [emoji12]

Πέρα από την πλάκα είτε μας αρέσει είτε όχι όλα πάνε σε μεγαλύτερες οθόνες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.