Jump to content



Cpu upgrade


Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mε την μητρικη που εχεις σιγουρα θα παρεις ενα καλο oc,οσο σε εφηνει και το cpu παντα λογο c1.

Τωρα για να τον ξεζουμισεις,σιγουρα θα χρειαστεις καλη αεροψυχτρα-αν οχι νερο(Η μαμα του 6850 κανει αλλα δεεεν..Μιλαμε για κλοκαρισμα ανω του 3.4).

Παντως η αληθεια ειναι οσο και να σου φαινεται πικρο οτι και στα 3.8-4 να τον πας(δυσκολο) ΔΕΝ θα σου αξιοποιει πληρως την καρτα.

Aπο τον 6850 παντως θα δεις διαφορες..

Link to comment
Share on other sites

αμα εννοεις οτι δεν θα μου κανει αυτη τοτε εισαι στο μυαλο μου μεσα γτ δεν βρισκω συμβατοτητα εκτος αμα δεν εκανα καλο search !! Να υποθεσω εννοειτε να ανοιξω αλλο τοπικ εδω στο φορουμ ?:turn:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και μπορεις να τη χρησιμοποιησεις.

Αν δεις οτι δεν εισαι ικανοποιημενος απο τις θερμοκρασιες η θελεις να τον κλοκαρεις και δεν σε 'αφηνει' η ψυχτρα,τοτε κοιτας για αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις οτι δεν εισαι ικανοποιημενος απο τις θερμοκρασιες η θελεις να τον κλοκαρεις και δεν σε 'αφηνει' η ψυχτρα,τοτε κοιτας για αλλαγη.

'Οπως τα λέει ο φίλος... αν δεν σου κάνει πήγαινε πάρε αυτή και ξεμπερδεύεις :)

Link to comment
Share on other sites

TO mafia 2 που παιζω εχει και θα το κανω ξανα ολα φουλ εννοειτε και phyx poy gonatizei telteios to pc ....

το ολα φουλ θελει ενα μετρο. Μπορεις να αρχισεις τα anti-aliasing x16 και να παρεις χαμηλα frames χωρις να παρεις "ποιοτητα". το θέμα ειναι ποση αυξηση θα παρεις σε σχεση με τον υπαρχον επεξεργαστη με τις ιδιες ρυθμισεις. Οποτε κανε μερικα τεστακια τωρα που καθεσαι για να συγκρινεις.

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαινονται οι θερμοκρασιες ρε παιδια σε Idle...

νορμαλ, οσο περιμενα. το θεμα ειναι οτι ο q9550 ειναι πιο ζεστος ζεστος. Σε load καταστασεις να κοιτας τις θερμοκρασιες. Νομιζω θα χρειαστεις μια ψυκτρα

Link to comment
Share on other sites

ετσι μου το δωσανε απο το πλαισιο και πολυ χειροτερο μπορω να σου πω......κατι παραπανω δεν γινετε ρε συ....θα πρεπει να το δεις απο κοντα και θα καταλαβεις απολυτα τι εννοω.....:o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ακομα τον περιμενω τον ατιμο !!!!

Μου προτιναν και αυτην εδω http://www.thermalright.com/html/products/cpu_cooler/true_spirit_120m.html

Έγινε επεξεργασία από INFLAMESGOHAN
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.