Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

Λες να παρω κ γω ενα να το εχω backup ? Θεμη εριξες παραγγελια η οχι?

 

Όχι ακόμα.. περιμένω να έρθει η γυναίκα μου σπίτι να φορτώσω από τη δική της κάρτα, γιατί τη δική μου δεν τη δέχεται...  :D

Link to comment
Share on other sites

OK παίδες! Η παραγγελία έγινε, τον Άκη τον δέσμευσα για την εγχείρηση, η Logitech με γείωσε κανονικότατα και τώρα περιμένουμε την παραλαβή! 

 

Καλώς εχόντων των πραγμάτων, σε 2 εβδομάδες το νωρίτερο και αν έχουν έρθει τα encoders και ο Άκης, επιστρέφω στη αγωνιστική δράση!! Σε διαφορετική περίπτωση χάνω τη season και τα ξαναλέμε στις αρχές του 2016!

 

Μέχρι τότε, καλούς αγώνες και ευχαριστώ για τη συμπαράσταση!  :T:

 

Υ.Γ. Πάντως η γυναίκα μου πολύ χάρηκε με αυτήν την περιπέτεια που θα μείνω χωρίς τιμόνι!  :maninlove:  :wall:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αν απλά μείωνες το μοχλικό, δεν θα είχες το ίδιο αποτέλεσμα?

 

Τι εννοείς?

Ποιό μοχλικό? Από ποιά πλευρά? Ποιό αποτέλεσμα?  :p

 

Βασικά δεν άλλαξε τίποτα στην αίσθηση και λειτουργία του πεταλιού, πάλι για ίδια δύναμη το ρύθμισα (πιο πάνω αρχίζει να πονά ο αστράγαλος), απλά τώρα το setup φαίνεται πιο καθαρό και κάπως πιο όμορφο νομίζω.

Συν το ότι δεν έχω το άγχος πλέον μην το πατήσω πολύ παραπάνω και το πάρω στα χέρια!!

Link to comment
Share on other sites

Rexing Formula Steering Wheel

Features

  • Carbon fiber body
  • 4.3″ LCD color display
  • 15 rpm LEDs
  • 6 additional LEDs
  • real leather grips
  • aluminium tactile feedback shift paddles
  • 4 front encoders
  • 8 pushbuttons
  • mounting adapter
  • micro usb connector
  • free version of software

Optioal

  • Clutch paddles
  • carbon fiber shift and clutch paddles
  •  “thumb” side rotary encoders
  • alcantara grips
  • 12 position central switch (replaces central encoder)
  • quick release with integrated connector
  • pro version of software
  • printed button caps

The standard version of the wheel sells for 1250€ including VAT for EU customers (1000€ without VAT), plus an additional 15€ for Europe-wide shipping.

Link to comment
Share on other sites

http://www.fanatec.com/forum/discussion/181/fanatec-releases-csl-wheel-p1-steering-wheel-for-xbox-one

Επίσης σημερινό post του Thomas στο iracing hardware forum μιλάει για direct drive wheel base under development και αυτή συμβατή με το υπόλοιπο οικοσύστημα της εταιρείας.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

μετα απο ενα μηνα ψαξιμο, παραγγελθηκαν και ηρθαν οι πλαινες 24ρες παρεα στην XL2411Τ. acer b243h και b243phl κατι τετοιο. εχει και displayport η μια. ευκαιρια απο ebay.de με τυπο που πουλαγε 100 τη μια με παζαρια! :D

 

20151117_174854_HDR.jpg



20151117_181041.jpg

 

τρομερη κατασταση...

 

τωρα εκτιμω πολυ το triple screen setup του assetto, ειδικα με το angle compensation για τις πλαινες τρομερο, αλλα παραειναι ρεαλιστικο το fov τελικα οταν τελιωσεις το σεταρισμα. βλεπεις μονο δρομο και ειναι καπως.... εκει ειναι το σωστο fov βεβαια, βλεπε δευτερη φωτο (με κλικ μεγαλωνει). αλλα καλυτερα θελει πολυ μεγαλες οθονες και κοντα σου. μαλλον θα καταληξω και γω σε single screen με ολιγον μεγαλυτερο fov καπου στο 25-30.

 

τωρα εχω θεματακια με το eyefinity σε σχεση με πριν που ειχα 2 19ρες στο πλαι, αλλα θα λυθουν (πιστευω)

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.