Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

Γιώργο, υπάρχει site όπου δέχεται παραγγελίες?

Στείλε του email Άρη, έχουν πάρει αρκετοί iRacers ήδη από Ευρώπη και μόνο καλά λόγια έχω διαβάσει στο thread οπότε νομίζω ότι είναι έμπιστος.

Εάν προχωρήσουμε το cockpit με βλέπω να πουλάω Fanatec wheel base και να πάω και εγώ προς OSW, αυτό το μικρόβιο που έχουμε κολλήσει δεν έχει αντιβίωση[emoji28] [emoji28]

Έχε στα υπόψη ότι λόγω γιορτών και μιας και έχει ήδη αρκετές παραγγελίες μπορεί να καθυστερήσει λίγο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

παιδια, επειδη παρακολουθω ευλαβικα το συγκεκριμενο thread, και πλεον εχω αρχισει να σκεφτομαι σοβαρα τα OSW σαν λυση, και μου αρεσει και το DIY, θα μπορουσε κανεις απο εσας που εχετε, να κανει κανενα βιντεακι, να δουμε πως ειναι και να μας πειτε κ τα σχολια σας, καμια απλη παρουσιαση. ας κουναει κ η καμερα βρε αδερφε, δεν εγινε κ τιποτα. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιδια, επειδη παρακολουθω ευλαβικα το συγκεκριμενο thread, και πλεον εχω αρχισει να σκεφτομαι σοβαρα τα OSW σαν λυση, και μου αρεσει και το DIY, θα μπορουσε κανεις απο εσας που εχετε, να κανει κανενα βιντεακι, να δουμε πως ειναι και να μας πειτε κ τα σχολια σας, καμια απλη παρουσιαση. ας κουναει κ η καμερα βρε αδερφε, δεν εγινε κ τιποτα. :D

 

Ορίστε ένα playlist με κάποια βίντεο που ανέβασα τους τελευταίους μήνες. Δεν έχουν σχόλια αλλά μπορείς να δεις την ταχύτητα του σέρβο καθώς και το πόσο αθόρυβο είναι :)

 

Ακολουθούν και άλλα βίντεο φίλων:

Video του φίλου psit

 

Και μερικά του φίλτατου Ville

 

Επίσης τσέκαρε το κανάλι του beano που κάνει ωραίες κατασκευές

 

Ένα μίνι build-log μπορείς να βρεις εδώ. Νομίζω πρέπει να είσαι μέλος για να δεις τις εικόνες.

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον εχω προβλημα με τo shifter της g27.
Βαζω τη θεση της πρωτης και αναβει το 9 στο logitech profiler settings.
Βαζω τη θεση της δευτερας, αναβει το 10. Ολα καλα μεχρι εδω.

Οταν ομως βαζω τριτη η πεμπτη αναβει παλι το 9, δηλαδη της πρωτης.
Οταν βαζω τεταρτη, εκτη τοτε αναβει παλι το 10, δηλαδη της δευτερας.
Το ιδιο και μετα απο calibration.
Με λιγα λογια, ολες τις μπροστινες θεσεις τις περνει για πρωτη (δηλαδη 9), και ολες τις πισω για δευτερα (δηλαδη 10)
Εχει καποιος καποια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον εχω προβλημα με τo shifter της g27.

Βαζω τη θεση της πρωτης και αναβει το 9 στο logitech profiler settings.

Βαζω τη θεση της δευτερας, αναβει το 10. Ολα καλα μεχρι εδω.

Οταν ομως βαζω τριτη η πεμπτη αναβει παλι το 9, δηλαδη της πρωτης.

Οταν βαζω τεταρτη, εκτη τοτε αναβει παλι το 10, δηλαδη της δευτερας.

Το ιδιο και μετα απο calibration.

Με λιγα λογια, ολες τις μπροστινες θεσεις τις περνει για πρωτη (δηλαδη 9), και ολες τις πισω για δευτερα (δηλαδη 10)

Εχει καποιος καποια ιδεα?

Εχω κρατήσει το shifter μου απο την G27, μόνο που έχω κόψει το καλώδιο USB κατα απαίτηση της Logitech. Λογικά, θα υπάρχει τρόπος να ενώσεις τα συρματάκια καπως και ίσως καταφέρεις να το κάνεις να δουλέψει... Αν δε βγαλεις ακρη και θες να προσπαθήσεις, πες μου να σου το στείλω.
Link to comment
Share on other sites

Εχω κρατήσει το shifter μου απο την G27, μόνο που έχω κόψει το καλώδιο USB κατα απαίτηση της Logitech. Λογικά, θα υπάρχει τρόπος να ενώσεις τα συρματάκια καπως και ίσως καταφέρεις να το κάνεις να δουλέψει... Αν δε βγαλεις ακρη και θες να προσπαθήσεις, πες μου να σου το στείλω.

 

Αν δεν την θέλει κανείς και την πουλάς ρίξε μου ενα ΠΜ , η δικιά μου είναι για πέταμα και δεν θέλω να δώσω 350 για την Fanatec.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν την θέλει κανείς και την πουλάς ρίξε μου ενα ΠΜ , η δικιά μου είναι για πέταμα και δεν θέλω να δώσω 350 για την Fanatec.

 

Τι να πουλήσω; αυτό που έχει απομείνει;

 

Qw9pUy5.jpg

 

Οι πλακέτες από την τιμονιέρα έχουν καταστραφεί εντελώς. Απλά έχω κρατήσει τα pedals και το shifter σαν ανταλλακτικά, με κομμένα τα usb καλώδια. 

 

Πρακτικά με καλύπτει η εγγύηση για άλλα 2,5 χρόνια οπότε δε θα τα χρειαστώ, ούτε σαν ανταλλακτικά. Αν τα θέλεις στα χαρίζω :-).

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει ΤΩΡΑ!!!

 

 

Υπόψιν: Η ποιότητα του βίντεο δεν είναι καλή, αλλά ούτε ο φωτισμός, ούτε calibration τις οθόνες, ούτε τα bezzels, τίποτα δεν είχα ρυθμίσει ακόμα. Ούτε καν είχα οδηγήσει! Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να τρέξω το benchmark (χωρίς να αλλάξω τις ρυθμίσεις που είχα και σε single screen) και να δω πως παει. Συμπέρασμα: H 970 GTX δε μασάει πουθενά! Ένα πράγμα μόνο θα πω από το 10 -15 λεπτα που οδήγησα: ... δε συγκρίνεται με τίποτα το triple screen για car simulation!!!

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.