Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

Just now, GeoF1 said:

@akis_z80 εσυ τι λες? αξιζει η μεταβαση?

Έχω σε τεράστια εκτίμηση τις g25/27 σε αντίθεση με την t500 που μου φάνηκε απογοητευτική για τα λεφτά της. Την t300 δεν την έχω ακουμπήσει αλλά όλοι λένε καλά λόγια πάντως. Νομίζω την έχει ο @djkostas..;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μας κακόμαθε ο Ακις με το LUT app, η G27 είναι τέλεια στο AC και άμα βάλω άλλο παιχνίδι νάτο πάλι το deadzone :angry:

Οποιος έχει G25/G27/G29 προτείνω ελατήριο φρένου ή loadcell

Εβαλα το ελατήριο και έχει σημαντική διαφορά, πιά δεν μπλοκάρω τα φρένα χωρίς ABS.

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Επιασα τον εαυτο μου να βαζει στο σκρουτζ την λεξη   THRUSTMASTER  και να χαζευει...

 

Εγω τσιμπησα Λιακ. χιχιχ

 

Αυτη μου αρεσε...Που παιρνει και add ons τιμονια!!

Thrustmaster t300 ferrari integral racing wheel alcantara edition - Game controller (PER.583392)

Αξιζει???

Φιλε GEOF1 εχω εγω την thrustmaster t 300rs οχι την alcantara edition.και συντομα σκοπευω να παρω μονο το τιμονι τις  alcantara γιατι το αλλο ειναι πολυ ψευτικο..την εχω απο τα χριστουγεννα οδηγαω σχεδον καθε μερα κ πραγματικα δεν εχω μετανιοσει στιγμη για την επιλιγη μου..εχει πολυ ωραιο ffb κ το ανεμιστηρακι ειναι αρκετα αθορυβο..οταν με το καλο παρω το alcantara τιμονι μετα εχει σειρα πεταλια με συμπλεκτη κ λεβιε ταχυτητων...σιγα σιγα να εχουμε να ασχολουμαστε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, illuminati23 said:

Φιλε GEOF1 εχω εγω την thrustmaster t 300rs οχι την alcantara edition.και συντομα σκοπευω να παρω μονο το τιμονι τις  alcantara γιατι το αλλο ειναι πολυ ψευτικο..την εχω απο τα χριστουγεννα οδηγαω σχεδον καθε μερα κ πραγματικα δεν εχω μετανιοσει στιγμη για την επιλιγη μου..εχει πολυ ωραιο ffb κ το ανεμιστηρακι ειναι αρκετα αθορυβο..οταν με το καλο παρω το alcantara τιμονι μετα εχει σειρα πεταλια με συμπλεκτη κ λεβιε ταχυτητων...σιγα σιγα να εχουμε να ασχολουμαστε.

μολις το παρεις...φερε το να στο modαρω!!.....παντως επειδη το εχω...περιμενα καλυτερη ποιοτητα για τιμονι 180-190 ευρω....το alcantara ντυσιμο αξιζει...τα αλλα ομως...μετρια ποιοτητα....κουμπια και shifter paddles εννοω....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Maximvs έγραψε:

μολις το παρεις...φερε το να στο modαρω!!.....παντως επειδη το εχω...περιμενα καλυτερη ποιοτητα για τιμονι 180-190 ευρω....το alcantara ντυσιμο αξιζει...τα αλλα ομως...μετρια ποιοτητα....κουμπια και shifter paddles εννοω....

Εχω δει τι δουλεια σου στις φωτο που ανεβαζεις κατα καιρους και αυτο που εχω να πω ειναι απλα φοβερη!τα κουμπια κ τα shifter paddles  δεν φανταζομαι να ειναι χειροτερα απο το απλο τιμονι τις t300;

Link to comment
Share on other sites

Just now, illuminati23 said:

Εχω δει τι δουλεια σου στις φωτο που ανεβαζεις κατα καιρους και αυτο που εχω να πω ειναι απλα φοβερη!τα κουμπια κ τα shifter paddles  δεν φανταζομαι να ειναι χειροτερα απο το απλο τιμονι τις t300;

το απλο τιμονι δεν εχει shifters επανω...τα εχει πανω στο σωμα της τιμονιερας....ετσι ειναι η Τ500 που εχω τουλαχιστον....εμενα μου φανηκαν πιο στιβαρα τα "μαμα" shifters....τα κουμπια πιο μεγαλα απο τα "μαμα" αλλα εχουν ακριβως την ιδια πλακετα απο πισω.....οποτε η αισθηση ειναι ιδια....παντως ετοιμαζω plate για το alcanara τιμονι για να βαλω κανονικα μεγαλα κουμπια επανω και ισως ελπιζω να τα καταφερω να τα κανω να δουλεψουν με την "μαμα" πλακετα.....το plate το εχω ετοιμο...μενει να δω πως θα ταιριαξω τα κουμπια στην "μαμα" πλακετα....υπομονη!

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος Maximvs έγραψε:

το απλο τιμονι δεν εχει shifters επανω...τα εχει πανω στο σωμα της τιμονιερας....ετσι ειναι η Τ500 που εχω τουλαχιστον....εμενα μου φανηκαν πιο στιβαρα τα "μαμα" shifters....τα κουμπια πιο μεγαλα απο τα "μαμα" αλλα εχουν ακριβως την ιδια πλακετα απο πισω.....οποτε η αισθηση ειναι ιδια....παντως ετοιμαζω plate για το alcanara τιμονι για να βαλω κανονικα μεγαλα κουμπια επανω και ισως ελπιζω να τα καταφερω να τα κανω να δουλεψουν με την "μαμα" πλακετα.....το plate το εχω ετοιμο...μενει να δω πως θα ταιριαξω τα κουμπια στην "μαμα" πλακετα....υπομονη!

Ωραιος οταν το ολοκληροσεις μ το καλο περιμενουμε φωτο κ εντυποσεις!στην t300 τα shifters ειναι πανω στο τιμονι ενω στην 500 στην βαση..

Link to comment
Share on other sites

Just now, illuminati23 said:

Ωραιος οταν το ολοκληροσεις μ το καλο περιμενουμε φωτο κ εντυποσεις!στην t300 τα shifters ειναι πανω στο τιμονι ενω στην 500 στην βαση..

οκ...τοτε αλλαζει.....για δειξε καμια φωτο να σου πω αν εχει τα ιδια....αν μπορεις βγαλε και στειλε

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Maximvs έγραψε:

οκ...τοτε αλλαζει.....για δειξε καμια φωτο να σου πω αν εχει τα ιδια....αν μπορεις βγαλε και στειλε

Ειμαι στην δουλεια τωρα..κατι προχειρο που εχω.ισως με λιγο ζουμ μπορεσεις κ καταλαβεις.αν κ δυσκολα

20160222_191231.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παίδες βλέπω παραγγελίες DD, ένα τρελό που αγόρασε hi-end πετάλια από Αυστραλία (πότε θα σου έρθουν αυτά;), Thrustmaster κτλ η χαρά των απατεώνων που μας έχουν τρελάνει στους φόρους είναι αυτό το thread :hehe:

 

Προσωπικά κάνω κράτει πρώτα για το VR και μετά για το DD, μέχρι τότε η CSW V2 με έχει αφήσει πλήρως ικανοποιημένο κάτι που βέβαια θα αλλάξει αμέσως μόλις καθίσω στη DD του Άρη όταν με το καλό παραλάβει. Τώρα που το ξανασκέφτομαι πάνω κάτω τον Μάϊο με το επίδομα ισολογισμού μου βγαίνει ένα DD και περισσεύουν και χρήματα άμα δώσω τη V2 Base αλλά η γυναίκα μου θέλει να αλλάξουμε αλουμίνια στο σπίτι :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι θα λεγατε να ανοιγαμε ενα καινουριο θεμα και να βαζαμε ολοι φωτο απο τα cockpit που εχουμε..χωρις να σχολιαζουμε για να ειναι ολα συγκεντρομενα. Μονο like..οποτε οποια παιδια θελουν να παρουν ιδεες για να φτιαξουν κ αυτοι να μπορουν να τα βρουνε ολα συγκεντρομενα..και θα μπορουσε  το ονομα απο το θεμα να ηταν ΕΚΘΕΣΗ COCKPIT..αν συμφωνητε ας το ανοιξει καποιο απο τα παλια μελοι για να εχει και μεγαλητερη απιχιση..

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος illuminati23 έγραψε:

Παιδια τι θα λεγατε να ανοιγαμε ενα καινουριο θεμα και να βαζαμε ολοι φωτο απο τα cockpit που εχουμε..χωρις να σχολιαζουμε για να ειναι ολα συγκεντρομενα. Μονο like..οποτε οποια παιδια θελουν να παρουν ιδεες για να φτιαξουν κ αυτοι να μπορουν να τα βρουνε ολα συγκεντρομενα..και θα μπορουσε  το ονομα απο το θεμα να ηταν ΕΚΘΕΣΗ COCKPIT..αν συμφωνητε ας το ανοιξει καποιο απο τα παλια μελοι για να εχει και μεγαλητερη απιχιση..

@sstav :hehe:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος illuminati23 έγραψε:

Παιδια τι θα λεγατε να ανοιγαμε ενα καινουριο θεμα και να βαζαμε ολοι φωτο απο τα cockpit που εχουμε..χωρις να σχολιαζουμε για να ειναι ολα συγκεντρομενα. Μονο like..οποτε οποια παιδια θελουν να παρουν ιδεες για να φτιαξουν κ αυτοι να μπορουν να τα βρουνε ολα συγκεντρομενα..και θα μπορουσε  το ονομα απο το θεμα να ηταν ΕΚΘΕΣΗ COCKPIT..αν συμφωνητε ας το ανοιξει καποιο απο τα παλια μελοι για να εχει και μεγαλητερη απιχιση..

Ναιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαι!:p Θα το άνοιγα και τώρα αλλά είμαι πάνω σε αλλαγές (μεγάλες) οπότε προτιμώ να ξεκινήσω με φρέσκο πράγμαααααααα!

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Aris Teidis επειδη σε εχω χασει λιγο, αυτο που ειχα δει εγω σπιτι σου θα αλλαξει για κατι πολυ ανωτερο???

Γιατι εχω αυτο που ειχα δει τοτε σε σενα μου φανηκε πολυυυυ τοπ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.