Jump to content



Κάνει το psu για 24 pin mobo?


Recommended Posts

Λοιπον παιδες, έδωσα σε ενα φιλο αυτο το power supply

LC-B350ATX 350 Watt ATX Switching Power Supply

αλλά η mobo του παιρνει 24 pin.Το τροφοδοτικο βγαζει 20 pin, και εχει ενα ακομα που βγαζει 4pin αλλα οχι στην ιδια γραμμη οπως τα συχρονα τροφοδοτικα που το βαζεις και κλικαρει διπλα στα 20 και γινονται 24, αλλά σκέτο.Θα μπορέσω να τα βαλω και τα 2 για να γινουν 24 και να τα βαλω στη μητρικη ή θα υπαρχει κινδυνος να κάψω τπτ επειδη προοριζεται για αλλου πχ για τον cpu που στην προκυμενη περιπτωση η mobo του φιλου μου δεν χρειαζεται.

Δεν ειναι έτσι

main20plus4index.jpg

αλλά σκέτο.

Έγινε επεξεργασία από artyom
Link to comment
Share on other sites

Το 4πιν που δίνει είναι για τροφοδοσία cpu (Το 8pin που έχει το δικό σου)

Και να θ΄'ελει να το βάλει μάλλον δε θα κουμπώσει αλλά αν κουμπώσει δε ξέρω αν του έκανες εξυπηρέτηση ή τον βοήθησες να αυτοκτονήσει.

Με απλά λόγια όχι δε μπαίνει δίπλα στο 20pin το 4pin που λες

Link to comment
Share on other sites

Lol.Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια.Απόσω θυμαμαι και εγώ για αυτο το λόγο το είχα στο ντουλάπι το power supply.:hehe:

Οπότε πάει για κάτι καινούργιο.

Τhanks και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι παλιό μηχάνημα -χαμηλών απαιτήσεων- βάλε μόνο το 20πινο.

core2duo ειναι με nvidia 630.λες να δοκιμάσω?

δε θα υπαρχει θεμα με αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχε γίνει η μετάβαση από τα 20πινα τροφοδοτικά στα 24πινα είχα χρησιμοποιήσει τέτοιο αντάπτορα χωρίς πρόβλημα. Βέβαια τότε το είχα δοκιμάσει με ένα πολύ καλό 360άρι Chieftec τροφοδοτικό. Το LC δεν ξέρω τι λέει, νομίζω είναι αυτό το παλιάς σχεδίασης χρέπι(sorry) που κάνει BOOM πάνω από τα 200W. Τώρα η 630 και ο C2D δεν θα πρέπει να του δημιουργήσουν θέμα, αλλά με αυτά τα τροφοδοτικά δεν παίρνεις όρκο ούτε για να ανάψεις μια λάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.