Jump to content



Τι παιζει με την βαθμολογια WINDOWS?


Recommended Posts

Γεια σας ειμαι καινουριος εδω μεσα :) και θελω να κανω μια ερωτηση....

προσφατα εκανα φορματ το πισι μου...

πριν το κανω φορματ ο SSD μου ειχε βαθμολογηση 7,9...

μετα το φορματ εχει βαθμολογηση 7,7

θελω απλα να ξερω αν αυτο επηρεαζει πολυ την ταχυτητα του δισκου μου και γιατι επεσε η βαθμολογηση;

Ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

crystal disk η καποιο αλλο benchoπρογραμμα, η βαθμολογια των windows ειναι απλα μια ενδειξη αλλα δεν ειναι τιποτα σοβαρο...

Για παραδειγμα, βγαζω 7.8 και μαντεψε τι το ριχνει: Ο ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ!!! (και στα3,5 και στα 5, παλι 7.8 βγαζει, και αν google-αρεις θα δεις πως κανεις επεξεργαστης δε βγαζει 7.9, και απο ενα επιπεδο και πανω ΟΛΟΙ βγαζουν 7.8)

Έγινε επεξεργασία από Nick74
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι καινουριος εδω μεσα :) και θελω να κανω μια ερωτηση....

προσφατα εκανα φορματ το πισι μου...

πριν το κανω φορματ ο SSD μου ειχε βαθμολογηση 7,9...

μετα το φορματ εχει βαθμολογηση 7,7

θελω απλα να ξερω αν αυτο επηρεαζει πολυ την ταχυτητα του δισκου μου και γιατι επεσε η βαθμολογηση;

Ευχαριστω! :)

Λογικά δεν πέρασες intel rapid storage drivers

Link to comment
Share on other sites

crystal disk η καποιο αλλο benchoπρογραμμα, η βαθμολογια των windows ειναι απλα μια ενδειξη αλλα δεν ειναι τιποτα σοβαρο...

Για παραδειγμα, βγαζω 7.8 και μαντεψε τι το ριχνει: Ο ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ!!! (και στα3,5 και στα 5, παλι 7.8 βγαζει, και αν google-αρεις θα δεις πως κανεις επεξεργαστης δε βγαζει 7.9, και απο ενα επιπεδο και πανω ΟΛΟΙ βγαζουν 7.8)

το 7.9 είναι για τον Θεό. Μείνε στα 7.8 και μην παραπονιέσαι :p

Link to comment
Share on other sites

το 7.9 είναι για τον Θεό. Μείνε στα 7.8 και μην παραπονιέσαι :p

γιατι να παραπονεθω μωρε? αφου κι οι αλλοι με τους εξαπυρηνους, οκταπυρηνους και δε συμαζευεται παλι 7.8 βγαζουν, αρα τους κοροιδεψε ο κατασκευαστης και σκασαν ενα χιλιαρικο για να εχουν ιδιο επεξεργαστη με τον ταπεινο i7 των 300 ευρω :rofl::banging:

Απ την αλλη κι ενας i5 ΠΑΛΙ 7.8 βγαζει, αρα κι εμενα με κοροιδεψε η intel :rofl::dance3:

Γενικα τα windows με αυτο το αλανθαστο αριστουργημα ξεμπροστιασαν την intel και τις σκοτεινες συνομωσιες της οπου απο i5 (ισως και i3... δεν ξερω) και πανω ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΙ :suicide::laughing::happy2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.