Jump to content



Age of Empires III???


DsLmaNiaC

Recommended Posts

Τοι ΑοΕ ΙΙ πάιζεται ακόμα(Ενας απο αυτούς που το παίζει έιμαι και γω)

Τώρα για το ΑΟΕ ΙΙΙ ξεφευγει αρκετά απο τον προκατοχό του σε σημείο που θα έλεγε κανείς ότι είναι άλλο παιχνίδι. Δεν είναι του κλασικου στυλ χτίζω σπίτια μονάδες εκμεταλέυομαι resources και άιντε επίθεση. Περιέχει διπλωματία, εμπόριο, συμμαχίες με ιθαγενείς κ.α. άσε που περιορίζεται μόνο στην αποικοικρατεία τής Αμερικής. Τα γραφικα πάντως δείχνουν τέλεια . Αναμένουμε με αγωνία

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

To AO2 παίζεται και παραπαίζεται !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παιζω λαν πάρα πολυ συχνά και Ιντερνετ και αν μπεις στο zone όπως λέει και ο ison θα δεις οτι είναι το παιχνίδι που παίζει ο περισσότερος κόσμος.

Μαζί με το mod του half-life το cs είναι τα παιχνίδια που βγήκαν πρίν το 2000 και παίζονται τόσο φανατικά ακόμα......................

ΑΟΕ2:computer:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ar@besqu.e

To AO2 παίζεται και παραπαίζεται !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παιζω λαν πάρα πολυ συχνά και Ιντερνετ και αν μπεις στο zone όπως λέει και ο ison θα δεις οτι είναι το παιχνίδι που παίζει ο περισσότερος κόσμος.

Μαζί με το mod του half-life το cs είναι τα παιχνίδια που βγήκαν πρίν το 2000 και παίζονται τόσο φανατικά ακόμα......................

ΑΟΕ2:computer:

Που πας και παιζεις και με ποσα ατομα.Ειμαστε 4 και ψαχνουμε αντιπαλους για 4v4.Αν θες Pm να κανονισουμε καμια σφαγη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Fireknight [15-01-2005 15:56]

Θες να πεις οτι το empire earth 1 ήταν τοσο πετυχημενο οσο τα ΑΟΕ και τωρα που θα βγει το empire earth 2 θα ειναι και καλυτερο ???:boxed:

Κοίτα ο καθένας με την τρέλα του και τα παράξενά του! Αλλά απορώ που σνομπάρεις έτσι το empire earth! Οκ! Αλλά δεν μπορώ να μπω στο πνεύμα σας να κάνω πόλεμο με 100 το πολύ στρατιώτες! Καλά και αν βάλω ιππείς και ελάφαντες..με 50 units!

Θεωρώ το empire earth σαφώς καλύτερο από όλα τα Age of αρκεί να αλλάξεις το game speed στο high και το πληθυσμό σε maximum! Τερμάτιζα τα age of γιατί δεν είχα άλλα games!

Όλα αυτά όμως πριν χρόνια γιατί είμαστε στην μετά ΤOTAL WAR εποχή και όλα αυτά τα παιχνιδάκια αποτελούν πραγματικά χάσιμο χρόνου!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison

Που πας και παιζεις και με ποσα ατομα.Ειμαστε 4 και ψαχνουμε αντιπαλους για 4v4.Αν θες Pm να κανονισουμε καμια σφαγη.

Στο bnb στο μαρούσι, αλλά από τους φίλους μου μόνο εγώ παίζω καλό.....

Για να καταλαβεις παιζουμε 3 εναντίον ενός και τους νικάω........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ZAK

Όλα αυτά όμως πριν χρόνια γιατί είμαστε στην μετά ΤOTAL WAR εποχή και όλα αυτά τα παιχνιδάκια αποτελούν πραγματικά χάσιμο χρόνου!

Κοίτα και εγώ είμαι πορωμένος με το rome (σε κάποια φάση έπαιζα 6 ώρες συνέχεια)

αλλά το age είναι διαχρονικό......... άλλο πράγμα..............

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη τα χεις μπερδέψει! Εγώ θα έλεγα το αντίθετο! Έπαιζα το age 6 ώρες αλλά το Rome έχει την μεγαλύτερη αντοχή που έχω δει για παιχνίδι! Εδώ και 1 μήνα παίζω τους Έλληνες και προσπαθώ να κατακτήσω όλο τον χάρτη αφήνοντας την Ρώμη (senate) ....ήσυχη!

Έχω κλείσει σχεδόν 30 ώρες συνεχόμενες σε LAN πάνω σε strategy. Χωρίς υπερβολή αλλά πάνε χρόνια από τότε (empire earth + starcraft)!

Δεν θέλω να σου επιβάλω την άποψή μου αλλά απορώ πως μπορείς και συγκρίνεις το Rome με τα Age!

Link to comment
Share on other sites

για να πω την αληθεια δεν περιμενα οτι θα το βγαζανε...πιστεψα πως η συνεχεια του ειναι το age of mythologic λογο του οτι ειναι τις microsoft και τα δυο και ειναι σχεδον ομοια....

παιδια πειτε μια επισιμη σελιδα που να δειχνει το παιχνιδι γιατι υπαρχει περιπτωση και για παραπληροφορηση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από LordOfRings [02-12-2004 11:17]

Aντε να δούμε ..

Το rise of nations δεν το γουστάρω καθόλου πού ξενέροτο μου φένεται . .

To Conquerors για μένα ειναι η κορυφή .. .

Γιατι ρε και το rise καλο ειναι !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ZAK

Κοίτα ο καθένας με την τρέλα του και τα παράξενά του! Αλλά απορώ που σνομπάρεις έτσι το empire earth! Οκ! Αλλά δεν μπορώ να μπω στο πνεύμα σας να κάνω πόλεμο με 100 το πολύ στρατιώτες! Καλά και αν βάλω ιππείς και ελάφαντες..με 50 units!

Μα τι λες ???

1.Το ΑΟΕ εχει 200 population και ολα τα units πιανουν 1 population

2.Δε σνομπαρω το empire Earth[το εχω αγορασει αυθεντικο] , απλα δε συγκρινεται με τα ΑΟΕ.

3.Οσο για τα total war ειναι παιχνιδαρες ολα , αλλα σε αλλο στιλ .[στο midieval εχω φαει πολλες ωρες απο τη ζωη μου]

Αρχική απάντηση από ZAK

Δεν θέλω να σου επιβάλω την άποψή μου αλλά απορώ πως μπορείς και συγκρίνεις το Rome με τα Age!

Συγκρινει τη διαχρονικοτητα των παιχνιδιων και οχι την ποιοτητα . To Rome θα συγκριθει με το ΑΟΕ ΙΙΙ .

Α...και στο Rome εχει βελτιωθει το multiplayer η μονο μαχες γινεται να παιζεις ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.