Jump to content



Αποσύνδεση δίσκων στα καλά καθούμενα


astrolabos

Recommended Posts

Βάζω εχθές το βράδυ να κατέβει το Fedora Core 3 και όταν το πρωί πήγα να δώ τι γίνεται βλέπω το downloading να έχει σταματήσει και να μου λέει ότι δεν υπάρχει δίσκος να το αποθηκεύσει. (???)

Στο Device Manager που πήγα, είδα τα εξής μηνύματα στο System Log:

The device 'WDC WD800JB-00CRA1' (IDE\DiskWDC_WD800JB-00CRA1______________________17.07W17\4457572d41434538383635333833_038_0_0_0_0) disappeared from the system without first being prepared for removal.
An error was detected on device \Device\Harddisk1\D during a paging operation.
The device 'WDC WD800JB-00ETA0' (IDE\DiskWDC_WD800JB-00ETA0______________________77.07W77\4457572d41434c48393538343735_038_0_0_0_0) disappeared from the system without first being prepared for removal.

The system failed to flush data to the transaction log. Corruption may occur.
{Delayed Write Failed} Windows was unable to save all the data for the file . The data has been lost. This error may be caused by a failure of your computer hardware or network connection. Please try to save this file elsewhere.

Καμμία ιδέα κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς. IDE δίσκοι συνδεδεμένοι εσωτερικά. Τώρα που πήγα να μπουτάρω δεν μου τους έβλεπε καθόλου. ’νοιξα κουτι, πίεσα τα καλώδια λίγο και μπήκα κανονικά. Μια αυτά, μία το SATA να μου κάνει τα ίδια κουλά, αρχίζω και σκέφτομαι ευχέλαιο....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει να ήταν ενα Rack που είχα βάλει σε μια 5 1/4 bay. Με το που έβγαλα τον δίσκο από εκεί και τον έβαλα στο εσωτερικό του Η/Υ, όλα πάνε από εχθές το βράδυ μία χαρά. Από ότι φαίνεται, τον βρήκα τον υπαίτιο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [Χθες, στις 13:05]

Βάζω εχθές το βράδυ να κατέβει το Fedora Core 3 και όταν το πρωί πήγα να δώ τι γίνεται βλέπω το downloading να έχει σταματήσει και να μου λέει ότι δεν υπάρχει δίσκος να το αποθηκεύσει. (???)

Στο Device Manager που πήγα, είδα τα εξής .....

Καμμία ιδέα κανείς;

:T::p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Να σε ρωτησω Ο Sata δισκος ειναι Seagate αν ναι τοτε σου προτεινω να πας να τον

αλλαξεις ειχα 2 δισκους Seagate SATA και ειχα και με τους 2 το ιδιο ακριβως προβλημα

την μια τους εβλεπε τους δισκους μια χαρα και την αλλη οχι

Προσωπικη Εμπειρια Παντα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.