Jump to content



Οrigin παρατραγουδα


Recommended Posts

Λοιπον την Τεταρτη 13.8 λαμβανω ενα μηνυμα απο το origin για ban του λογαριασμου μου με τον εξης λογο :

Promote, encourage or take part in any activity involving hacking, cracking, phishing, taking advantage of exploits or cheats and/or distribution of counterfeit software and/or virtual currency/items.

Στο μεταξυ δεν ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ! Μονο benchmarks, games και πλατφόρμες FOREX τρέχω στο pc μου.

Μίλησα με αρκετους EA HELP ADVISORS και μου ειπαν οτι ο λογος που έφαγα ban ηταν για COIN FARMING. Κατανοούν το πρόβλημα μου αλλα αυτοί δεν ειναι οι αρμόδιοι να με κανουν un-ban.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ COIN FARMING.

Ολοι οι advisors με παραπέμπουν στο εξης email: accountdisputes@ea.com

Να δωσω και καποιες πληροφοριες που μου ζητανε...

Εχω στειλει απο τοτε 4 email ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΑΒΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!

Τι εχει γινει ? και τι μπορω να κανω για να παιξω τα ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ?

Πως μπορω να αποδειξω οτι δεν εχω κανει ΤΙΠΟΤΑ απο αυτα που με κατηγορούν ?

Απο το accountdisputes@ea.com γιατι δεν λαμβανω καμια απαντηση ?

Eχω χασει ΠΟΛΥΤΙΜΟ χρονο να εξηγώ στον καθε μπαγλαμά το προβλημα μου, να με κατανοεί αλλα να μην μπορει να κανει τιποτα. ΕΛΕΟΣ!

Γενικά πείτε καμια ιδέα...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξερω τι εχει γινει , και δεν μπορω να σκεφτω κατι για να βοηθησω δυστηχως..

αλλα αμα η εξυπηρετηση ειναι σαν του steam (που απο την στιγμη που σου banαρει το acc δεν υπαρχει γυρισμος) τοτε ξεχασε το , το account. :(

Μακαρι να μην ειναι ετσι βεβαια, και να βρεις την ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Πέτα τις 780gtx βάλε καμια ATI να βρείς την υγεία σου ρε μαν. Να δείς μετά και πως θα σου απαντάνε στα email και πως αυτόματα μόλις κάνεις τους οδηγούς εγκατάσταση να γίνει το account σου unban.

Ταυτόχρονα θα έχεις περισσότερα fps (και φάπες αν θες, βγαίνει χέρι απο το pc και στις δίνει), θα σου έρχεται αυτόματα η φραπεδιά μπροστά στο pc, και η origin για συγνώμη θα σου στείλει μια κοπελιδούλα (άγνωστο αν θα είναι ξανθια/μελαχρινή/κοκκινομάλλα, ότι έχει ο ντορβάς) η οποία θα κάτσει για 5 ώρες να καθαρίζει το γραφείο σου απο κάτω.

Το αν θα κάθεσαι όσο κάνει η κοπέλα δουλειά είναι άλλο θέμα.

απλά πράματα λέμε.

Εννοείται ότι θα πρέπει να στείλεις γράμμα στο οποίο να αποδέχεσαι την κόκκινη μεριά σου σαν ισχυρότερη (μαυ δε φορσε μπει γιθ γιου), ότι ασπάζεσαι το ατισλαν/αμντσλαν, και θα προσεύχεσαι πλέων στην AMD κάθε βράδυ.

Θα προσπαθείς επίσης να προμοτάρεις με όλο σου το είναι (συνηθισμένος είσαι εξάλλου σε αυτό) τις κόκκινες κάρτες.

Άντε βρε και καλή ψαριά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον την Τεταρτη 13.8 λαμβανω.....

Eχω χασει ΠΟΛΥΤΙΜΟ χρονο να εξηγώ στον καθε μπαγλαμά το προβλημα μου, να με κατανοεί αλλα να μην μπορει να κανει τιποτα. ΕΛΕΟΣ!

Γενικά πείτε καμια ιδέα...

Τοσο που προμοταρεις την πρασινη σε καθε ποστ σου, επομενο ηταν. :sarcastic:

srsly though, μαλλον χαιρετα το account.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση. Έχεις wifi? Έχεις δώσει το password πουθενά; Όπως το καταλαβαίνω, είδαν την ip σου να κάνει αυτή τη δραστηριότητα και συσχέτισαν αυτή με το λογαριασμό σου. Άρα ή κάποιος που μπαίνει με την ip σου έκανε τη δουλειά αυτή ή έπεσες πάνω σε αλλαγή ip από τον πάροχό σου από κάποιον που όντως κάνει coin mining. Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση. Έχεις wifi? Έχεις δώσει το password πουθενά; Όπως το καταλαβαίνω, είδαν την ip σου να κάνει αυτή τη δραστηριότητα και συσχέτισαν αυτή με το λογαριασμό σου. Άρα ή κάποιος που μπαίνει με την ip σου έκανε τη δουλειά αυτή ή έπεσες πάνω σε αλλαγή ip από τον πάροχό σου από κάποιον που όντως κάνει coin mining. Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Ρε παιδιά που να το ξέρω εγώ αυτό... Στο wifi του σπιτιού είναι 2-3 υπολογιστές και 3-4 tablet.

Να μπήκε κανένα αρχείο σε κάποιο σύστημα και να έκανε από πίσω coin farming χωρις να το ξέρω ?

Χιλιαδυο μπορει να εχουν γίνει....εχω πληρώσει παιχνιδια και δεν μπορω να τα παιξω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούν bitcoin farming κ τέτοια ρε.

Παπαριές με το FUT/FIFA εννοούν με botακια. Δεν έχει σχέση το wifi σου κτλ, κάνα 3rd party program θα έριξε κόκκινο στη μ@λ@κία προστασία του origin.

Link to comment
Share on other sites

εχω πληρώσει παιχνιδια και δεν μπορω να τα παιξω!

Αυτή ήταν η μεγαλύτερη ανησυχία όσων ηταν ενάντια στα digital games, άντε τώρα να τους αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας. Εμένα όταν μου hackaran τον λογαριασμό στο BF3 είδα και έπαθα για να τον επαναφέρω. good luck.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.