Jump to content



Ερώτηση για Chassis!


Sag997

Recommended Posts

Kαλησπέρα σε όλους! εδω και αρκετό καιρο έχω ενα tower το οποίο σκεφτομαι να αναβαθμίσω ελαφρός. Ομως ενας προβληματισμος μου ειναι οτι θέλω να βάλω το κουτί πανω στο γραφειο αλλα να μην ειναι και κουμουτσα.. Αρχικα σκεφτόμουν ενα κουτι σαν τα παλια τα οριζόντια, αλλα με λιγό ψάξιμο το πio κοντά σε αυτο που βρήκα ειναι αυτο της themaltake:

Thermaltake - U.S.A. - ARMOR A30 - VM70001W2Z

H χρήση που κανω δεν ειναι πολυ extreme η πιό μεγάλη καρτά που έχω ειναι μια Χ-fi platinum.. Πιστέυεται οτι θα με βολέψει? εχει θεματα με θερμοκρασίες?

Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πες μας τι πράγματα έχεις να βάλεις στο καινούργιο κουτί που θέλεις να πάρεις.

Μέγεθος μητρικής, ψύκτρα, δίσκους κτλ.

δεςν κι αυτά

http://www.thelab.gr/cases-reviews/cooler-master-haf-xb-review-tripli-proswpikotita-128343.html?garpg=1

bitfenix prodigy http://www.bitfenix.com/global/en/products/chassis/prodigy/

*εδώ έχει το review του κουτιού που κοιτάς http://www.thelab.gr/cases-reviews/thermaltake-armor-a30-review-the-modular-case-101197.html

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εριξα μια ματια σε αυτα που μου στειλατε και ευχαριστω!

Να σας πω μια τι εχει το pc που εχω τωρα..

Motherboard : Gigabyte G31M-S2L

GPU: GForce GT630

PSU: corsair CX500

Cpu: inlet E5200

Sound card: creative X-Fi platinum

Γενικοτερα το pc ειναι παλιο αλλα σας ειπα απλα θελω να αλλαξω κουτι για να παει πανω στο γραφειο..

Κατι ακομα που ηθελα να ρωτησω ειναι οτι μια m-ATX ή micro ATX εκτος απο το μεγεθος ειναι χειροτερες απο τις μεγαλες? εννοω οτι αν εξερεσουμε τις εξτρα θυρες, υπαρχουν ιδιων δυνατοτητων μητρικες στα 2 μεγεθη?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα ψάχνεις για «desktop case» και θέλεις να είναι κι ευπαρουσίαστο. Ακριβή αλλά καλή κατά τη γνώμη μου μάρκα σε κουτιά είναι η LianLi. Ρίξε μια ματιά αν δεν έχεις θέμα με την τιμή: Lian-Li Global | Products: Chassis

Link to comment
Share on other sites

Eνδιαφέρον σχεδιασμός αλλα ειναι λιγο σαν dvd και αφού δεν θα τον βάλω σε κανενα σαλόνι μου αρέσει το gamer στυλ.. Οσο μπορει να ειναι ενα mesh κουτι δηλαδη.. :shifty::shifty:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μην σας κουράζω άλλο κατέλιξα στο Thermaltake Armour a30! Εριξα μια ματια σε παρα πολλα! και γενικα και μεσα απο το φόρουμ! σας ευχαριστω! Οταν με το καλο γίνει η τραμπα θα ανεβάσω και φωτογραφίες!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.