Jump to content



ExtremeCopy VS TeraCopy VS Windows 7 VS SuperCopier2


Recommended Posts

Εγώ χρησιμοποιώ επί πολλά χρόνια το teracopy για μαζικές αντιγραφές, και το free file sync για καθημερινή μεταφορά και συγχρονισμό ΧΙΛΙΑΔΩΝ αρχείων μου μεταξύ των υπολογιστών μου, καθότι δεν εμπιστεύομαι ούτε κατ' ελάχιστον το σύννεφο.

Τα προτείνω ανεπιφύλακτα και τα δύο, δεν με έχουν προδώσει ποτέ μέχρι σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το πρόγραμμα FreeFileSync που αναφέρατε πιο πρίν.

Τι είδους συγχρονισμό κάνει ακριβώς; Πχ εγώ έχω έναν φάκελο στο pc με ονομασία PDF και μέσα σε αυτόν έχω διάφορους άλλους υποφακέλους με αρκετά pdf αρχεία ο καθένας.

Εαν κάνω συγχρονισμό σε έναν πχ εξωτερικό δίσκο, την πρώτη φορά θα μου κρατήσει backup ακριβώς με την ίδια δομή που έχω και στο pc σωστά;

Τι γινεται όταν όμως εγώ κάνω μια μετονομασία ενός pdf σε κάτι άλλο στο pc και πατήσω συγχρονισμό;Το αντιγράφει σαν καινούριο αρχείο με την νέα ονομασία διατηρώντας και το παλιό ή κάνει μετονομασία το ήδη υπάρχων;

Ρωτάω επειδή έχω πάρα πολλά βιβλία σε pdf και τα έχω αρχειοθετήσει και δεν έχω εμπειρία από προγράμματα συγχονισμού και φοβάμαι μη μου τα κάνει μαντάρα :D

Link to comment
Share on other sites

Έχει ρυθμίσεις και το ορίζεις εσύ. Η ότι διάφορα βρει διαγραφή ότι δεν βρει κ δημιουργεί τα καινούργια κ κάποιες άλλες που δεν θυμάμαι απέξω.

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται όταν όμως εγώ κάνω μια μετονομασία ενός pdf σε κάτι άλλο στο pc και πατήσω συγχρονισμό;Το αντιγράφει σαν καινούριο αρχείο με την νέα ονομασία διατηρώντας και το παλιό ή κάνει μετονομασία το ήδη υπάρχων;

Ρωτάω επειδή έχω πάρα πολλά βιβλία σε pdf και τα έχω αρχειοθετήσει και δεν έχω εμπειρία από προγράμματα συγχονισμού και φοβάμαι μη μου τα κάνει μαντάρα :D

Αντιγραφει το καινουριο και το παλιο το σβηνει. Όπως ακριβως τα εχεις στον πρωτοτυπο φακελο

Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφει το καινουριο και το παλιο το σβηνει. Όπως ακριβως τα εχεις στον πρωτοτυπο φακελο

Έχει επιλογή γι' αυτό. Αν θες απλά το μετονομάζει, όπως μετονόμασες το πρωτότυπο. Έχει τη δυνατότητα από τις ιδιότητες των αρχείων να καταλαβαίνει αν είναι το ίδιο ή άλλο αρχείο. Εγώ έτσι το έχω ρυθμισμένο, για σκέψου να μετονομάσεις το φάκελο που έχει 10 γίγα αρχεία και αντί απλά να μετονομάσει το φάκελο, να ξανααντιγράψει τα 10 γίγα!

Το πρόγραμμα αυτό το λατρεύω, είναι ταχύτατο και 100% αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.