Jump to content



ΑΓΟΡΑ ΜΟΝΙΤΟΡ ΓΙΑ GAMES


Recommended Posts

βασικά [MENTION=29447]DimiR21[/MENTION] τώρα τί οθόνη έχεις(ίντσες με ενδιαφέρουν)

εφόσον πραγματικά είσαι online μόνο σε pes-fifa

θα πρότεινα και εγώ μία "απλή" 27 αρα ... αν θες να δώσεις παραπάνω αγόρασε μία 27αρα 1440p(2560x1440)

μπορεί τα παιχνίδια να είναι για εσένα νούμερο 1 αλλά όταν αυτά δεν είναι multiplayer fps για να πούμε πως έχει μία σημασία...καλύτερα ένα ποιοτικό 27αρι χωρίς 120hz κλπ

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχεις ήδη 22αρα θεωρώ το να πας σε 24 είναι λίγο άνευ ουσίας

τότε για εμένα η λογικες επιλογες είναι οι ακόλουθες...

1) 27αρα σε 1440p (2560x1440 - Οθόνες | Skroutz.gr)

θα ζοριστεί λίγο παραπάνω η r9 290 αλλά δεν πρόκειτε να μασήσει...

2)αφήνεις την 22 σαν οθόνη και αν έχεις χώρο βάζεις μία 40αρα τηλεόραση και ένα καναπέ και απολαμβάνεις pes fifa (μερικά χαλαρά racing) με ένα ασύρματο controller(ps3/4 ή xbox ότι έχεις ή σε βολεύει)

extra bonus βλέπεις ταινείες σαν άρχοντας στον καναπέ

σημείωση ... καμία επιλογή δεν την θεωρώ "gaming" με την ένοια που έχει σήμερα επικρατήσει(gsync/lightboost/120-144hz monitor)..παρ'όλα αυτά θεωρώ πως ανταποκρίνονται καλύτερα στις ανάγκες σου σύμφωνα με αυτά που έχεις περιγράψει(μιας και 120hz monitors ας πούμε ότι δίνουν ένα "πλεονέκτημα" μόνο σε multiplayer first person shooters)

όπως και να έχει καλές αγορές

ps.μπορείς να πας και σε 27αρι με full hd ανάλυση(αλλά δεν έχω ιδέα τί παίζει εκεί)

Link to comment
Share on other sites

indeed .. αλλά δεδομένου του κόστους του αυτή τη στιγμή (ανεξάρτητα από την κάρτα) ... είναι λίγο δύσκολο ...(περιμένω να δω τί θα γίνει με το freesync της amd που αν δεν θυμάμαι λάθος είναι στο νέο display port)

anyway ξεφύγαμε λίγο....

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά από 22άρι monitor-tv σε 24άρι monitor δεν είναι και τόσο ανούσια. Η διαφορά σε μέγεθος είναι σημαντική, τουλάχιστον για παιχνίδια και όσο αναφορά την ποιότητα και την απόδοση χρωμάτων τα περισσότερα monitor βάζουν κάτω τα monitor-tv.

Link to comment
Share on other sites

Όντως. Για 24άρι 1080p είναι must αλλά για 27άρι θες μεγαλύτερη ανάλυση.

Απλά πηγαίνοντας σε μεγαλύτερες οθόνες, υψηλότερες αναλύσεις, περισσότερη απαιτούμενη επεξεργαστική ισχύ από κάρτα γραφικών και συνήθως και περισσότερα έξοδα για να παίζεις με high και ultra high.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο. Πόσταρε αν έχεις κάτι σχετικό γιατί με ενδιαφέρει.

Και αυτή που έχεις τώρα καλύτερη είναι σε χρώματα και τα σχετικά. Μόνο στο κοντράστ υστερεί, αλλά στις οθόνες το κοντράστ υπό γωνία έχει μεγαλύτερη σημασία και εκεί τα ips τα ψιλοϊσοφαρίζουν τα VA.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=15544]shattered[/MENTION]

Το σκέφτομαι πολύ αυτό..αν δεν βγάλω άκρη αυτό θα κάνω...Είδα και αυτό εδώ το μονιτορ

Iiyama ProLite E2773HS | Skroutz.gr

Είναι καλό...είδα μερικά review δεν έχω δει κάτι αρνητικό...

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχεις ήδη 22αρα θεωρώ το να πας σε 24 είναι λίγο άνευ ουσίας

τότε για εμένα η λογικες επιλογες είναι οι ακόλουθες...

1) 27αρα σε 1440p (2560x1440 - Οθόνες | Skroutz.gr)

θα ζοριστεί λίγο παραπάνω η r9 290 αλλά δεν πρόκειτε να μασήσει...

Στα FIFA και PES;; Ούτε καν ακόμα και σε 4Κ να έπαιζε....

Link to comment
Share on other sites

Στα FIFA και PES;; Ούτε καν ακόμα και σε 4Κ να έπαιζε....

σε σχέση με 1080p ναι (το load θα πάει από 10% σε 15%)

το ανέφερα περισσότερο σε περίπτωση που παίξει κάτι άλλο (τύπου watch dogs / crysis /witcher 3)

Link to comment
Share on other sites

Μια 27'' με 2560Χ1440 ή ακόμα καλύτερα μια 30'' με 2560Χ1600 απο ebay είναι ότι καλύτερο μπορείς να αγοράσεις τη σήμερον ημέρα για οθόνη...

120hz και μπαρούφες είναι waste of money imo ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα...Σκέφτομαι να πάρω αυτό εδώ το μόνιτορ..

http://www.ebw.gr/el/product/286678/LG-29EA73-P

Πιστεύω για τα δικά μου θέλω ειναι μια χαρά...τι λέτε???

Έγινε επεξεργασία από DimiR21
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα...Σκέφτομαι να πάρω αυτό εδώ το μόνιτορ..

LG 29EA73-P - Easy Buy World

Πιστεύω για τα δικά μου θέλω ειναι μια χαρά...τι λέτε???

Koιτα να δεις αυτα τα μονιτορ ειναι σαν να τους λειπει υψος ενα πραγμα.

Καλυτερα να παρεις ενα 27αρι 2560χ1440ρ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία..Θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο..Επειδή θα πάρω PS4 και θα συνδεθεί σε αυτό το monitor-tv που θα πάρω τι θα ήταν το ιδανικό για αγορά..???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.