Jump to content



FX55 τι ψυχτρα?


kv3d

Recommended Posts

Σκεφτομαι να τσιμπισω ενα FX55,δεν θα τον υπερχρονισω αλλα θα κανω πολλα rendering και θα δουλευει συχνα full load

H μαμισια ψυκτρα ειναι αρκετη?

Aν οχι ποια προτεινετε?

Υ.Γ Εχω μεγαλο κουτι με καλο αερισμο

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω για τις απαντησεις.

Θορυβηθηκα απο ενα review για τον FX στο X-bit labs οπου εγγραφε θερμοκρασιες 86κελσιου και τους εστειλαν αλλη ψυκτρα για το τεστ απο την AMD

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma [Σήμερα, στις 18:38]

Αν δεν έχεις κατα νου τον υπερχρονισμό, μη μπαίνεις σε περιττά έξοδα. Στοκ ψύκτρα με τη θερμοαγώγιμη της συσκευσίας είναι μια χαρά. Ας το τρέχεις και 24/7 full load.

Συμφώνω αν και πιστεύω ότι οι λέξεις FX55 και περιττά έξοδα δεν συμβαδίζουν.... ;)

Link to comment
Share on other sites

και η θερμοαγώγιμη που έχει η HSF πάνω για μια χρήση μια χαρά είναι (αν βγει μετά καλά είναι να καθαρίσει και να βάλει ceramiq) και να πάρει άλλη HSF δε θα δει καμιά διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα δε ρωταω για τα 5 ευρω που κανει.Η AMD δεν ειναι ανοητη ,η παστα που εχει η συσκευασια ειναι μες'τις προδιαγραφες.Απλα θελω να τσεκαρω οτι το μαγαζι που το συναρμολογει θα χρησιμοποιησει αυτη, κι οχι οποια πατατα διαθετει.

Θα μου πεις ,γιατι δεν το μονταρω ο ιδιος.Δε το μονταρω γιατι ειμαι λιγο μανταλακιας και δε θελω να ασκησω πιεση σε ενα επεξεργαστη που κανει 850ευρο.

Παντως αν τελικα δω τιποτα κουφες θερμοκρασιες θα τον ξαναεγκαταστησω εγω.

Αρχική απάντηση από chroma

Αν δεν έχεις κατα νου τον υπερχρονισμό, μη μπαίνεις σε περιττά έξοδα. Στοκ ψύκτρα με τη θερμοαγώγιμη της συσκευσίας είναι μια χαρά. Ας το τρέχεις και 24/7 full load.

Τι σημαινει το 24/7?

Αρχική απάντηση από vdeseris

Συμφώνω αν και πιστεύω ότι οι λέξεις FX55 και περιττά έξοδα δεν συμβαδίζουν.... ;)

:hehe: Ξερεις ποσες γριουλες εκλεψα για να τον παρω?

Link to comment
Share on other sites

Η πάστα στην μαμα ψήξη δεν έρχετε ξεχωριστά αλλά είναι κολιμένει κάτω από την ψήκτρα.

Τουλάχιστον έτσι είναι σε Α64,ΑXP,P4.

FX δεν έχω δει αλλά δεν νωμίζω να συμβένει κάτι άλλο!

Link to comment
Share on other sites

με την στοκ και οτι ναναι παστα 8α πας ανετα 2800 και με default ρευμα....

ειναι αθορυβη (σχετικα) εκτος απο την φαση που θα το λιωνεις το μηχανημα, οποτε εκει κανει λιγο θορυβο παραπανω...αλλα χαλαλι του!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.