Jump to content



Ποια Χ800 ΧΤ PE AGP -- Να διαλεξω !!


overvolt

Recommended Posts

Ναι το εχω παρει αποφαση , θα την κανω την τρελα .

Για καλη μου τυχη βγηκε και η 850 και ετσι θα συμπιεστουν οι τιμεσ προσ τα κατω οσον αφορα τα 800ΧΤ μοντελακια .

Μεχρι σημερα εχω δει την ASUS MSI ABIT να λενε οτι φτιαχνουν ή να δειχνουν φωτογραφιες απο τα μοντελα τους .

Ειμαι βεβαια καλα ενημερωμενος για τα παιχνιδια τησ αγορας , στον τομεα παραδοσης και διαθεσης καρτων .

Η λογικη λεει να περιμενω εως της 25 Ιανουαριου , για να δουμε πως θα πανε τα πραγματα στην παγκοσμια , αλλα και Ελληνικη αγορα .

Οσο αφορα την καρτουλα ή καρτουλες , ολεσ φαινονται ιδιες , με το ιδιο κουλερακι και προδιαγραφες .

Και ετσι μου ερχετε το μεγαλο ερωτημα , ποια ΧΤ πλατινουμ να διαλεξω ? και με ποια κριτιρια αλλο απο την τιμη ?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα επειδη ειχα μπει και εγω σε αυτην την διαδικασια πηγαινε με κριτηριο την τιμη(μικρες διαφορες σε αυτα τα μοντελα μεταξυ των εταιριων) και αποφυγε την asus αρκετα πιο ακριβη και εχει διαφορετικη πλακετα οποτε αν θες να την μονταρεις μελλοντικα δεν παιζουν τα γνωστα mods!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Malkav

Έχει πάρει κανείς sapphire x800 xt απλή, Όχι PE, τελικά με τι samsung παίζουν, γιατί σε reviews έχω δεί και με 1,6 και με 2 ns.

Παίζουν από παρτίδα σε παρτίδα.

Αν θες ρώτα τον Samael που πήρε από τις τελευταίες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontium

Γιατί δεν παίρνεις της 3D Club....δεν ξέρω αμα έχει βγάλει για αυτό το μοντέλο που θες αλλά είναι γενικά καλές καρτούλες....

Βασικα...πως το ειπες αυτο τωρα???:hmm:

απο την μια του λες να παρει club3d....κ μετα του λες οτι δεν ξερεις αν βγαζει???:slap::confused:

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν πεζω με μεταχειρισμενα , τοσα λεφτα για μια καρτα , και να ειμαι χωρις εγγυηση ειναι χαζομαρα ..

Η MSI στην σελιδα της δεν παρουσιαζει Χ800 ΧΤ Πλατινουμ ??

Η Saphire ειναι η μονη διαθεσιμη στην Ευρωπη , φαινεται οτι προλαβε πρωτη να πλημηριση την αγορα :D

Οχι ASUS , ναι ναι το εχω δει το εργο και συμφωνο .

Οσο για την HIS , ναι ειναι πολυ καλες ΑΛΛΑ , στην συγκεκριμενη καρτουλα δεν βαζουνε τα πολυ καλα κουλερακια που εβαζαν σε παλαιοτερα μοντελα ( VGA Sillencer ) , παρα βαζουν το ηλιθιο ανεμιστιρακι της ΑΤΙ .

Η Saphire ταξιδευη στα 500 Ευρο , στην Ευρωπη , τιμες απο Ελλαδα δεν εχω , αλλη απο το RAM-shop το οποιο εχει την ASUS στα 560 χωρις ΦΠΑ .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.