Jump to content



AMD Reward program από Πλαίσιο


Aris137

Recommended Posts

ας γινει μια προσπαθεια να βγει μια λιστα με οσα καταστηματα του skroutz δινουν/δεν δινουν κουπονι μαζι με τις απATI, ελα παιδια, ας κανουμε ολοι μαζι μια ομορφια :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ας γινει μια προσπαθεια να βγει μια λιστα με οσα καταστηματα του skroutz δινουν/δεν δινουν κουπονι μαζι με τις απATI, ελα παιδια, ας κανουμε ολοι μαζι μια ομορφια :p

θα ψάξω και γω το βράδυ..

αλλά πχ το πλαίσιο λέει δίνει,αλλά είδαμε τι κάνει..στο visionstudio δεν το αναφέρει,αλλά το γνωρίζουν όταν τους ρώτησα.και στο άλλο site δείχνει ότι δίνουν.

Αλλά ναι ας τα κάνουμε μια λίστα.

Πάντως έστειλα το ticket στην AMD και ανέφερα το γεγονός και το μαγαζί..

Link to comment
Share on other sites

Οταν εψαχνα για καινουργια 280χ,επειδη είμαι Θεσσαλονίκη το πρωτι καταστημα που ρώτησα για κουπόνια ηταν το visionstudio και μου ειχαν οτι οχι δε δίνουν κουπονια μαζι με τις κάρτες. Πριν κανα 3μηνο αυτο. Οποτε κοιταξα στο you που είναι πιο σιγορο για τα κουπονια.

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω την παρέα πως το βραδακι με ειδοποίησαν να πάρω την νέα κάρτα.. πήγα από κει οπότε κ ακύρωσα την παραγγελία με σκοπό να δω τι θα γίνει αν το ζητήσω ευθέως! Συμφώνησαν στο ότι δικαιούμαι αλλά δεν δεν είχαν κουπόνια διαθέσιμα. Θα πάρω τηλέφωνο αύριο στα κεντρικά να ζητήσω όπως μου ειπαν...αύριο θα έχετε νεα..

Link to comment
Share on other sites

Εγω αναρωτιεμαι, ειναι τοσο δυσκολο να βαλουν τα διαολεμενα τα κουπονια σφραγισμενα μεσα στις συσκευασιες? Και αν οντως τους ειναι τοσο δυσκολο, γιατι δεν σου δινουν τους σειριακους/παιχνιδια με το που κανεις register το προϊον στο site της AMD?

Αντ' αυτου προτιμουν να δινουν τα κουπονια ετσι, σε ατομα αμφιβολης αξιοπιστιας. (Και μη μου πει κανενας εδω μεσα οτι δεν παιζει να τα σουφρωνουν, λεφτα κοστιζουν και αυτα και ας ειναι και τσαμπε.. Ενας λογος παραπανω ισα ισα για να βαλουν το χερακι τους)

Link to comment
Share on other sites

Εγω αναρωτιεμαι, ειναι τοσο δυσκολο να βαλουν τα διαολεμενα τα κουπονια σφραγισμενα μεσα στις συσκευασιες? Και αν οντως τους ειναι τοσο δυσκολο, γιατι δεν σου δινουν τους σειριακους/παιχνιδια με το που κανεις register το προϊον στο site της AMD?

Αντ' αυτου προτιμουν να δινουν τα κουπονια ετσι, σε ατομα αμφιβολης αξιοπιστιας. (Και μη μου πει κανενας εδω μεσα οτι δεν παιζει να τα σουφρωνουν, λεφτα κοστιζουν και αυτα και ας ειναι και τσαμπε.. Ενας λογος παραπανω ισα ισα για να βαλουν το χερακι τους)

οταν εχεις να κανεις με γραμμη παραγωγης μπορει και να ειναι ασυμφορο να κανεις μια τροποποιηση για να βαλεις τα κουπονια μεσα στη συσκευασια, αλλα απο κει και περα αυτο που ειπε ο τυπος απο το πλαισιο ειναι καθαρη απατη, γιατι τα κουπονια τα δινει η amd με τις καρτες της, το εχει και στη σελιδα της και τελος... Δεν ειναι καμια προσφορα του turbox μαγαζιου τους για να αποφασιζουν αν θα δινονται σε αγορες απο μαγαζι η απο internet...

Οσο γι αυτο που λες για να τα σουφρωνουν, εννωειται πως ειναι και το πιθανοτερο, ειτε για προσωπικη χρηση στην καλυτερη, αλλα δεν αποκλειεται και για πωληση

Link to comment
Share on other sites

το πρωί πάντως θα πάρω και θα ενημερώσω το visionstudio να κρατήσει την κάρτα στο μαγαζί και να την στείλουν όταν έχουν κουπόνια,αλλιώς ακυρώνουμε την παραγγελία..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών.. στην αρχή μου είπαν πως έπρεπε να μου δώσουν στο κατάστημα, τους εξήγησα πως έχει κ ότι αν τους έχουν τελειώσει θα έπρεπε να ενημερώσουν τον κόσμο! Για να μην τα πολυλεω αύριο θα στείλουνε κουπόνι στο mall να πάω με την απόδειξη να το παραλάβω...θα έπρεπε να γνωρίζουν ότι ο κόσμος πλέον είναι ενημερωμένος!

Έγινε επεξεργασία από Aris137
Link to comment
Share on other sites

Οκ,μίλησα με τον υπεύθυνο πωλήσεων στο vision,σε πολύ φιλικό κλίμα,και μου είπε ότι η κάρτα είναι στο μαγαζί και αν την στείλει σήμερα,αύριο θα είναι εδώ,αλλά κουπόνια δεν έχει παραλάβει ακόμα.Όμως ξεκίνησε και φτιάχνει λίστες,με τα άτομα που είναι να πάρουν κουπόνια.Και ότι μόλις παραλάβει,θα μου στείλει σκαναρισμένο στο email μου που του έχω δώσει.Και τον ρώτησα αν θα φέρει τελικά και μου είπε ναι,και του θύμηθησα χτες τι μου είπε,και ζήτησε συγνώμη ήταν πάνω στην φούρια του.

Τον ρώτησα πότε υπολογίζει να παραλάβει τα κουπόνια,και μου είπε,ότι και πώς στην ''καλοκαιρινή'' προσφορά,αυτή που έληξε δηλαδή 31/8,του ήρθανε τα κουπόνια κάνα μήνα μετά αφού ανακοινώθηκε από την AMD,και τα έστειλε σε πελάτες και τώρα υπολογίζει για κάπου 10/10,για να έχει κυκλοφορίσει και το alien isolation (1/10) ,τουλάχιστον έτσι έχει καταλάβει εκείνος.Του είπα πως το θέλω το κουπόνι και γιαυτό επιμένω,αλλιώς αν είναι να ακυρώσουμε την παραγγελία ή να αφήσουμε την κάρτα εκεί,μέχρι τις 10 Οκτωβρίου,και μου απάντησε ότι θέλω δεν υπάρχει πρόβλημα,αλλά μου είπε να μην ανησυχώ και ότι και σε προηγούμενα rewards τα έστειλε τα κουπόνια και πως θα το πάρω και γω..

Του είπα ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις,αλλά του είπα ότι θα τον πάρω το απόγευμα μετά τις 6,να του επιβεβαιώσω αν είναι να στείλει την κάρτα ή να την ακυρώσουμε.

Μου ακούστηκε πολύ πιστικός,και φιλότιμος και δεν μου έδινε κοφτές απαντήσεις για να ξεπετάξει την κουβέντα ή να την αποφύγει,ούτε ήταν απότμος,εκτός και αν έχει μάθει καραμέλα να λέει το ποίημα..

Οπότε τώρα διχάζομαι στο τί να κάνω.Ένας φίλος μου πρότεινε να του ζητήσω να μου στείλει με email την δέσμευση του,και να του πω πως αλλιώς να τον εμπιστευτώ,να μείνω μόνο στον λόγο του;Όχι κάτι περίπλοκο δηλαδή,πχ

με την αγορά της κάρτας,μόλις παραλάβω τα κουπόνια θα στο στείλω,και το όνομα του στο τέλος.

Να το επιχειρήσω να το κάνω;

(ήδη οι μέρες που είμαι χωρίς vga είναι αρκετές,αλλά σίγουρα θέλω και αυτό που δικαιούμαι!)

Link to comment
Share on other sites

GIGABYTE GV-R928XOC-3GD Rev 2.0 ( GV-R928XOC-3GD Rev 2.0 ), AMD R9 280, AMD, Κάρτες Γραφικών, HardWare, Ηλεκτρονικό Κατάστημα Ψηφιακής Τεχνολογίας

Επικοινώνησε μαζί τους για το κουπόνι, η τιμή πρέπει να είναι ίδια ή στα +κάποια ευρώ παραπάνω.

Μην είστε "χέστες" με την καλή έννοια, τα λεφτά είναι δικά σας, το καλούδια του προϊόντος είναι κι αυτά δικά σας εφόσον αγοράσετε το προϊόν. Προφανώς και εάν δεν σου στείλει το κουπόνι μαζί με την κάρτα γραφικών δεν θα το πάρεις. Ακόμη και εγγύηση να σου δώσει μέσω email ότι θα στο στείλει το κουπόνι, μπορεί να σου στείλει κάποιο χρησιμοποιημένο ή και καθόλου, είναι ένα ρίσκο που δεν χρειάζεται να το πάρεις εφόσον επιθυμείς να πάρεις το κουπόνι.

Όσον αφορά το Πλαίσιο, πραγματικά αυτή η εταιρία κάνει τα πάντα για να κρατάει τους πελάτες της μακριά. Να θέλεις να στηρίξεις το "Ελληνικό" κατάστημα και να μην σε αφήνουν οι ίδιοι οι επιχειρηματίες, τι να πω; Καταγγελία στην AMD πιστεύω είναι ότι καλύτερο, διότι αυτοί τα δίνουν μαζί με τις κάρτες, όχι άμα κάνεις την παραγγελία τηλεφωνικά ή μια μέρα πριν και δεν συμμαζεύεται.

Εν τέλει, καλή δύναμη ρε παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Οκ,μίλησα με τον υπεύθυνο πωλήσεων στο vision,σε πολύ φιλικό κλίμα,και μου είπε ότι η κάρτα είναι στο μαγαζί και αν την στείλει σήμερα,αύριο θα είναι εδώ,αλλά κουπόνια δεν έχει παραλάβει ακόμα.Όμως ξεκίνησε και φτιάχνει λίστες,με τα άτομα που είναι να πάρουν κουπόνια.Και ότι μόλις παραλάβει,θα μου στείλει σκαναρισμένο στο email μου που του έχω δώσει.Και τον ρώτησα αν θα φέρει τελικά και μου είπε ναι,και του θύμηθησα χτες τι μου είπε,και ζήτησε συγνώμη ήταν πάνω στην φούρια του.

Τον ρώτησα πότε υπολογίζει να παραλάβει τα κουπόνια,και μου είπε,ότι και πώς στην ''καλοκαιρινή'' προσφορά,αυτή που έληξε δηλαδή 31/8,του ήρθανε τα κουπόνια κάνα μήνα μετά αφού ανακοινώθηκε από την AMD,και τα έστειλε σε πελάτες και τώρα υπολογίζει για κάπου 10/10,για να έχει κυκλοφορίσει και το alien isolation (1/10) ,τουλάχιστον έτσι έχει καταλάβει εκείνος.Του είπα πως το θέλω το κουπόνι και γιαυτό επιμένω,αλλιώς αν είναι να ακυρώσουμε την παραγγελία ή να αφήσουμε την κάρτα εκεί,μέχρι τις 10 Οκτωβρίου,και μου απάντησε ότι θέλω δεν υπάρχει πρόβλημα,αλλά μου είπε να μην ανησυχώ και ότι και σε προηγούμενα rewards τα έστειλε τα κουπόνια και πως θα το πάρω και γω..

Του είπα ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις,αλλά του είπα ότι θα τον πάρω το απόγευμα μετά τις 6,να του επιβεβαιώσω αν είναι να στείλει την κάρτα ή να την ακυρώσουμε.

Μου ακούστηκε πολύ πιστικός,και φιλότιμος και δεν μου έδινε κοφτές απαντήσεις για να ξεπετάξει την κουβέντα ή να την αποφύγει,ούτε ήταν απότμος,εκτός και αν έχει μάθει καραμέλα να λέει το ποίημα..

Οπότε τώρα διχάζομαι στο τί να κάνω.Ένας φίλος μου πρότεινε να του ζητήσω να μου στείλει με email την δέσμευση του,και να του πω πως αλλιώς να τον εμπιστευτώ,να μείνω μόνο στον λόγο του;Όχι κάτι περίπλοκο δηλαδή,πχ

με την αγορά της κάρτας,μόλις παραλάβω τα κουπόνια θα στο στείλω,και το όνομα του στο τέλος.

Να το επιχειρήσω να το κάνω;

(ήδη οι μέρες που είμαι χωρίς vga είναι αρκετές,αλλά σίγουρα θέλω και αυτό που δικαιούμαι!)

Κάτι μου λέει ότι διάβασε το νήμα...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα email απο το μαγαζί ότι η παραγγελία δρομολογειται, αλλά εδώ που είμαι δεν μπορώ να επικοινωνησω μαζί τους. Τί κάνω?θα πάρω κατα τις 9 που δεν νομιζω να προλαβω, ή θα προσπαθήσω σε λίγο..

Αλλιώς δέχομαι την κάρτα και περιμένω το κουπόνι ή λέω στον κούριερ αύριο οτι δεν δέχομαι το προϊόν??

Κάτι μου λέει ότι διάβασε το νήμα...

Λες?μακάρι να μας διαβάζουν..

Γιατί μετά θα μας διαβάσουν στο ΙΝΚΑ!

Εν τέλει, καλή δύναμη ρε παιδιά.

Ναι ίδια τιμή ακριβώς, αλλά το ξέρετε το μαγαζί? Δεν έχω αγοράσει ποτέ, ούτε έχω ακούσει να το λένε.. Αλλά προς θεού να το στηριξουμε αν είναι να μας βγει μάνα εξ ουρανού

Έγινε επεξεργασία από xtrmsnpr
Link to comment
Share on other sites

Πήρα email απο το μαγαζί ότι η παραγγελία δρομολογειται, αλλά εδώ που είμαι δεν μπορώ να επικοινωνησω μαζί τους. Τί κάνω?θα πάρω κατα τις 9 που δεν νομιζω να προλαβω, ή θα προσπαθήσω σε λίγο..

Αλλιώς δέχομαι την κάρτα και περιμένω το κουπόνι ή λέω στον κούριερ αύριο οτι δεν δέχομαι το προϊόν??

Αν δεν παραλάβει κάποιος το προϊόν, αυτό επιστρέφει πίσω στον αποστολέα του. Σε 17 ημέρες έχουμε 10 Οκτωβρίου. Ή θα την πάρεις με το κουπόνι ή καθόλου, για να είσαι 100% σίγουρος ότι δεν παίζει κάτι από πίσω. Γνωστοί μου που μένουν στο εξωτερικό όταν πήραν κάρτες AMD γιατί πήραν με την μια το κουπόνι; Ελλάδα το σπίτι μου μέσα.

Άσε που -δικιά μου θεωρία- λογικά αυτοί παίρνουν τόσα κουπόνια όσα και οι κάρτες, πώς γίνεται να έχουν λιγότερα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ίδια τιμή ακριβώς, αλλά το ξέρετε το μαγαζί? Δεν έχω αγοράσει ποτέ, ούτε έχω ακούσει να το λένε.. Αλλά προς θεού να το στηριξουμε αν είναι να μας βγει μάνα εξ ουρανού

Δυστυχώς όχι. Έχω να κάνω αγορά hardware (πέρα από έναν σκληρό δίσκο) εδώ και 5 χρόνια από ηλεκτρονικό κατάστημα (στην Ελλάδα τουλάχιστον).

Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί να είμαι με την VGA του i5 2500k..

Πφφφ.. Άλλοι φίλοι μου για άλλο μαγαζί, βλέπε πλαίσιο είχανε τα ίδια αλλά μέτα απο κάποιο καιρό τους έδωσαν τ κουπόνια..

Ναι αυτός στην πρώτη μας κουβέντα μου χε πει ότι φέρνουν παντα έξτρα κουπόνια, μετά πέταξε το άλλο χτες και σκαλωσα..

Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί να είμαι με την VGA του i5 2500k..

Πφφφ.. Άλλοι φίλοι μου για άλλο μαγαζί, βλέπε πλαίσιο είχανε τα ίδια αλλά μέτα απο κάποιο καιρό τους έδωσαν τ κουπόνια..

Ναι αυτός στην πρώτη μας κουβέντα μου χε πει ότι φέρνουν παντα έξτρα κουπόνια, μετά πέταξε το άλλο χτες και σκαλωσα..

Άμα θέλεις να τον σκαλώσεις πες του ότι το κουπόνι κοστίζει περίπου στα 30 ευρώ, να του δώσεις 30 λιγότερα κι όταν σου στείλει το κουπόνι να πάρει τα έξτρα χρήματα :D (Ντάξει δεν νομίζω να δεχτεί :p ) Πρέπει αναγκαστικά να πάρεις την έκδοση της Gigabyte;

Link to comment
Share on other sites

Άμα θέλεις να τον σκαλώσεις πες του ότι το κουπόνι κοστίζει περίπου στα 30 ευρώ, να του δώσεις 30 λιγότερα κι όταν σου στείλει το κουπόνι να πάρει τα έξτρα χρήματα :D (Ντάξει δεν νομίζω να δεχτεί :p ) Πρέπει αναγκαστικά να πάρεις την έκδοση της Gigabyte;

:jump: τιιιιι λέει:hehe:

την διάλεξα για τα 3 χρόνια εγγύηση,αντί των 2 που είναι όλες οι άλλες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.