Jump to content



Προταση για laptop μεχρι 600euro


Themis_81

Recommended Posts

Το μονο που εχω βρει ειναι αυτο :

HP 450 Intel Core i5-4200M

Αξιζει σαν μοντελο ή στα χρηματα του μπορουμε να προτεινουμε καλυτερο ?

Μου προταθηκε να ψαχνω για M επεξεργαστες αντι για U

Link to comment
Share on other sites

DELL Inspiron 15/3542 I7-4510U/8GB/1TB Black στα 649 ευρω.

(Dell με Intel Core i7 4510U, 8 GB DDR3, 1 TB HDD, Nvidia GeForce 840M 2G, Windows 8.1)

Θεωρω πως δεν θα βρεις καλυτερη αγορα.

Έγινε επεξεργασία από narcomenos
Link to comment
Share on other sites

DELL Inspiron 15/3542 I7-4510U/8GB/1TB Black στα 649 ευρω.

(Dell με Intel Core i7 4510U, 8 GB DDR3, 1 TB HDD, Nvidia GeForce 840M 2G, Windows 8.1)

Θεωρω πως δεν θα βρεις καλυτερη αγορα.

Intel Core i7 4500U vs i5 4200M

Σαν επεξεργαστης ειναι παρομοιας δυναμης και τα υπολοιπα χαρακτηριστικα δεν εχουν τοσο διαφορα για να δωσω και τα παραπανω χρηματα απο αυτα που θελω να διαθεσω και δεν εχει καν πχ καλυτερη οθονη ...

Για ποιο λογο λες καλυτερα το Dell ?

Link to comment
Share on other sites

Δες Αναβάθμιση Υπολογιστή - Περιφερειακά - Δικτυακά - MgManager με I7 4πύρηνο/8Τ, καλύτερη κάρτα γραφικών και το σημαντικότερο 3χρόνια εγγύηση LENOVO. Αξίζει τα 50Ε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

καλό vfm αλλά αν μπλέξεις με ΑΛΜΑΝ......

Για Ελλάδα αν θές υποστήριξη : Dell/Toshiba/Lenovo/HP business σειρές,

Τ'άλλα βάστα μην σου βγάλουν πρόβλημα.

δεν μπορω να να βρω κατι που να ακουσω ομοφωνα οτι ειναι καλη αγορα ... :computer:

Eιχα ξεκινησει με αρχικο budget τα 450 και εχω φτασει στα 600 με βαλε και αυτο και βαλε κ εκεινο ...

Τελικα να επιλεξω με M επεξεργαστη ή με U ?

Αρχικα εψαχνα αποκλειστικα για DELL που και εμπιστοσυνη εχουμε ολοι και εχει καλη αντιπροσωπευση ...

Αλλα με M επεξεργαστη δεν υπαρχουν ( σε λογικη τιμη ... )

οποτε εχω μπερδευτει πλεον ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να να βρω κατι που να ακουσω ομοφωνα οτι ειναι καλη αγορα ... :computer:

Eιχα ξεκινησει με αρχικο budget τα 450 και εχω φτασει στα 600 με βαλε και αυτο και βαλε κ εκεινο ...

Τελικα να επιλεξω με M επεξεργαστη ή με U ?

Αρχικα εψαχνα αποκλειστικα για DELL που και εμπιστοσυνη εχουμε ολοι και εχει καλη αντιπροσωπευση ...

Αλλα με M επεξεργαστη δεν υπαρχουν ( σε λογικη τιμη ... )

οποτε εχω μπερδευτει πλεον ;)

Γεια σου φιλε Θεμη :) Εγω με τη σειρα μου θα προτεινω Lenovo Z50-70 απο amazon.de στα 480 ευρωπουλα :) i5 4210U 2.7ghz, 4GB RAM (upgradable), 8GB SSD+500GB HDD, 15.6 FHD screen and nvidia 840M 2GB :dance3::dance3: Πιστευω πως σ αυτα τα λεφτα δεν παιζει να κυκλοφορει πιο vfm λυση στην αγορα απο το συγκεκριμενο λαπτοπ. Παρτο οσο προλαβαινεις :) +Λενοβο=εγγυηση στα λαπτοπ μαζι με Ντελ βεβαιως βεβαιως :)

Link to comment
Share on other sites

για το MSI δεν συγκινηθηκε κανεις ? :smoke:

Αξιζει σαν αγορα ?

Δεν θα σου πω πως είναι λάθος, αλλά είναι τελικά εις βάρος σου, να αγοράζεις με βάση τί λένε οι άλλοι. Μ' αυτόν τον τρόπο, το πολύ - πολύ να πάρεις αυτό που έχουν, ή θέλουν οι άλλοι.

Όσον αφορά το MSI, ναι, είναι καταπληκτικό σ' αυτήν την τιμή.

Δεν ξέρω τί συμβαίνει και υπάρχει αυτή η υστερία με την εγγύηση, λες και ο,τιδήποτε τολμήσει να πάρει κανείς, σίγουρα θα χαλάσει, κι αν δεν είναι Dell, πάει κάηκε η γούνα του. Εκτός κι αν εδώ μέσα δουλεύουν τα laptop με τα πόδια, κι όχι με τα χέρια. Έλεος πια...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.