Jump to content



ASUS 290X watercooled


Trooper

Recommended Posts

Πωλείται η Asus Radeon 290X με ψύκτρα ΕΚ+backplate.

Παίζει σε gaming για καθε μέρα στα 1100/5500 (μπορεί και παραπάνω δεν εχω δοκιμάσει), με ρεύμα μαμά.

Τιμή 390 ευρώ. Προτιμώ να τη δώσω πακέτο με το μπλοκ και το backplate, αν δεν υπάρξει ενδιαφέρον για πακέτο το συζητάω.

Υπάρχει το κουτί της συσκευασίας της και υπόλοιπο εγγύησης 16 μήνες από την msystems.

uc?export=view&id=0BzxmGWUZCwn2ZDVqQVpCZnZPX2s

Graphics Cards - R9290X-4GD5 - ASUS

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου πεις asic quality και με τι ρεύμα ακριβώς πηγαίνουν 1100; Αυτό που γράφει το gpuz σε load. Επίσης τι μνήμη φοράει; Δεν ανεβαίνει παραπάνω; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου πεις asic quality και με τι ρεύμα ακριβώς πηγαίνουν 1100; Αυτό που γράφει το gpuz σε load. Επίσης τι μνήμη φοράει; Δεν ανεβαίνει παραπάνω; Ευχαριστώ πολύ.

74,2% asic quality, Elpida μνήμες φοράει.

Bench εχω τρέξει και μέχρι 1200 αλλά δεν ειχα ασχοληθεί να βρώ σταθερότητα εκεί. Τα 1100 μου ήταν αρκετά για παιχνίδια.

Για τα 1100 δεν θέλει έξτρα ρεύμα, τρέχοντας ενα firestrike βλέπω ότι το ρεύμα που δίνει το gpu-z είναι 1.140 με 1.170.

Link to comment
Share on other sites

λάθος photo έχεις βάλει, το wb λέει 7970 καθώς επίσης η 290x δεν έχει xfire επαφές

Δικιο έχεις, δε το πρόσεξα!

Φωτό από την τωρινή!, θα προσπαθήσω να βάλω και καμια άλλη.

uc?export=view&id=0BzxmGWUZCwn2YzBnRmpubnk3bVE

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που σπασει και δεν προχωρησει με τον jimmius ενδιαφερομαι και εγω αμεσα για block και backplate, εφοσον ειναι για reference pcb.

Ναι πιθανόν να τη σπασω. Θα ενημερωσω μέχρι Δεύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδεχομένως να με ενδιαφέρει εμένα, δυο ερωτήσεις:

Πρώτον, το stock cooler προφανώς υπάρχει (?) και δευτερον, είναι 290Χ και όχι 290 απλή ετσι;

Ναι και στα 2, 290Χ και το έχω ήδη βάλει πάνω το στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.