Jump to content



ALEXANDER


kallileo

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Εγω παλι με ολο αυτο τον ντορο θα ηθελα μια διευκρινηση...

Αν τα σκυλια που φιλιουνται στο αβαταρ του rootX ειναι αρσενικο-αρσενικο, προσβαλλουν τα χρηστα ηθη του κοινωνιας μας και πρεπει να φυγουν αμεσα ή αν αντικατασταθουν απο νορμαλ ζευγαρι σκυλιων οπως Λασσυ-Μπεντζι, Λαιδη-Αλητης κλπ κλπ!

Link to comment
Share on other sites

Περα απο την πλακα, εκεινο που ηθελα να πω ειναι οτι δεν πρεπει να μας αποσχολει να κολλαμε ετικεττες του στυλ, "πισωγλεντης" και "γ@μικουλας". Δηλαδη αν ειχε παει με τις μισες γυναικες των χωρων που κατεκτησε θα ηταν αποδεκτος σαν προτυπο? Αν ειχε μια γυναικα μεχρι τα 30-40 (δεν θυμαμαι ποτε τα τιναξε) και ηταν υποδειγμα συζυγου θα ηταν ξενερωτος ??? Η ομοφυλοφιλια (εστω οτι ειναι κατακριτεα στην σημερινη κοινωνια-αν και δεν νομιζω οτι ειναι περισσοτερο απο οτι π.χ.100-200 χρονια πριν) σε διαφορες εκφρασεις της ειναι τριγυρω μας και δεν μας ενοχλει τοσο οσο στην ταινια του Stone.

Δεν συνεχιζω αλλο μην τυχον και παρεξηγηθω... :hehe: :whistle2:

I love Samael's previous avatar!!

Link to comment
Share on other sites

Το πώς απολάμβανε, και με ποιους τον έρωτα, ουδόλως μας ενδιαφέρει εφόσον αυτό δεν αποτέλεσε κυρίαρχο παράγοντα στην συμπεριφορά του, έτσι που να επηρεάσει τα γεγονότα.

Αν αυτό είχε συμβεί θα είχε απασχολήσει πριν από εμάς τους ιστορικούς.

Μια κινηματογραφική ταινία είναι αυθύπαρκτη εικαστική δημιουργία, και δεν έχει καμία σχέση με τα ιστορικά ντοκιμαντέρ.

Ο Στόουν γύρισε μια πολύ καλή ταινία για το Βιετνάμ, και από τότε την επαναλαμβάνει αλλάζοντας εποχές τόπους και πρωταγωνιστές.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Δεν συνεχιζω αλλο μην τυχον και παρεξηγηθω... :hehe: :whistle2:

I love Samael's previous avatar!!

Μπααα...δε μας πειθεις....Ελα..πες το,δεν ειναι ντροπη!

(με τοσα αραπια για avatr-sign,θες να σε πιτεψουμε κιολας? :hehe: )

(κ μη πεις τπτ για μαυρους πανθηρες κ κιτρινα λιονταρια :p )

Oσο για τον Μεγα,ειναι πραγματαικα σχεδον αδυνατο απο οτι καταλαβα να βρει ο μεσος αναγνωστεις την πραγματικη αληθεια...

ΜΟΝΟ απο το πρωτοτυπο αν σωνωτανε αυτουσιο κ μπορουσε να διαβασει θα μπορουσε να βγαλει καποια σχετικα ασφαλη συμπερασματα,λαμβανοτας υποψην κ τα ηθη κ εθιμα της εποχης.Τα αλλα ευκολα οδηγουν σε παρεξηγισεις κατα την αποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματική αλήθεια δεν θα έλεγα ότι θα μπορούσε να υπάρξει κατ'αυτόν το τρόπο...αλλά λιγότερο ή περισσότερο τεκμηριωμένες απαντήσεις απ' τη διασταύρωση πολλών πηγών...

...ποιό κείμενο και γιατί πιστεύεις ότι αυτό θα αποτύπωνε την "πραγματική"αλήθεια κι ΄΄οχι απλώς μιά ακόμη παράδοση για το πώς είχαν τα πραγματα...

δεν ξέρω αν έχει και πολύ νόημα βέβαια να το συνεχίζουμε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vgiozo

...ποιό κείμενο και γιατί πιστεύεις ότι αυτό θα αποτύπωνε την "πραγματική"αλήθεια κι ΄΄οχι απλώς μιά ακόμη παράδοση για το πώς είχαν τα πραγματα...

Για να ειμαι 100% σιγουρος κ να εχω το δυνατον ποιο ολοκληρωμενη αποψη,θα ηθελα να εχω τα αυθεντικα χειρογραφα των κειμενων που προανεφερες.Βεβαιως η αριστη γνωση της αρχαιας ελληνικης θα ηταν απαραιτητη.

Μπορει να ακουγετε υπερβολικο κ να φαινομαι δυσπιστος,αλλα τοσο λεπτα θεματα χρηζονται λεπτων χειρισμων.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 16:53]

(με τοσα αραπια για avatr-sign,θες να σε πιτεψουμε κιολας? :hehe: )

(κ μη πεις τπτ για μαυρους πανθηρες κ κιτρινα λιονταρια :p )

Νεαρε, λιγα λογια με τα αδερφια γιατι βαριεμαι να τρεχω στην Λαρισα να σου κανω την μουρη κρεας!! Ειδικα και μεσοβδομαδα δεν "αδειαζω"...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Νεαρε, λιγα λογια με τα αδερφια γιατι βαριεμαι να τρεχω στην Λαρισα να σου κανω την μουρη κρεας!! Ειδικα και μεσοβδομαδα δεν "αδειαζω"...

Χαχαχαχ!

Any time,any where :p

(πληροφοριακα,ειμαι Αθηνα αυτη την περιοδο οπωτε ειναι πιο ευκολο να κανονισουμε το ματς νεαρουλη :p )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.