Jump to content



Αξιοπρεπές κινητό μέχρι 120 ευρώ


zen3

Recommended Posts

Γεια σας.

Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ ένα Samsung gt-s5300. Θέλω να αλλάξω κινητό διότι το τωρινό κολλάει και η μπαταρία του διαρκεί υπερβολικά λίγο.

Για το νεο κινητό ζητώ:

-καλή μπαταρία

-να μην κολλαει σε κανονική χρήση (facebook, youtube, διάβασμα pdf)

-μια κάμερα τουλάχιστον 5MP

-RAM 1 GB και διπύρηνο επεξεργαστή

-να είναι διαθέσιμο από ελληνικό e-shop

-τιμή, όπως αναφέρω και στον τίτλο μέχρι 120 ευρώ.

Έχω βάλει στο μάτι το https://www.skroutz.gr/s/4706917/Samsung-Galaxy-S-III-mini-Value-Edition-I8200-8GB.html αλλά διαβάζω αρνητικά σχόλιο (κυρίως για την μπαταρία και κολλήματα).

Ευχαριστώ για την προσοχή σας!

Link to comment
Share on other sites

Moto G νομιζω ειναι η μονη αξιοπρεπης λυση (αλλα ειναι κοντα στα 180€). Δεν ξερω αν σε ενδιαφερει μεταχειρισμενο?

edit: ειναι εκτος budget, αλλα ο λογος αποδοσης/τιμης τερματιζει! αυτο που λες για να μην κολαει ειναι σχετικο.

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που λείπει είναι το 1GB RAM, το οποίο δεν είναι απαραίτητο για να μην κολλάει το κινητό στα windows phone.

https://www.skroutz.gr/s/4870870/Nokia-Lumia-630.html

Αν επιμένεις για Android και 1GB

XIAOMI Hongmi 1S Smartphone Snapdragon 400 Quad Core Black+ Reviews Pandawill

Link to comment
Share on other sites

Lumia 530 ή 630 ανάλογα με τις διαστάσεις που θες, δεν παιζονται με τίποτα.

Moto G νομιζω ειναι η μονη αξιοπρεπης λυση (αλλα ειναι κοντα στα 180€). Δεν ξερω αν σε ενδιαφερει μεταχειρισμενο?

edit: ειναι εκτος budget, αλλα ο λογος αποδοσης/τιμης τερματιζει! αυτο που λες για να μην κολαει ειναι σχετικο.

Ρε παιδιά ο άνθρωπος ζητάει 120 και του προτείνετε με 180 ή μεταχειρισμένα; Το "να μην κολλάει" δεν είναι καθόλου σχετικό, τουλάχιστον στα wp είναι απόλυτο: δεν κολλάνε.

Link to comment
Share on other sites

Lumia 530 ή 630 ανάλογα με τις διαστάσεις που θες, δεν παιζονται με τίποτα.

Ρε παιδιά ο άνθρωπος ζητάει 120 και του προτείνετε με 180 ή μεταχειρισμένα; Το "να μην κολλάει" δεν είναι καθόλου σχετικό, τουλάχιστον στα wp είναι απόλυτο: δεν κολλάνε.

Τι σημαίνει το wp; :D

Link to comment
Share on other sites

Lumia 530 ή 630 ανάλογα με τις διαστάσεις που θες, δεν παιζονται με τίποτα.

Ρε παιδιά ο άνθρωπος ζητάει 120 και του προτείνετε με 180 ή μεταχειρισμένα; Το "να μην κολλάει" δεν είναι καθόλου σχετικό, τουλάχιστον στα wp είναι απόλυτο: δεν κολλάνε.

Μπορω να πω κατι παρομοιο για τα windows phone. .

Οσο για την τιμη το moto X ειναι αναγκαιο κατα τη γνωμη μου να γνωριζει ο οποιοσδηποτε θελει ενα πολυ καλο και φτηνο κινητο μιας και οπως εγραψα και ειναι και ευρεως γνωστο οτι δεν υπαρχει αντιστοιχο σε αποδοση/τιμη. Ισως ουτε το OPO να μην το φτανει.

Δεν ειπα να ανεβασει το budget, το ανεφερα ως μια πολυ καλη επιλογη κοντα στα λεφτα που διαθετει μιας και πολλοι ξεκινανε με ενα συγκεκριμενο ποσο αλλα τελικα βρησκουν κατι πολυ πιο συμφερον.

Αμα τον εβλαψα η τον μπερδεψα αναφεροντας του οτι υπαρχει το Moto G, ταπινα συγγνωμη. Ας παρει το Lumia με 120 να βρει την υγεια του.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα χρήματα Lumia και ξερό ψωμί. Μοναδικό σοβαρό μειονέκτημα είναι ότι δεν υπάρχει αξιόλογος δωρεάν video player. Εάν σε καίει αγοράζεις τον Moliplayer και είσαι κομπλέ. Εδώ και 6 μήνες έχω βρει την υγειά μου με το 520. Ό,τι και να του κάνεις δεν νοιώθει. Bonus feature έχει MS Office και τους καταπληκτικούς Here maps (που μπορείς να έχεις offline τις χώρες που σε ενδιαφέρουν).

Link to comment
Share on other sites

Αμα τον εβλαψα η τον μπερδεψα αναφεροντας του οτι υπαρχει το Moto G, ταπινα συγγνωμη. Ας παρει το Lumia με 120 να βρει την υγεια του.

Δεν εννοούσα κάτι τέτοιο, ίσως ήταν άκομψη η τοποθέτησή μου. Απλά μου φάβηκε αξιοπερίεργο πως γίνεται όταν υπάρχουν εξαιρετικά κινητά στο μπατζετ του να προτείνονται μεταχειρισμένα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούσα κάτι τέτοιο, ίσως ήταν άκομψη η τοποθέτησή μου. Απλά μου φάβηκε αξιοπερίεργο πως γίνεται όταν υπάρχουν εξαιρετικά κινητά στο μπατζετ του να προτείνονται μεταχειρισμένα.

Δεν εχω αποψη για τα nokia/wp. Εχω χρησιμοποιησει το moto g και οσο σκεφτεσαι την τιμη του ενθουσιαζεσαι. Αυτη την εμπειρια ειχα, πιστεψα οτι εχει μια πιθανοτητα να βοηθησει στην αγορα εστω και σαν πληροφορηση να γνωριζει τι υπαρχει στην αγορα και το εγραψα.

Ισως πηρα κιεγω το post σου λιγο πιο σοβαρα.:...:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το 530, το 520 με λιώσιμο βγάζει άνετα 1-1.5 μέρα, ενώ με πιο χαλαρή χρήση μπορεί και 2μιση. έχε πάντως στο μυαλό σου ότι το 520 εάν εξαιρέσεις το θέμα του επεξεργαστή είναι καλύτερο από το 530.

Link to comment
Share on other sites

πριν πάρω το sony Τ3 είχα το sony L περίπου για 1 χρόνο μου έπεσε αμέτρητες φορες, με δύναμη , με την οθονη να σέρνεται σκυλί μαύρο ήταν και δεν κολλούσε για τι ποιότητα του 140 ευρώ περίπου ότι πρέπει. αναλογα και γούστα

Sony Xperia L | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το 530, το 520 με λιώσιμο βγάζει άνετα 1-1.5 μέρα, ενώ με πιο χαλαρή χρήση μπορεί και 2μιση. έχε πάντως στο μυαλό σου ότι το 520 εάν εξαιρέσεις το θέμα του επεξεργαστή είναι καλύτερο από το 530.

επειδη ένας φίλος που δεν ασχολειται καθόλου ειναι αναμεσα στα 2, τι θα του προτεινες; από ποια αποψη το 520 ειναι καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.