Jump to content



Ποιά 970 να διαλέξω?


Recommended Posts

τελικα και το ACX 2.0 πρεπει να ειναι μαπα το καρπουζι...

Μια χαρα ειναι το καρτονι σου, απλα επρεπε να παρεις MSI, G1.

Τα λεμε εδω μεσα συνεχεια....

Πάντως αν η msi ειχε ακολουθησει την οδο της giga με ενεργητικη ψυξη στα vrm θα αγγιζε τη τελειιιιοτητα
Link to comment
Share on other sites

Φορουμίτες καλησπέρα,

Αποφάσισα να φτιάξω καινούριο rig και μένει η κάρτα γραφικών. Η σίγουρη επιλογή, απ' όσο έχω δει εδώ μέσα, guru3d, tom's και σε ότι άλλο είχε reviews και benchmarks στο ιντεργουέμπς, είναι η G1.

Έρχεται φίλος από το murica, λοιπόν, και θα μου φέρει CPU (4790k) και GPU. Έχει στο άμαζον στα 640$ (~510 ευρώ) την 980 G1, και την 970 G1 στα 430$ (~340 ευρώ, είναι out of stock αυτή με τα 370$ :/).

Όλοι λένε ότι δεν αξίζει να πάρεις την 980 αφού η απόδοση/τιμή είναι αρκετά δυσανάλογη και σιγά σιγά θα έρθουν και τα GM210 στην αγορά.

Το δίλημμα είναι μεγάλο, 970 και να περιμένω το GM210, ή 980 και SLi σε κανα χρόνο; (που θα βγεί και το Persistent Universe tou Starcitizen και θα χαθεί κάθε ίχνος κοινωνικής ζωής)

Link to comment
Share on other sites

Φορουμίτες καλησπέρα,

Αποφάσισα να φτιάξω καινούριο rig και μένει η κάρτα γραφικών. Η σίγουρη επιλογή, απ' όσο έχω δει εδώ μέσα, guru3d, tom's και σε ότι άλλο είχε reviews και benchmarks στο ιντεργουέμπς, είναι η G1.

Έρχεται φίλος από το murica, λοιπόν, και θα μου φέρει CPU (4790k) και GPU. Έχει στο άμαζον στα 640$ (~510 ευρώ) την 980 G1, και την 970 G1 στα 430$ (~340 ευρώ, είναι out of stock αυτή με τα 370$ :/).

Όλοι λένε ότι δεν αξίζει να πάρεις την 980 αφού η απόδοση/τιμή είναι αρκετά δυσανάλογη και σιγά σιγά θα έρθουν και τα GM210 στην αγορά.

Το δίλημμα είναι μεγάλο, 970 και να περιμένω το GM210, ή 980 και SLi σε κανα χρόνο; (που θα βγεί και το Persistent Universe tou Starcitizen και θα χαθεί κάθε ίχνος κοινωνικής ζωής)

αναλυση που παιζεις?

Link to comment
Share on other sites

Οι δύο Gigabyte 970(G1 Gaming και απλή G1) τι διαφορές έχουν; Αξίζει η G1 τα παραπάνω ευρά;

+ καλύτερη ψήκτρα. (φαίνονται ομοιες αλλα δεν είναι)

+ back plate.

+ λιγο ανεβασμένα τα ρολογια της σε σχεση με την αλλη.

+ λιγοτερο πιθανο να πεσεις σε πυρηνα με 1.21v (οι καλες εχουν 1.18v αλλα σε oc πανω κατω τα ιδια πανε)

Αν η διαφορα ηταν 50 ευρω θα σου ελεγα παρε την οικονομικη. Αν είναι κανενα 25αρικο παρε την κομπλε edition.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=29473]stolidis[/MENTION] Αυτό μόνο στην πράξη θα φανεί. Και το δικό μου το κουτί έλεγε ότι παίρνει μέχρι 320mm και ανησυχούσα μήπως έχω πρόβλημα αλλά μπήκε άνετα και έχει και λίγο αέρα. Ψάξε να δεις στο Google αν το έχει στήσει κανείς με αυτήν την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

+ καλύτερη ψήκτρα. (φαίνονται ομοιες αλλα δεν είναι)

+ back plate.

+ λιγο ανεβασμένα τα ρολογια της σε σχεση με την αλλη.

+ λιγοτερο πιθανο να πεσεις σε πυρηνα με 1.21v (οι καλες εχουν 1.18v αλλα σε oc πανω κατω τα ιδια πανε)

Αν η διαφορα ηταν 50 ευρω θα σου ελεγα παρε την οικονομικη. Αν είναι κανενα 25αρικο παρε την κομπλε edition.

Seb, εσύ αν αγόραζες τώρα,για ποιά από τις 4 (Gigabyte G1, MSI Gaming, Asus Strix, EVGA) θα πήγαινες; Gigabyte?

Link to comment
Share on other sites

Seb, εσύ αν αγόραζες τώρα,για ποιά από τις 4 (Gigabyte G1, MSI Gaming, Asus Strix, EVGA) θα πήγαινες; Gigabyte?

Εχω 2 x MSI 970 GTX αγορασμένες εδώ και 3 εβδομάδες :p

H καλύτερη υλοποίηση είναι η Gigabyte G1 και μετα η MSI Gaming οσο για τις άλλες, αστες....

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.