Jump to content



Ποιά 970 να διαλέξω?


Recommended Posts

Γεια σας!

Κι εγω ενδιαφερομαι για την Gigabyte GTX970 G1. Το θεμα μου ειναι πως ειναι λιγο τσιμπημενη. Μηπως καποιος απο εσας την εχει εντοπισει σε καλη τιμη; Εχω ηδη ψαξει σε Skroutz και BestPrice. Αν καποιος την εχει βρει φθηνοτερα καπου αλλου ας ενημερωσει.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Κι εγω ενδιαφερομαι για την Gigabyte GTX970 G1. Το θεμα μου ειναι πως ειναι λιγο τσιμπημενη. Μηπως καποιος απο εσας την εχει εντοπισει σε καλη τιμη; Εχω ηδη ψαξει σε Skroutz και BestPrice. Αν καποιος την εχει βρει φθηνοτερα καπου αλλου ας ενημερωσει.

Ευχαριστω!

380 τωρα στο Σκρουτζ μολις.και την OC 355!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που ξέρει (ή που έχει πρόσβαση σε καλιμπραριστήρι και θέλει να μάθει) ποιο είναι το bit depth του LUT της 970 μέσω DVI? Λέω να επιστρέψω σε NVIDIA, αλλά αν ακόμη έχουν 8-bit VideoLUT, θα περιμένω την απάντηση της AMD...

Προσοχή, δεν αναφέρομαι στην υποστήριξη εξόδου 10 bit per channel (deep color).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, είχα μια απάντηση από τον Tech Support Manager της EVGA στη Γερμανία. Ας ελπίσουμε ότι κατάλαβε σωστά την ερώτηση, γιατί τα λακωνικά αγγλικά του δε με πείθουν...

Hello,

the GTX 970 do also work with 10 BIT LUT

Regards,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι και εγω για την 970 και συγκεκριμένα για την gigabyte g1 gaming ή την gigabyte OC.

Ως διάφορα βλεπω λιγο καλύτερους χρονισμός στην gaming και υποστήριξη Direct X12.στην OC λεει Direct X 11,2.

Γινεται να ειναι η μια 12 και η αλλη 11,2 ; Αφου ειναι ίδιες....

Link to comment
Share on other sites

Ωραια σε ευχαριστω.

Τωρα αξιζει η G1 τα 70 περίπου ευρω που ζητάει;εχει μεγάλη διάφορα σε επιχώσεις με την OC?

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, η διαφορά δεν θα άξιζε τα 70 ευρώ. Για την ακρίβεια, καμία GTX970 που πωλείται πάνω από 350 ευρώ δεν θεωρώ καλή αγορά αυτή τη στιγμή. Πόσο μάλλον όταν η R9 290X έχει πέσει στα 315. Αλλά καθένας έχει τις προτεραιότητές του και κάθε τι έχει διαφορετική αξία...

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, η διαφορά δεν θα άξιζε τα 70 ευρώ. Για την ακρίβεια, καμία GTX970 που πωλείται πάνω από 350 ευρώ δεν θεωρώ καλή αγορά αυτή τη στιγμή. Πόσο μάλλον όταν η R9 290X έχει πέσει στα 315. Αλλά καθένας έχει τις προτεραιότητές του και κάθε τι έχει διαφορετική αξία...

Διόρθωση στα 256!!!!!

Πολυ καλη προσφορά μπραβο

Link to comment
Share on other sites

Περιμενα να παρω την GTX 960 που θα εβγαινε, αλλα λογω της αναβολης, μιας και παιζω με τα ενσωματωμενα γραφικα του επεξεργαστη, υποχρεωτικα παω στην πιο ακριβη 970.

Για καποιο λογω φετος με εψησε η gigabyte, οποτε θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η διαφορα αναμεσα σε αυτη και αυτη, για καποιον ο οποιος δεν σκοπευει να την πειραξει.

*ΥΓ. Η ταχυτητα με την οποια αλλαζουν οι τιμες ειναι ασυλληπτη.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενα να παρω την GTX 960 που θα εβγαινε, αλλα λογω της αναβολης, μιας και παιζω με τα ενσωματωμενα γραφικα του επεξεργαστη, υποχρεωτικα παω στην πιο ακριβη 970.

Για καποιο λογω φετος με εψησε η gigabyte, οποτε θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η διαφορα αναμεσα σε αυτη και αυτη, για καποιον ο οποιος δεν σκοπευει να την πειραξει.

*ΥΓ. Η ταχυτητα με την οποια αλλαζουν οι τιμες ειναι ασυλληπτη.

Δεν είναι μόνο το backplate

Είναι και 76 ολόκληρα MHZ παραπάνω μπλοκαρισμένη εργοστασιακά.Για κάποιον που δεν θα την πειράξει,δεν το λες καθόλου λίγο.

Link to comment
Share on other sites

ε δεν το λες και πολυ το 5.5% παραπανω κλοκ XD

Για 5% παραπάνω πας σε άλλη πιο μεγάλη κάρτα.....και αυτή που το έχει εργοστασιακά.Δεν το λες απλώς πολύ.Το λες πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.