Jump to content



Αγορα καρτας γραφικων


Recommended Posts

Γεια σας θελω να αγορασω καινουρια καρτα γραφικων και δεν ξερω αν θα ειναι συμβατη με την μητρικη μου. Τι πρεπει να κοιταξω? Η μητρικη μου ειναι η asus p5kpl-am epu. Εχει 1 PCIe slot x16, 1 PCIe slot x1, και 2 σλοτς PCI. Υποστηριζει DDR2 μητρικες. Εγω θελω να παρω μια καρτα γραφικων το πολυ 60-70 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θελω να αγορασω καινουρια καρτα γραφικων και δεν ξερω αν θα ειναι συμβατη με την μητρικη μου. Τι πρεπει να κοιταξω? Η μητρικη μου ειναι η asus p5kpl-am epu. Εχει 1 PCIe slot x16, 1 PCIe slot x1, και 2 σλοτς PCI. Υποστηριζει DDR2 μητρικες. Εγω θελω να παρω μια καρτα γραφικων το πολυ 60-70 ευρω.

Όλες οι σύγχρονες κάρτες γραφικών είναι συμβατές με τη μητρική σου. Μόνο οι παλιές AGP δεν κάνουν στο μηχάνημά σου.

dcvcqd.gif

Στα 70 € η R7 250 είναι η δυνατότερη που μπορείς να πάρεις καινούρια. Μεταχειρισμένες πιθανότατα θα βρεις ακόμη πιο δυνατές (πχ Radeon HD 5850 κλπ).

Έγινε επεξεργασία από DOOM_NX
Link to comment
Share on other sites

Και μια τελευταια ερωτηση η μνημη στην καρτα γραφικων τι ρολο παιζει οταν 2 καρτες εχουν τα ιδια πανω κατω λευτα και η μια 1γιγα ενω η αλλη 2γιγα? ξερω οτι οσο περισοτερη μνημη τοσο το καλυτερο απλα το λεω με την προυποθεση οτι και οι 2 ειναι κοντα στα λεφτα. Π.χ. η μια που σας εστειλα πριν η R7 240 με αυτην εδω SAPPHIRE RADEON R7 240X 2GB DDR3 PCI-E RETAIL - ποια υπερτερει?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.