Jump to content



gtx 970 vs r9 290 για 1080p gaming


Recommended Posts

@sebastian

 

Oρεστη επεσες στα ματια μου..

 

ΕΣΥ, ΕΣΥΥΥ????? Να ασχολεισαι με κουτσες καρτες με 3.5gb και με μαιμου specs????

 

ΕΣΥ δεν ελεγες οτι τα 3gb της 780 ειναι λιγα για 1440p???

 

Το παρ@γ@μησε η πρασινη.

 

Ριξε μαυρο ρεεε!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εχει αυτο το Dying Light benchmark?

λιγο που το δοκιμασα πνιχτικε το pc απο ραμ...σε 20 λεπτα εφαγε και τα 8γιγα

 

υγ.

επισης,σεμπαστιαν...MAMAEI Η 290Χ!

ε παιδια?

Έγινε επεξεργασία από agligoros
Link to comment
Share on other sites

To τραγικό θα είναι να κάνει καμιά πατάτα η amd και να βγάλει καμιά μάπα, πχ 3χχ ισοδύναμη σχεδον με 980 στα 300 βατ κατάναλωση, παρόμοια τιμή και με γαρνίρισμα χαζής προώθησης με youtube βιντεάκια της κακιάς ώρας.

 

 

 

Το πα δεν το πα? https://www.facebook.com/video.php?v=780633852009104&fref=nf

 

Να και το δευτερο συστατικό... παιδες ανησυχώ έντονα πλέον... και δεν είμαι πράσινο fanboy!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί τις πουλάνε όλοι. Κι αφού θέλουν να τις ξεφορτωθούν, γιατί τις δίνουν 360€; Τέσπα.. κάτσε να βγει η νέα κόκκινη, να δούμε πόσο θα πέσουν οι 290. Πιο vfm κάρτα ever αυτή τη στιγμή!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ας πω και εγώ το παράπονό μου για την κόκκινη ... έμπλεξε λίγο τα ονόματα με την 280X μετά βγήκαν κουτσουρεμένες 280 απλή και 285 που δεν έχουν καμία μα καμία σχέση με την 280Χ οπότε την τελευταία φορά είχαν έρθει κάτι κουτοπόνηροι ή δεν ήξεραν την διαφορά μεταξύ 280x και 280 και με είχαν ζαλίσει αφού με 200ε παίρνεις την 280 αυτή που πουλάς δεν είναι 280 κλπ κλπ !

τέλος από μένα θα μιλήσουν μετά οι 3xx

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλε 300 ευρω ο αλλος αλλα δεν πούλησε... την εβγαλε!

Εδω εβαλα εγω αγγελια ΣΗΜΕΡΑ στα 380 ευρω και με παρακαλανε κανοντας λιγο παζαρι στα 360 ευρω.

Να κοψω κινηση τις εβαλα λεγοντας οτι θα αγορασω Τιτανς. Ηθελα να δω εαν ξενερωσε ο κοσμος με ολα αυτα αλλα μπααααααα..

Nvidia ρεεεε, GAMEWORKS!

Παω να την κλεισω ;)

Csaris παιξε κανενα παιχνιδι με την κοκκινη κ@υραδα! Βρε ολο uninstall εισαι τελευταια μαζι και ο Τάκης. :hehe:

Ο Τακης μετραει μερες για να φορεσει την πρασινη φανελα. Αν και μεγαλύτερος τον εχω γεννήσει! Δεν αντεχει με την φολα στο κουτακι του.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως ειδα κι εγω αγγελια για 970 g1 στα 300 ευρω! Ειμαι σιγουρος οτι θα δουμε μεχρι και 250 με τοση ηλιθιοτητα που κυκλοφορει.

λοιπον επειδη με εβαλες σε σκεψεις,το εψαξα λιγο και μαλλον λες για τον "σκοτωστε τον βασιλακη τον gr"...

Τρολλ ειναι φιλε μου,εχει βρομισει ο τοπος απο δαυτους.

Αλλα πες,αντε να τις πουλησετε...μετα τι θα παρετε???

post-55867-0-58584000-1422649523_thumb.p

Έγινε επεξεργασία από agligoros
Link to comment
Share on other sites

"Πουλησετε";;; νο νο νο.. εγω δεν πουλαω τιποτα! Ευκολοπιστους περιμενω να γεμισουνε τα φορα και τα αγγελιοσαιτ και να τσιμπησω δευτερη για sli! Δεν ξερω ποιος ηταν ο τυπος αλλα μονο οτι το ειδα σαν αγγελια. Μονο μια βεβαια αλλα την ειδα. Κατα τ αλλα υπαρχουν πολλοι που πουλανε στα 360..

Link to comment
Share on other sites

@sebastian

 

Oρεστη επεσες στα ματια μου..

 

ΕΣΥ, ΕΣΥΥΥ????? Να ασχολεισαι με κουτσες καρτες με 3.5gb και με μαιμου specs????

 

ΕΣΥ δεν ελεγες οτι τα 3gb της 780 ειναι λιγα για 1440p???

 

Το παρ@γ@μησε η πρασινη.

 

Ριξε μαυρο ρεεε!!

Χρήστο επέτρεψε μου να διαφωνήσω.

Τον Ορεστη γι αυτόν ακριβώς τον λόγο τον πάω.

Πιστευει στα σαπακια του οσο κανείς άλλος.

Ορεστη πάρε άλλη μια και άσε τους άλλους να λένε.

3 way sli περιμένω απο σένα άμεσα.

Τώρα και με την αναμονή του νέου οδηγου απο την πράσινη θα ειναι σα να έχεις τρεις 980 ... :hehe:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο επέτρεψε μου να διαφωνήσω.

Τον Ορεστη γι αυτόν ακριβώς τον λόγο τον πάω.

Πιστευει στα σαπακια του οσο κανείς άλλος.

Ορεστη πάρε άλλη μια και άσε τους άλλους να λένε.

3 way sli περιμένω απο σένα άμεσα.

Τώρα και με την αναμονή του νέου οδηγου απο την πράσινη θα ειναι σα να έχεις τρεις 980 ... :hehe:

Ο Ορεστης ειναι σαν τον καρατζαφερη. Πρωτος μπαινει, πρωτος βγαινει.

Εκει που εκθειαζει την καρτα του για το ποσο τουμπανη ειναι, την αλλη μερα την βλεπεις αγγελια. :hehe:

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.