Jump to content



.....εφτασαν τα NF4/SLI .....


mortisboy

Recommended Posts

....αντεε.....αντεε...να δουμε ...σημερα μου εστειλαν απο την oktabit τους καινουριους τους καταλογους....:D :D ......

Msi K8N Neo 4 Platinum/ 54g/ SLI.........τιμες προς το παρον δεν μπορω να αναφερω...γιατι εχω μονο τις χονδρικες.....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Αντε επιτελους ωρα να κανουμε δωρο τον DUT3C σε καποιον και να κανουμε δωρο στον εαυτο μας κατι αλλο...

Αραγε θα αργησουν οι native 6800 pci-e?? Ψηνομαι για 1+1 τετοιες αντι για 1+1 6600GT

Link to comment
Share on other sites

σε θεμα βιοσ το ασουσ εχει τα εξης προβληματα που ειδα εγω:1)δινει μεχρι 1.65 vcore(στους νεους επεξεργαστες δεν θα ειναι τοσο τραγικο αφου δουλευουν με 1.45 οποτε κατι κανεις με 1.65)

2)δεν εχει επιλογη για να δωσεις ρευμα στο τσιπσετ(στο review εφτασε μεχρι 250 λεει)

3)το PEG δεν εχει επιλογη disable αλλα μονο slow(στο review ειπε ο συντακτης πως η Ασους τον ενημερωσε πως αν το βαλεις slow ειναι το ιδιο με το disable)

κατα τα αλλα φαινεται εξαιρετικη μητρικη και εχει της παναγιας τα ματια επανω!Βεβαια το cooleraki στο ΝΦ4 πρεπει να το βγαλεις γιατι 8000 rpm δεν λενε

να και το review:http://www.behardware.com/articles/536/page1.html

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 14:08]

καλά, οι κατάλογοι και οι τιμές δεν λένε κάτι από μόνα τους (μπορεί να στέλνονται πολλές εβδομάδες πριν έρθει το προιόν)

διαθεσιμότητα έχεις ελέγξει;

....καλα σιγουρα δεν λενε τιποτα....αλλα απο βδομαδα θα εχω μαλλον ενα ...για ενα μηχανημα που στηνω με FX .....;) ....τωρα δεν ξερω αν τα εχουν στις αποθηκες τους...ή τα περιμενουν απο βδομαδα......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

σε θεμα βιοσ το ασουσ εχει τα εξης προβληματα που ειδα εγω:1)δινει μεχρι 1.65 vcore(στους νεους επεξεργαστες δεν θα ειναι τοσο τραγικο αφου δουλευουν με 1.45 οποτε κατι κανεις με 1.65)

εχεις την εντυπωση πως αν βαλεις σε ενα winch πανω απο 1.45 (για 0.13μ και πανω απο 1.55V δεν ξερω) στο bios θα αλαξει κατι?μου φαινεται πως ειναι κλειδομενο το Vcore πανω απο 1.45 (+0,05V του default) στα 0.09μ, δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο και στα 0.13μ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

Δεν το επιασα αυτο ρε παιδια??Ο 0.09 εχει κλειδωμενο V-core??

ετσι φαινετε, μεχρι 1.45V (αλλα υπαρχει 2η ρυθμιση στο bios που δινεις +X% στο vcore οποτε δεν υπαρχει προβλημα, φτανεις και τα 1.8 αν γουσταρεις)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.