Jump to content



Ηχεία μέχρι 70€


Recommended Posts

Καλησπέρα. Θα ηθελα προτασεις αν ειναι ευκολο για ηχεια εως 70€. 2.1 κατα προτιμηση.

Καποια που κοιτουσα ηταν τα:

https://www.skroutz.gr/s/3137708/Trust-GXT38-Tytan.html

https://www.skroutz.gr/s/381351/Edifier-P3060.html

Genius SW-HF2.1 1700 | Skroutz.gr

Εαν εχετε καλες προτασεις για το price range 50-70€ καλοδεχουμενες.

Για την ιστορια εχω ηδη 2 συνδεδεμενα (αυτα του στερεοφωνικου) και εχω ενα ακομη ζευγαρι που ειναι καπως μπατε-σκυλοι αλεστε :p . Συνδεδεμενα 2 ηχεια omni απο παλιοτερο Home Theater του οποιου ο ενισχυτης εχαθη, σε ενισχυτακο απο κατι παλαιοτερα TEAC που πεθαναν συν το Woofer των TEAC το οποιο ζει ακομη. Τα ηχεια λειτουργουν σαν 1,5 ηχειο (το ενα καπως πιο χαμηλα) και γενικως η αποδοση τους δε με ικανοποιει (δεν ειναι αυτη που θα μπορουσε να ειναι). Ισως εαν υπηρχε ο δικος τους ενισχυτης να μπορουσα να τα εχω ολα (ειναι 5 και ολα δουλευουν κανονικα).

Μηπως υπαρχει περιπτωση να αναστησω αυτα που εχω παιρνοντας κατι που να τα σηκωνει; Υπαρχει τετοιο ενδεχομενο;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειμαι ακριβως στην ιδια φαση. Ψαχνω σετακι 2.1. Δεν ξερω γιατι αλλα μου εχουν κολλησει κατι genius.

GENIUS SW-G2.1 3000 4-PIECE GAMING SPEAKERS -

Πριν κατι μερες ενας φιλος μου παρελαβε ενα ποντικι κι ενα headset της genius και βλεποντας τα απο κοντα μου εκαναν τρομερη εντυπωση με την ποιοτητα κατασκευης τους και οταν τα δοκιμασα με αφησαν αφωνο με την αποδοση τους. Σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αλλα νομιζω η genius ειναι τιμια εταιρια τελικα. Εγω απλα περιμενω να δω αν θα μπορεσω να βολεψω ενα σετακι 5.1 στο χωρο μου με κατι μικροαλαγες που θα κανω. Αλλιως θα παω καρφωτος σε αυτο που σου εδειξα

Link to comment
Share on other sites

Εγω απεχω απο Logitech μιας και δουλευουν με "δοσεις". Βλεπω και απο 1 φιλο που εχει δε θυμαμαι ποια (5.1 ειναι παντως) και τα εχει στειλει 3 φορες τουλαχιστον. Μαλλον τα edifier ειναι οκ για το χωρο μου . Απλα θα ηθελα να προσθεσω οτι ακουω μεταλ μουσικη κυριως. Και τα θελω και για games χωρις να ψαχνω τιποτα fancy. Απλα να ειναι ικανοποιητικα.

Αν παντως υπαρχει τροπος να σωσω αυτα που εχω (ειναι 5 απο ενα home theater omni , τα οποια ειναι πολυ δυνατα ηχεια-δε ξερω Watt αλλα ειναι πολυ καλα απλα ετσι οπως τα εχω ειναι στο μισο της αποδοσης τους) θα ηταν ομορφο να το ξερω! Ευχαριστω !

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

JBL Creature III | Skroutz.gr

Τα 'χω στο γραφείο εδώ και 1 χρόνο

μαζί τους τα έχω λατρέψει. Μουσική

τα 'παν πολύ καλά σε όλα τα είδη.

Από ταινίες μόνο το νέο Superman

είχα δει, και χαλάστηκα, αλλά δεν

ξέρω, ίσως έφταιγε η ταινία ή το rip.

Οι περισσότεροι που τα ακούν απορούν

από την ποιότητά τους. Άμα χαλάσουν,

ή τα ίδια θα πάρω πάλι, ή λέω να τεστάρω

τίποτα Edifier μικρά. Για κάποιους μήνες τα

χα πάνω σε μια uca behringer των 30€ και

ήταν ακόμη πιο απολαυστικά.

Έγινε επεξεργασία από zomg
Link to comment
Share on other sites

Θα παιζω σε onboard καρτα ηχου. Εχω και μια Soundblaster live του 2002 :p

Μπορει να ειναι καλα αλλα πραγματικα , οπτικα, ειναι τραγικα :p Δεν υπαρχει περιπτωση να το βαλω αυτο στο γραφειο μου :D Και ξεφευγω κατα 15€ απο το budget που δινω για ηχεια.

Εγω εχω ποντικι Trust (gxt 31 ) 2 χρονια και με εχει βγαλει ασπροπροσωπο. Τα trust μου φαινονται δυνατα και τα Edifier αμεσως μετα. Υστερα τα Genius τα οποια ειναι και πανεμορφα, ακριβως στο γουστο μου αλλα δε ξερω τι παιζει απο ηχο.

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Άμα την παλεύεις με Amazon. (τα μεταφορικά βαριέμαι να ψάξω)

[ame=http://www.amazon.co.uk/Microlabs-FC330-Model-System-Speaker/dp/B0040N3BQI]Microlabs FC330 Model 2.1 System Speaker: Amazon.co.uk: Computers & Accessories[/ame]

Άμα την παλεύεις με την εμφάνιση:

Altec Lansing Expressionist Classic FX2020 | Skroutz.gr

Αλλιώς κάποιο από αυτά:

edifier - Ηχεία | Skroutz.gr

Προτείνω να κάνεις οικονομίες και να πάρεις κάποιο με τηλεκοντρόλ.

Αλλιώς κάποιο από τα φθηνότερα multimedia:

edifier - Ηχεία Multimedia | Skroutz.gr

(τα Predator θα πρότεινα, αλλά ξέρω δεν θα σου αρέσουν)

Έγινε επεξεργασία από zomg
Link to comment
Share on other sites

Οντως τα predator ειναι λιγο μυστηρια. Απο ολα αυτα μου εκαναν κλικ μονο τα microlabs και προσπαθω να τα βρω απο καπου ευρωπη. γιατι τα εξοδα αποστολης ειναι αρκετα μαλλον.

Παντως προτιμω 2.1 ηχεια. Μπατζετ υπαρχει, απλα διαθεσιμο για ηχεια εθεσα το ~70€ γιατι καπου την προσεχη ανοιξη θα παρω και καρτα γραφικων και μαλλον θα παω για δυνατο πραμα :) Παντως σε ευχαριστω, ωραιες οι προτασεις, ολες εξεταζονται εννοειται (εκτος απο τα predator :p )

Απο τα ξυλινα edifier τα 2 πρωτα ( http://www.skroutz.gr/c/571/mousika-hxeia.html?from=catspan&keyphrase=edifier ) φαινονται δυναμη επισης

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.