Jump to content



Ποδηλατό-thread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

15 hours ago, kostas_gs said:

Qr εχει.

Μπροστα παρηγγειλα ανταπτορα για να κουμπωσει η ζαντα καθως και δισκοπλακες.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Και για πισω;; αν εχεις παραγγείλει αυτούς που έβαλες στο λινκ και ο πισω τροχος είναι για περαστο αξονακι

Link to comment
Share on other sites

Στο λεω γιατι μου εχει τυχει να βγαινω για προπονηση και να μη νιωθω αρκετη δυναμη στα ποδια..μεχρι που σηκωσα 1-2 χιλιοστα την σελα και νομιζα οτι ανεβηκα σε αλλο ποδηλατο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και για πισω;; αν εχεις παραγγείλει αυτούς που έβαλες στο λινκ και ο πισω τροχος είναι για περαστο αξονακι

Θα το δω θα μου δωσει ενας φιλος. Προσπαθησα να παραγγειλω μονο τα απαραιτητα μηπως και δε μου κατσει η αλλαγη.

Ελπιζω να περιεχει και βαλβιδες εν τω μεταξυ.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, GoMaR said:

Στο λεω γιατι μου εχει τυχει να βγαινω για προπονηση και να μη νιωθω αρκετη δυναμη στα ποδια..μεχρι που σηκωσα 1-2 χιλιοστα την σελα και νομιζα οτι ανεβηκα σε αλλο ποδηλατο.

Την είχα χαμηλώσει πριν λίγο καιρό και έχω δει αρκετή διαφορά προς το καλύτερο, δεδομένου ότι δεν είχα ξανακάνει τόσο πολύ ποδήλατο, εμφανίστηκε μετά το 5ωρο και ότι ο πόνος πέρασε την επόμενη μέρα δεν είμαι σίγουρος αν ωφείλετε σε αυτό. Και σήμερα στο γυμναστηρίο στα squat και σε άλλες ασκήσεις για πόδια δεν είχα την παραμικρή ενόχληση. Θα δοκιμάσω να αλλάξω γωνία στο δεξί σχαράκι στο παπούτσι αν ξαναπαρουσιαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα μου φωτάκια, το πίσω σίγουρα κάθετα πολύ πιο ωραία στο seatpost και το μπροστά φαίνετε εξαιρετικό για το μέγεθος του.

Το κίνεζικό από το ebay(1200lumens) που είχα με εξωτερική μπαταρία δεν μου άρεσε ποτέ, αυτό παρόλο που είναι 600lumens φαίνετε αρκετά φωτείνο, αν και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα στο δρόμο για να δω αν αρκεί για γρήγορες βόλτες (30+χλμ/ω).

IMG_20160520_102126.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, l2phile said:

Μεγειές. Ποια είναι; Εγώ είχα πάρει κάτι φθηνά σχετικά από planet-x πριν 2 χρόνια, αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμη.

http://www.wiggle.co.uk/lezyne-macro-drive-600xl-wstrip-drive-pro-light-set-y9

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μάλλον όχι,αυτή η trekking κατηγορία προσπαθεί να κάνει πολλά μαζί ,χώμα-άσφαλτος και καταλήγει

να μην κάνει τπτ σωστά. θες για πόλη;πάρε ένα φτηνιάρικο με 150-200 ευρώ,θες βουνό;; δώσε το 500 και πάρε ένα 27αρι

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θετικό το ότι έχει ανάρτηση που κλειδώνει το KTM. Πάντως και εγω έχω μετανιώσει για την αγορά του trekking μου. Αν αγόραζα σήμερα θα πήγαινα σε κάτι στο ίδιο στυλ αλλά χωρίς ανάρτηση μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

H δικιά μου δεν κλειδώνει και ζυγίζει αρκετά. Εξάλλου το χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά στην άσφαλτο και μέσα στην πόλη οπότε δεν μου πολυχρειάζεται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πέτυχα στο άκυρο έναν αγώνα και δήλωσα συμμετοχή σαν χομπίστας. Για να δούμε

Είναι στην πίστα του MotoGP Brno

10 γύροι των 5.4 χμ και 73,75 υψομετρικά ο καθένας.

 

Προς ώρας είμαι τελείως απροπόνητος (η τελευταία μου βόλτα)

Πάω για τον χαβαλέ, αλλά αν παίζει κανένα tip   @GoMaR @DJD πείτε ελεύθερα.

Ο αγώνας είναι σε 3 εβδομάδες

 

 

Έγινε επεξεργασία από l2phile
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα διατροφή και δυναμική προπόνηση με εντάσεις για να συνηθίζεις σε υψηλούς  ρυθμούς.

Για αρχή ξεκίνα χαλαρά όμως να συνηθισουν τα πόδια σου παλι.50αρες με 29+μεση ωριαία 4-5φορες την εβδομαδα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.