Jump to content



Ποδηλατό-thread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Αγορασα μια οικοπεδαρα τη Δευτερα, υπεροχη.
Σε κατηφορικη στροφη, με 35km σιγουρα, μπαινει η μπροστα ροδα σε νεροφαγωμα. Δεν καταλαβα ποσο γρηγορα επεσα.
Συρθηκα. Η δεξια πλευρα μου δεν υπαρχει. Ραμματα στο χερι σε 2 σημεια και εκδορες σε ολη τη δεξια πλευρα.
Ποναει ολο μου το σωμα λες και με εδειραν.
Το οπλο μου ευτυχως μονο το νυχι στραβωσε λιγο.
Αντε περαστικα μου


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, kostas_gs said:

Αγορασα μια οικοπεδαρα τη Δευτερα, υπεροχη.
Σε κατηφορικη στροφη, με 35km σιγουρα, μπαινει η μπροστα ροδα σε νεροφαγωμα. Δεν καταλαβα ποσο γρηγορα επεσα.
Συρθηκα. Η δεξια πλευρα μου δεν υπαρχει. Ραμματα στο χερι σε 2 σημεια και εκδορες σε ολη τη δεξια πλευρα.
Ποναει ολο μου το σωμα λες και με εδειραν.
Το οπλο μου ευτυχως μονο το νυχι στραβωσε λιγο.
Αντε περαστικα μου


Sent from my iPhone using Tapatalk

Περαστικα να ειναι!!!
Το νυχι αλλαξε το.Το δικο μου το εσπασα τις προαλλες απο μια καταβαση.
Και παρε εφεδρικο να εχεις για να μη ψαχνεσαι και μεινεις χωρις ποδηλατο!

Link to comment
Share on other sites

Πωω ρε φούστη μου τι καντεμιά??? Και εγώ την Δευτέρα σε προσγείωση μου γύρισε το πετάλι και τα καρφιά καρφωθήκανε στο καλάμι. Το τράβηξε η κοπελιά μου και το έβγαλε, όχι κάποιο μεγάλο τραύμα αλλά βαθύ και δυσκολευτήκαμε λίγο να σταματήσουμε την αιμοραγία.

 

Περαστικά μας αδερφέ.

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα παιδια σε ολους μας. Νοσοκομειο γιναμε!
Τωρα ας αναρρωσως με το καλο και θα το δω το νυχι. Ετσι κι αλλιως με κοβω για κανα μηνα εκτος.ευτυχως ευτχως ξαναλεω δεν εσπασε κανα garmin η κατι αλλο στο ποδηλατο.
Το ενα γαντι τρυπησε λιγο και λιγο το μπλουζακι.
Το αιμα απ τα ρουχα πως θα το βγαλω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζεις τις οδηγίες στην ετικέτα και τα βάζεις στο πλυντήριο ακολουθώντας πιστά αυτές αλλιώς στο χέρι και τρίψιμο. Δυστυχώς τα ποδηλατικά ρούχα είναι λίγο ευαίσθητα. Το γάντι ράψτο ή κάντο όπως εγώ το έχω αφήσει όπως ήταν με τις τρύπες βοηθάει τώρα το καλοκαίρι :p

Link to comment
Share on other sites

Πριν από κάνα μήνα σε ποδηλατοομάδα ξεκινάμε απο φανάρι και το κοκκαλώνει μία μπροστά μου μόλις είχα πάρει ελάχιστη φόρα.

Το κόβω απότομα αριστερά για να μην πέσω επάνω της, μηδενίζει η ταχύτητα του ποδηλάτου κ διαπιστώνω ότι γέρνω από την μεριά που είχα κουμπωμένο πόδι.

Αποτέλεσμα να σκάσω κάτω και όλη η δύναμη να πάει στο γόνατο. 

Ένα μήνα τώρα κ ακόμα να συνέλθει το πόδι. :(

 

Περαστικά μας.

Έγινε επεξεργασία από dpolal
Link to comment
Share on other sites

Συμβουλή απο πείρα, όταν είστε με κουμπωτά και φτάνετε στο σημείο να πέσετε (no way back) μαζευτείτε σφιχτά στο ποδήλατο, μην ανοίγετε τα άκρα χέρια πόδια.  Πιστέψε με η πτώση είναι πιο ομαλή.

Και εγώ ακόμα πονάω αλλά το γκομενάκι μου ζητάει καβάλημα :p 
19620154_801161023391267_903551786794705887_o.thumb.jpg.7e680cbce065ceb8c61abab885f5ee37.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με κουμπωτα ημουν και ευτυχως τα ποδια ξεκουμπωσαν. Δεν συρθηκα με το ποδηλατο.
Δεν προλαβα να κανω τιποτα. Απλα επεσα, αλλα χωρις να το καταλαβω μαζεψα τα χερια μου στο στηθος μπροστα. Εχει χαλασει ολη η δεξια πλευρα και εχει παρει και λιγο αριστερο χερι επειδη το μαζεψα μπροστα.
Εμενα καθεται πληγωμενο και ησυχο στο σαλονι το κουκλι μου και δε μου ζηταει τιποτα τωρα..μαλλον μου εχει θυμωσει.
IMG_0055.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.