Jump to content



1715s ή 1730???


aspirin

Recommended Posts

οοοοοοοοκ. πάω για την 1730 λοιπόν. Καλύτερα να μην κλάψω αύριο μεθαύριο τα 30 ευρώ που δεν έδωσα .... Για crt ξεκίνησα και πάω για tft!!! Το κακό είναι πώς δεν έχω υπολογιστή ρε γμτ. Υπομονη λοιπόν.... Τα 330 ευρώ είναι κοντά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρώ αλλά η 1730S σε σχέση με την SONY ΗS73 ( ή κάπως έτσι) ..(δεν θυμάμαι) που είναι 16ms, είναι μέρα με την νύχτα σε απεικόνιση και ιδίως σε 3D GAMES. Tο αναφέρω διότι τελικά η διαφορά 16ms με 12ms μπορεί να κάνει την διαφορά από μοντέλο σε μοντέλο.

Οπότε αν την θέλει TFT για παιχνίδια ας επιμείνει στην 1730S.

Προσωπικά αν δεν ήταν τα μάτια μου δεν θα αγόραζα ποτέ TFT καθότι GAMER αλλά τελικά πήρα την συγκεκριμένη δοκιμάζοντας την βέβαια στο κατάστημα απειλώντας τον Πωλητή να μου εγκαταστήσει το FAR CRY.;)

Link to comment
Share on other sites

ώωωωωωπ παιδιά για άλλα 80 δεν αντέχω! θα μείνω μια ζωή χωρίς υπολογιστή! κακό πράγμα να μην είσαι αυτοχρηματοδοτούμενος. Δεν είμαι gamer αλλά που και πού βλέπω καμιά ταινιούλα. Συμφωνώ με τον φίλο, ότι όλα τα λεφτά είναι για τα μάτια. Πραγματικά δεν παίζονται οι τφτ. Αν δεν είχα δεί από κοντά πόσο ξεκούραστες είναι δεν θα έδινα με την ίδια ευκολία τα χρήματα για να αποκτήσω μία. Αλλά η διαφορά είναι τεράστια ρε γμτ.

Ααααα και κάτι άλλο. Ποιός έχει την 1730 στην καλύτερη τιμή? Μάλλον το e-shop αλλά αν κάποιος την έχει δεί φθηνότερα σε κάποιο κατάστημα ας μου το σφυρίξει...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ειμουν κατα 99% σίγουρος για την 1730s μέχρι που είδα σε ενα διαφημιστικό του

Multirama μια Proview 19" ΤFT 353 τελική και είπα να το ψάξω λιγο ακόμα και να ρωτήσω και

τη γνώμη σας βεβαίως βεβαίως :)

Link to comment
Share on other sites

PROVIEW????Δεν ξέρω για LCD αλλά είχα μια 17 CRT στην δουλειά που μου είχε βγάλει τα μάτια...Δεν νομίζω να πρόκειται για αξιόπιστη λύση 353 είναι πολύ φτηνά. Αν την θέλεις για δουλειά γραφείου μάλλον σου κάνει. Αν την θές για όλα μείνε στην 1730.

Link to comment
Share on other sites

Για να σας δώσω και ακριβώς τα specs... (τιμές απο Multirama + e-shop.gr)

19" Proview CY-965

Ανάλυση: 1280x1024 @ 75Hz

Κόκκος: 0.294mm

Οριζόντια Συχ: 31-80kHz

Κάθετη Συχ: 60-75Hz

Φωτεινώτητα: 250cd/m2

Αντίθεση: 500:1

Πιστοποίηση: TCO'99

3 Χρόνια εγγύηση ON SITE

Τιμή: 353 Τελική

19" LG L1915S

Ανάλυση: 1280x1024 @ 75Hz

Κόκκος: 0.294mm

Οριζόντια Συχ: 30-83kHz

Κάθετη Συχ: 56-75Hz

Φωτεινώτητα: 250cd/m2

Αντίθεση: 500:1

Πιστοποίηση: TCO'99

3 Χρόνια εγγύηση ON SITE + 1 χαλασμένο pixel

Τιμή: 435 Τελική (414 στο e-shop)

17" LG L1730S

Ανάλυση: 1280x1024 @ 75Hz

Κόκκος: 0.264mm

Οριζόντια Συχ: 30-83kHz

Κάθετη Συχ: 56-75Hz

Φωτεινώτητα: 250cd/m2

Αντίθεση: 550:1

Πιστοποίηση: TCO'99

3 Χρόνια εγγύηση ON SITE + 1 χαλασμένο pixel

Τιμή: 353 Τελική (328 στο e-shop)

Όπως καταλαβένετε είμαι σε 3λιμα :hmm: βέβαια δίνω προβάδισμα σε LG, αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.