Jump to content



Είναι γνήσιο αυτό το sandisk?


Recommended Posts

Εκανα παραγγελία το extreme 64gb απο mymemory που το ειχε προσφορά και μου ήρθε ενα με διαφορετική συσκευασία.. Είναι γνήσιο;;Δεν έχω δει πουθενά αυτή την συσκευασία.. Για ριξτε λίγο φως..

 

05dad88c6f7943955b0eac7356df631f.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Andrewk, κάνεις ένα κόπο να γράψεις το ακριβές μοντέλο από τη συσκευασία ?

 

Ενδέχεται να είναι από άλλη αγορά, γιαυτό, δες εδώ :

Americas                  Europe/Asia-Pacific/Latin America/Middle East and AfricaSDCZ80-016G-A46 - 16GB 	  SDCZ80-016G-G46 - 16GBSDCZ80-032G-A46 - 32GB 	  SDCZ80-032G-G46 - 32GBSDCZ80-064G-A46 - 64GB 	  SDCZ80-064G-G46 - 64GBCanada                    Australia/New ZealandSDCZ80-016G-C46 - 16GB 	  SDCZ80-016G-Q46 - 16GBSDCZ80-032G-C46 - 32GB 	  SDCZ80-032G-Q46 - 32GBSDCZ80-064G-C46 - 64GB 	  SDCZ80-064G-Q46 - 64GBChinaSDCZ80-016G-Z46 - 16GBSDCZ80-032G-Z46 - 32GBSDCZ80-064G-Z46 - 64GB
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εφτασε στα χερια μου,σαν αρχη ξεχαστε το μπλε μαυρο,φαινεται ετσι στην φωτογραφια και οταν ρωτησα τον κολλητο μου που παρελαβε για μενα ειπε να με τρολαρει.Ειναι κανονικα το μαυρο.Το μοντελο ειναι το SDCZ80-064G-G46 Europe/Asia-Pacific/Latin America/Middle East and Africa..

 

@Spirosssss και εγω εκανα παραγγελια 8/11 αργα το βραδυ και παρελαβα σημερα με απλο ταχυδρομείο.

 

Να και οι μετρησεις,να σημειωσω οτι εχω την z68ad3b3 με το Etron EJ168 chip 

 

kYk7QX.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

XAXAXAXA, ούτε τα νύχια μου να είχα μυρίσει...

 

Χρειάζεσαι κάποιο πρόγραμμα το οποίο θα κάνει realign το stick.

Ένα από αυτά είναι το Paragon Alignment Tool αλλά δεν είναι δωρεάν.

Μπορείς φυσικά να το "δανειστείς" από κανένα γνωστό σου.

 

Βρήκα και το παρακάτω το οποίο είναι δωρεάν και λένε πως κάνει δουλειά:

 

http://www.partitionwizard.com/download.html

 

Κατεβάζεις την home edition που είναι freeware. Μόλις εγκαταστήσεις το πρόγραμμα, επιλέγεις να ανοίξει το MiniTool Partition Wizard

επιλέγεις το drive και από την αριστερή πλευρά, θα σου εμφανιστεί η επιλογή, align partition. Πες μας αν δούλεψε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@jax7480,  

 

Χρησιμοποιησα τελικα το paragon και τωρα μου βγαζει στο as 2048K-OK,ειπα να τρεξω ενα bench να δω αλλα στο 4Κ-64Thrd εκανε παρα πολυ ωρα και το σταματησα και ετρεξα ενα crystal τα αποτελεσματα ειναι αυτα:  (εχω και 3gb γραμενα στο φλασακι δεν ξερω εαν παιζει ρολο)

 

ca4sIm.png

 

 

Ειναι φυσιολογικοι οι αριθμοι??Πριν γιατι στα 4κ στο write ειχα παραπανω??

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως στα 16K που ήταν και το δικό μου Supertalent ST4 USB3.0, η έκδοση AS-SSD ππου χρησιμοποιώ το έβγαζε οκ :

 

2nd-ASUSM4A79USB20Front_Alignment_zps5dc

 

 

Είχα δοκιμάσει κι εγώ να το κανω align, αλλά το αποτέλεσμα δεν ήταν καλό στα writes....κάτι πρέπει να παίζει με τα στοιχεία που διαβάζει το πρόγραμμα από τα στικάκια....

Link to comment
Share on other sites

@jax7480,  

 

Χρησιμοποιησα τελικα το paragon και τωρα μου βγαζει στο as 2048K-OK,ειπα να τρεξω ενα bench να δω αλλα στο 4Κ-64Thrd εκανε παρα πολυ ωρα και το σταματησα και ετρεξα ενα crystal τα αποτελεσματα ειναι αυτα:  (εχω και 3gb γραμενα στο φλασακι δεν ξερω εαν παιζει ρολο)

 

ca4sIm.png

 

 

Ειναι φυσιολογικοι οι αριθμοι??Πριν γιατι στα 4κ στο write ειχα παραπανω??

 

Για φόρμαρέ το και τρέξε το άδειο.

Επίσης μη τρέχεις 5χ1000 στο Crystal. Ένα 3χ500 είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις πάλι το alignment. Προσωπικά δεν το προτείνω. Το σωστό είναι αυτό.

Αν θέλεις υπάρχει τρόπος manually.

 

Αυτη την στιγμη δεν με ενδιαφερει αλλα θα ηθελα να το δοκιμασω καποια στιγμή..Αν μπορεις στειλε μου καποιο λινκ που θα με βοηθησει να αλλαξω το alignment manually.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.